Долучитися до партії Підтримати фінансово
13.01.2024

Ігор Смешко знову обурив російських пропагандистів правдою про історію України, або як зомбують росіян

thumb

Наприкінці минулого року трапився небувалий і безпрецедентний факт: книга Ігоря Смешка “Нариси з історії України” вдруге стала темою обговорення  кремлівськими пропагандистами, відверто роздратованих активним поширенням європейськими мовами на Заході історичної правди про Україну та доказами про первинність українців як державників і християн, порівняно з росіянами.


Передачу, яка вийшла 29 грудня року на Першому російському телеканалі, кремлівські пропагандисти готували заздалегідь, зокрема, розшукали відео 2017 року з інтерв’ю І.Смешка на цю тему, підготували цитати і працювали за сценарієм, точніше – темником. Але, як і першого разу,  – “хотіли як краще, а вийшло як завжди” (за висловом їхнього класика).

Довідково. Саме «Київ заснував Москву», а не навпаки. Навіть офіційна російська історіографія називає засновником Москви правнука Великого князя Київського Ярослава Мудрого, також Київського князя Юрія Долгорукого і датує це  1147 роком.

Всупереч твердженням Кремля, Україна є демократичною, унітарною державою з особливою та багатою тисячолітньою історією. Сучасна Україна жодним чином не є «молодшим братом» Росії. Насправді можна легко довести, що ситуація протилежна. Росія, згідно з її власною історією, виникла із периферійного князівства держави Київська Русь із центром у Києві. Через Україну в Росію прийшли християнство і європейська культура.

Не Москва хрестила Київ, а навпаки – на сайті Володимирської єпархії РПЦ зазначено, що християнізація жителів Володимиро-Суздальської землі відбувалася одночасно із встановленням на цій території влади Великого київського князя Володимира Святого. І довго ще населення цієї землі опиралося християнізації – антихристиянськими були Суздальське повстання волхвів (язичницьких жреців) у 1024 році і Ростовське повстання смердів у 1071 році.

Але якраз ці аргументи не влаштовували учасників передачі, і тому акцент обговорення в ефірі непомітно змістили на інше: хто ж перший сказав, що старшим братом є Київ.

Спочатку один із політологів заявив, що першим це сказав Збігнєв Бжезінський (була наведена цитата з посиланням на публікацію газети “День” за 1 червня 2012 року). Потім було сказано, що цю тезу повторив президент Леонід Кравчук (мовляв, отримав методичку від Бжезінського).

А далі  ведучий нагадав, що І.Смешко був військовим аташе України у США.

Потім після нагадування ведучого, що сам Ігор Смешко був військовим аташе України у США, один із присутніх у студії безапеляційно заявив, що Смешко (який є українцем за національністю) – «це зразковий приклад росіянина (?!), який відмовився від своєї ідентичності, своїх традицій і віри». А фінальним елементом цього ланцюжка безсовісної брехні стало “одкровення” про те, що українців протягом багатьох років переконували, ніби вони є окремим народом із власною ідентичністю. А коли вдалося їх переконати в цьому – почали говорити, що росіяни поневолювали українців, влаштовували їм голодомори… Тому – «йдіть і убийте росіян, відомстіть їм, поверніть своє!»

Відповідь на те, хто саме підбурював українців убивати росіян, телеглядач мав зробити самостійно. Але вона була на поверхні протягом усієї телепередачі – США. При цьому російський глядач мав забути, хто на кого напав, адже головне – українці убивають росіян.

Характерно, що сценаристи цього «шоу» нібито забули слова Ісуса Христа з Євангелія від Матфея – “той, хто береться за меч, від меча й загине” – чи хоча б більш популярні в російській аудиторії слова Олександра Невського з фільма Ейзенштейна “Олександр Невський” – “Кто с мечом к нам придёт, от меча и погибнет!”. До речі, герой фільму ці слова сказав завойовникам – німецьким рицарям-хрестоносцям, але чому українці не можуть їх адресувати сьогоднішнім завойовникам, окупантам та агресорам – саме росіянам?

Наприкінці телепередачі ведучий приділив окрему увагу українським силам інформаційно-психологічних операцій. І тут знову не обійшлося без брехні, бо говорили, що інформаційно-психологічні операції по-українськи – це диверсії, вербування зрадників і примус їх до здійснення терактів, намагаючись створити у телеглядачів враження, що книга І.Смешка – це спеціальна інформаційно-психологічна операція України і тому вона не варта уваги.

Таким чином, перша та друга пародії на дискусію, які відбулися на Першому російському телеканалі, свідчать, що книга “Нариси з історії України”, яка вже в англомовній версії розміщена на ресурсі Amazon, доступна світовій читацькій аудиторії і була презентована у деяких країнах Європи, розглядається Кремлем як небезпечний виклик, а це підтверджує правильність вибраної автором стратегії щодо актуальності історичної тематики та ефективності її як зброї у російському інформаційному просторі.

Саме тому Ігор Смешко продовжує активну боротьбу на інформаційному фронті і планує видати “Нариси з історії України” ще п’ятьма мовами – німецькою, французькою, іспанською та польською, сприяючи усвідомленню різниці між історичною правдою та російською пропагандою.

 

ДОВІДКОВО. Ігор Смешко – Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, один із засновників і другий керівник Головного управління розвідки Міноборони України, колишній Перший заступник і виконувач обов’язків Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, тричі Голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України, генерал-полковник. Вільно володіє англійською, німецькою та французькою мовами.

свіжі новини

“Нариси з історії України” авторства Ігоря Смешка представлено на стендах “Друкарського двору Олега Федорова” Мистецького книжкового арсеналу

30 травня в Києві стартував XII Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” – наймасштабніша щорічна літературна подія року, яка об’єднала понад 100 видавництв та 5 книгарень. ...

01.06.2024
Джорж Волошин: Ігор Смешко “Нарисами з історії України”спростовує путінську пропаганду про російсько-українське братерство.

Голова Служби Безпеки та Захисту Цивільного Персоналу в Адміністраціях Президентів США Р. Рейгана і Дж. Буша, ст., а також Асоційований Директор Федерального Агентства з Управління у Надзвичайних ...

29.05.2024
Екс-командувачі НАТО визначили пріоритети Заходу в підтримці України-Звернення

Напередодні 75 річниці НАТО група відставних генералів країн-членів Північноатлантичного альянсу у колективному зверненні закликали змінити політику щодо військово-технічної підтримки України з ...

29.05.2024
Ігор Смешко про персональну відповідальність, планування, координацію, розробку, виготовлення та контроль озброєнь для Армії

Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, один із засновників і другий керівник Головного управління розвідки Міноборони України, колишній Перший заступник і виконувач обов’язків ...

26.05.2024
Усі новини