Долучитися до партії Підтримати фінансово
10.02.2024

“Нариси з історії України” – антидот проти кремлівських історичних інформотруєнь

thumb

Ті, хто дивився двогодинне інтерв’ю Путіна колишньому ведучому американського телеканалу Fox News Такеру Карлсону, мабуть, звернули увагу на те, що чверть усього часу інтерв’ю (пів години) російський диктатор виділив на демонстрацію свого викривленого бачення «історії створення України», в стилі «откуда есть пошла русская земля».

Путін заздалегідь підготував і приніс теку з копіями листів Богдана Хмельницького та запропонував зробити історичний екскурс у вигадану ним історію України. Почав із запрошення Рюрика на князювання до Великого Новгорода, хоча цього насправді не було. Заявив, що Хмельницький нібито просив російського царя взяти під сильну руку українські землі, і стверджував, що «все лівобережжя Дніпра, включно з Києвом, – це історично російські землі«. А завершив тим, що Росія нібито починає свою історію від 862 року, коли начебто «була створена Руська держава«.

Нічого спільного з історичними фактами, зафіксованими в літописах і документах тих часів, уся ця псевдоісторична маячня не має. І можна було б не звертати на неї увагу, але Путін цілеспрямовано «увімкнув« ці фейкові наративи для делегітимізації України як держави. Розрахунок був на необізнаність західної аудиторії.

Вочевидь, що до і після повномасштабного вторгнення Росії в Україну саме фейкова історія давно є важливою інформаційною зброєю Путіна у намаганні знищити Україну, як Державу. Цьому питанню був присвячений окремий матеріал Ігоря Смешка в авторитетному виданні Atlantic Council від 5 грудня 2023 року.

Нагадаємо, що Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, генерал-полковник Ігор Смешко вже багато років докладає системних зусиль, фактично генеруючи “антидот” проти кремлівських псевдоісторичних наративів.

Зокрема, у «Нарисах з історії України« він доводить, посилаючись на літописи та історичні документи, що «Київ заснував Москву», а не навпаки.

Ігор Смешко фактично у форматі квінтесенції знакових для України історичних фактів, отриманих з українських та закордонних історичних досліджень, підтверджує, що Росія (згідно з її ж таки донедавна офіційною історією!) виникла з князівства, яке було периферійним васалом держави Київська Русь із центром у Києві. І християнство та європейська культура прийшли в Росію з України, а не навпаки.

Не Москва хрестила Київ – на сайті Володимирської єпархії РПЦ зазначено, що християнізація жителів Володимиро-Суздальської землі відбувалася одночасно із встановленням на цій території влади Великого київського князя Володимира Святого. І довго ще населення цієї землі опиралося християнізації – антихристиянськими були Суздальське повстання волхвів (язичницьких жреців) у 1024 році і Ростовське повстання смердів у 1071 році.

У книзі автор, використовуючи свій досвід, як професор системного аналізу, детально розбиває ряд інших антиукраїнських псевдоісторичних наративів Кремля і «персональні« путінські тези, зокрема щодо «сакрального значення Криму для Росії».

Розуміючи необхідність поширювати за кордоном правдиву історію нашої Держави для протидії інформаційній війні агресора проти України, І.Смешко публікує також англомовну версію книги «Нариси з історії України», презентуючи її у Франкфурті під час 75-го книжкового ярмарку Frankfurter Buchmesse  і в Берліні під час конференції «Nachrichtendienst-Konferenz 2023».

Сьогодні книга перекладена вже болгарською мовою і презентована у парламенті Болгарії. Готуються німецька, французька, польська, іспанська та російська версії.

Книга отримала багато позитивних відгуків, зокрема, – від авторитетного публіциста, політичного аналітика, президента міжнародної PR-агенції The Willard Group та генерального директора англомовної газети Kyiv Post у 2011-2012 рр. Майкла Вілларда. В онлайн-відгуку він зазначив, що «Нариси з історії України» «є чудовим та доступним для читання путівником для читачів, які можуть бути введені в оману перехресним вогнем кремлівської пропаганди або які відродили цікавість до цієї європейської держави з населенням понад 40 мільйонів, яка має національні ресурси для підтримки світу».

Цікаво, що результати цього приватного проекту Ігоря Смешка не пройшли повз уваги кремлівських пропагандистів. Так, у програмах на Першому російському федеральному телеканалі вони спочатку намагалися недолуго критикувати автора та його видання, а зрештою називали «Нариси з історії України« антиросійським ІПСО.

Ігор Смешко продовжує боротьбу на інформаційному фронті та впевнений, що Кремль через своїх пропагандистів намагається, перекручуючи історичні факти, виправдати повномасштабне вторгнення на територію України, анексію українських територій та геноцид українського народу. Тому історія стає сьогодні критично важливим полем для інформаційної битви з російською пропагандою, а книга «Нариси з історії України» – збіркою вагомих аргументів проти кремлівських псевдоісторичних диверсій та лікування від “путінських інформаційних отруєнь”.

Довідково. Речниця Європейської комісії Набіла Массралі, коментуючи інтерв’ю Путіна, назвала це «небезпечною брехнею…брехня, яка вже стала безпосередньою причиною величезних страждань, злочинів та звірств, скоєних проти українського народу Росією».

Як нещодавно визнала експосол США в України Марі Йованович в інтерв’ю «Голосу Америки», всі роки української незалежності американський істеблішмент «дивився на історію України і Росії очами росіян».

 

ПРИДБАТИ “НАРИСИ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ” ІГОРЯ СМЕШКА можна за посиланням:

https://sylaichest.org/uvaga-yak-prydbaty-narysy-z-istoriyi-ukrayiny-igorya-smeshka/

 

Пресслужба Політичної партії “Сила і Честь”.

Читати додатково про автора книги “Нариси з історії України”:

Валерій Кондратюк про секрет успіху Ігоря Смешка

Ігор СМЕШКО. Біографія

свіжі новини

“Нариси з історії України” авторства Ігоря Смешка представлено на стендах “Друкарського двору Олега Федорова” Мистецького книжкового арсеналу

30 травня в Києві стартував XII Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” – наймасштабніша щорічна літературна подія року, яка об’єднала понад 100 видавництв та 5 книгарень. ...

01.06.2024
Джорж Волошин: Ігор Смешко “Нарисами з історії України”спростовує путінську пропаганду про російсько-українське братерство.

Голова Служби Безпеки та Захисту Цивільного Персоналу в Адміністраціях Президентів США Р. Рейгана і Дж. Буша, ст., а також Асоційований Директор Федерального Агентства з Управління у Надзвичайних ...

29.05.2024
Екс-командувачі НАТО визначили пріоритети Заходу в підтримці України-Звернення

Напередодні 75 річниці НАТО група відставних генералів країн-членів Північноатлантичного альянсу у колективному зверненні закликали змінити політику щодо військово-технічної підтримки України з ...

29.05.2024
Ігор Смешко про персональну відповідальність, планування, координацію, розробку, виготовлення та контроль озброєнь для Армії

Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, один із засновників і другий керівник Головного управління розвідки Міноборони України, колишній Перший заступник і виконувач обов’язків ...

26.05.2024
Усі новини