Долучитися до партії Підтримати фінансово
13.01.2024

Ігор Смешко знову обурив російських пропагандистів правдою про історію України, або як зомбують росіян

thumb

Наприкінці минулого року трапився небувалий і безпрецедентний факт: книга Ігоря Смешка “Нариси з історії України” вдруге стала темою обговорення  кремлівськими пропагандистами, відверто роздратованих активним поширенням європейськими мовами на Заході історичної правди про Україну та доказами про первинність українців як державників і християн, порівняно з росіянами.


Передачу, яка вийшла 29 грудня року на Першому російському телеканалі, кремлівські пропагандисти готували заздалегідь, зокрема, розшукали відео 2017 року з інтерв’ю І.Смешка на цю тему, підготували цитати і працювали за сценарієм, точніше – темником. Але, як і першого разу,  – “хотіли як краще, а вийшло як завжди” (за висловом їхнього класика).

Довідково. Саме «Київ заснував Москву», а не навпаки. Навіть офіційна російська історіографія називає засновником Москви правнука Великого князя Київського Ярослава Мудрого, також Київського князя Юрія Долгорукого і датує це  1147 роком.

Всупереч твердженням Кремля, Україна є демократичною, унітарною державою з особливою та багатою тисячолітньою історією. Сучасна Україна жодним чином не є «молодшим братом» Росії. Насправді можна легко довести, що ситуація протилежна. Росія, згідно з її власною історією, виникла із периферійного князівства держави Київська Русь із центром у Києві. Через Україну в Росію прийшли християнство і європейська культура.

Не Москва хрестила Київ, а навпаки – на сайті Володимирської єпархії РПЦ зазначено, що християнізація жителів Володимиро-Суздальської землі відбувалася одночасно із встановленням на цій території влади Великого київського князя Володимира Святого. І довго ще населення цієї землі опиралося християнізації – антихристиянськими були Суздальське повстання волхвів (язичницьких жреців) у 1024 році і Ростовське повстання смердів у 1071 році.

Але якраз ці аргументи не влаштовували учасників передачі, і тому акцент обговорення в ефірі непомітно змістили на інше: хто ж перший сказав, що старшим братом є Київ.

Спочатку один із політологів заявив, що першим це сказав Збігнєв Бжезінський (була наведена цитата з посиланням на публікацію газети “День” за 1 червня 2012 року). Потім було сказано, що цю тезу повторив президент Леонід Кравчук (мовляв, отримав методичку від Бжезінського).

А далі  ведучий нагадав, що І.Смешко був військовим аташе України у США.

Потім після нагадування ведучого, що сам Ігор Смешко був військовим аташе України у США, один із присутніх у студії безапеляційно заявив, що Смешко (який є українцем за національністю) – «це зразковий приклад росіянина (?!), який відмовився від своєї ідентичності, своїх традицій і віри». А фінальним елементом цього ланцюжка безсовісної брехні стало “одкровення” про те, що українців протягом багатьох років переконували, ніби вони є окремим народом із власною ідентичністю. А коли вдалося їх переконати в цьому – почали говорити, що росіяни поневолювали українців, влаштовували їм голодомори… Тому – «йдіть і убийте росіян, відомстіть їм, поверніть своє!»

Відповідь на те, хто саме підбурював українців убивати росіян, телеглядач мав зробити самостійно. Але вона була на поверхні протягом усієї телепередачі – США. При цьому російський глядач мав забути, хто на кого напав, адже головне – українці убивають росіян.

Характерно, що сценаристи цього «шоу» нібито забули слова Ісуса Христа з Євангелія від Матфея – “той, хто береться за меч, від меча й загине” – чи хоча б більш популярні в російській аудиторії слова Олександра Невського з фільма Ейзенштейна “Олександр Невський” – “Кто с мечом к нам придёт, от меча и погибнет!”. До речі, герой фільму ці слова сказав завойовникам – німецьким рицарям-хрестоносцям, але чому українці не можуть їх адресувати сьогоднішнім завойовникам, окупантам та агресорам – саме росіянам?

Наприкінці телепередачі ведучий приділив окрему увагу українським силам інформаційно-психологічних операцій. І тут знову не обійшлося без брехні, бо говорили, що інформаційно-психологічні операції по-українськи – це диверсії, вербування зрадників і примус їх до здійснення терактів, намагаючись створити у телеглядачів враження, що книга І.Смешка – це спеціальна інформаційно-психологічна операція України і тому вона не варта уваги.

Таким чином, перша та друга пародії на дискусію, які відбулися на Першому російському телеканалі, свідчать, що книга “Нариси з історії України”, яка вже в англомовній версії розміщена на ресурсі Amazon, доступна світовій читацькій аудиторії і була презентована у деяких країнах Європи, розглядається Кремлем як небезпечний виклик, а це підтверджує правильність вибраної автором стратегії щодо актуальності історичної тематики та ефективності її як зброї у російському інформаційному просторі.

Саме тому Ігор Смешко продовжує активну боротьбу на інформаційному фронті і планує видати “Нариси з історії України” ще п’ятьма мовами – німецькою, французькою, іспанською та польською, сприяючи усвідомленню різниці між історичною правдою та російською пропагандою.

 

ДОВІДКОВО. Ігор Смешко – Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, один із засновників і другий керівник Головного управління розвідки Міноборони України, колишній Перший заступник і виконувач обов’язків Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, тричі Голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України, генерал-полковник. Вільно володіє англійською, німецькою та французькою мовами.

свіжі новини

Ігор СМЕШКО: Путін зробив фатальну помилку. У перспективі російська агресія наздожене Росію і, можливо, призведе до її розпаду

29 лютого 2024 року Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, генерал-полковник Ігор Смешко провів у Києві робочу зустріч з представниками Центру гуманітарного діалогу (The Centre for ...

02.03.2024
Два роки тому, відволікаючи на себе ворожу авіацію, у повітряному бою загинув Герой України ОЛЕКСАНДР ОКСАНЧЕНКО

У перші дні війни у повітряному бою, 25 лютого 2022 року відволікаючи на себе ворожу авіацію російського агресора, загинув Герой України, патріот України, один з найкращих у світі ...

26.02.2024
Ігор СМЕШКО рекомендує нашим можновладцям у боротьбі з корупцією використовувати формулу Гері Беккера

«Будь-яка наука вважається справжньою НАУКОЮ, коли вона спирається на математичний апарат» – так прокоментував на своїй персональній фейсбук-сторінці Ігор Смешко матеріал на “Українській ...

22.02.2024
Ігор СМЕШКО: Чому фігуранти «cепаратистського з’їзду» 2004 року та хто їх прикрив продовжують бути в політичному житті України?

«Дякую, журналістам, які небайдужі, борються й нагадують. Але, чому не йти далі, не проводити журналістське розслідування і не називати імена тих, хто допустив черговий злочин — розвалив ...

17.02.2024
Усі новини