Долучитися до партії Підтримати фінансово
21.11.2022

Він, відволікаючи на себе ворожу авіацію у повітряному бою захистив небо, а його донька написала зворушливий вірш-присвяту

thumb

Старша донька Героя України полковника Олександра Оксанченка Ганна написала вірш-присвяту відомому військовому льотчику, який загинув у перші дні війни в повітряному бою, відволікаючи на себе ворожу авіацію російського агресора:

Запитайте мене: «Чи вірю я в привидів?»
Запитайте у мене, напівсироти…
На крилі своїм я тебе викарбую
Бо мій привид папуля-це ти!

Я ніколи тебе не забуду!
Ти назавжди живий в моїх мріях,
Ти назавжди у серці, ти всюди …
Бо папуля ти мій «The Ghost of Kyiv»

Вже минуло пів року як у повітряному бою, відволікаючи на себе ворожу авіацію російського агресора, загинув Герой України, патріот України, кращий у світі льотчик-винищувач, депутат Миргородської міської Ради від політичної партії «Сила і Честь» Олександр Якович Оксанченко.


На його рахунку було понад дві тисячі льотних годин, тріумфальні польоти на авіашоу – SIAF, The Royal International Air Tattoo, International Airshow-2017, Czech International Air Fest.
Олександр був учителем та наставником для багатьох українських пілотів та встиг виховати достойну професійну зміну. Він завжди підкреслював, що майстерність і відповідальність є синонімами й переконував, що наша техніка і професіоналізм пілотів – вагомий аргумент у справі захисту країни.

Президент України Володимир Зеленський нагородив посмертно полковника Оксанченка званням Героя України.

Влітку у Сьєрра-Леоні загиблому Герою України українському льотчику-винищувачу Олександру Оксанченку присвятили серію поштових марок.

Колишній пілот бойового американського винищувача F-15E і пілот F16 Thunderbird Раян Боденхеймер у спогадах заявив, що Олександр Оксанченко зробив для своєї країни найбільш почесну і сміливу справу, яку не кожен міг зробити.

Герої не вмирають!

Хай земля Тобі буде пухом, Олександре.

Ми завжди будемо пам’ятати твій подвиг заради Перемоги та ніколи не простимо цю втрату рашистським окупантам!

Слава Україні!

Героям слава!

свіжі новини

З Днем Незалежності рідна Україна!

Низький уклін нашим воїнам за мужність та героїзм у боротьбі за Незалежність та Суверенітет України, за нашу Свободу, Мир та Демократичне Майбутнє! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА! Premium WordPress ...

24.08.2023
З Днем народження пане генерале!

Шановний Ігорю Петровичу, пане Генерале! Вітаємо вас з нагоди Вашого Дня Народження! Нехай Ваша тверда воля і бойовий дух ведуть Вас до нових перемог. Ваші порядність, відданість справі і ...

17.08.2023
Усі новини