Смешко: Путін піде так далеко, як це ми йому дозволимо
“Свобода слова”, ICTV, 01.09.2014_виступ І.П.СМЕШКО
(…) Ведучий Андрій Куликов: запрошую до центрального мікрофона Ігоря Смешка: колишнього голову Служби безпеки України, голову громадянської організації “Сила і честь”.
Смешко: Добрий вечір.
Куликов: Пане Смешко, президент Росії Володимир Путін заявляє, що для закінчення конфлікту в Україні потрібні переговори з лідерами так званих Донецької і Луганської народних республік про державний устрій на південному сході України. З іншого боку, він же: Путін – погрожує за два тижні дійти до Києва. Чого домагається Володимир Путін від Європи та України?
Смешко: Добрий вечір, Андрій. Добрий вечір, шановні телеглядачі і присутні. Володимир Путін домагається того, що він з самого початку мріяв: відтворення імперії, складовою частиною якої повинна бути Україна. Ми багато вже про це говорили, забуваємо прості історичні виклики. Немає міфу про Новоросію. У 1719-му році, коли Петро Перший шукав у Швеції вже миру після Північної війни, подивіться в переписці: посередник Британія називала країну, якій вона виступала посередником, Московія. Фактично 721-й рік – це тільки поява Росії… назва на карті. Україна прикрила Московську державу у 17-му сторіччі, коли Богдан Хмельницький ослабив головного ворога Московської держави: Річ Посполиту, – прикрив їй західні і північні кордони, і фактично ми були одними із засновників нашою реальною силою створення навіть цієї імперії. Ми дали Російській імперії фактично державність, ми дали православну віру. Міфи, які існують і були створені…
Куликов: І судячи з того, що ви розповідаєте, прикордонні війська.
Смешко: Ну, фактично Путін прекрасно розуміє, що краща частина Російської імперії і краща частина Радянського Союзу – це Україна. Він поставив на меті будь-якою ціною возз’єднати імперію, а саме головне – система державного управління Російської Федерації – це авторитарна система державного управління. Свіже повітря демократії, яке підійшло до кордонів… У нас ще немає демократії, ми не жили ніколи при демократії. Але наш народ показав, що він ніколи не буде толерувати диктатуру. І це налякало Володимира Путіна. Тому він пішов війною на нас. Але закінчуючи, просто хотів би сказати, що перемогти тільки дипломатичними методами агресію неможливо. Якщо ми не покажемо військову здатність захищатися, пан Путін піде так далеко, як це ми йому дозволимо.
Куликов: І як далеко це буде?
Смешко: А він уже фактично це озвучив.
Куликов: А він поки що назвав Київ.
Смешко: Ви знаєте, планом є повернення до кордонів 1939-го року. Серед політичної еліти у Москві фактично є така присказка: що генералісимус Сталін був неправий. Пакт Молотова-Ріббентропа треба поховати. Треба ту західну частину, ракову пухлину, віддати Заходу, а наші території вирівняти по 1939-му року. Але український народ розбивав не раз плани Володимира Володимировича Путіна. Він вважав, що він зробить модель на Україні, ототожнену, як у Росії, тільки він вважав, що верхівка цієї колони може навіть бути з групи, яка керує кримінальними засобами державою. А народ із цим не погодився. Крім того, він вважав, що його зустрінуть зараз з квітами і так, як Крим… До речі, як на мене як військової людини, Крим можна було втримати. Але подальше… народ показав: простий народ. І події на сході Україні: криваві, величезні втрати… Але він показав, що ніхто не чекає тут із квітами Володимира Путіна. Але, знову ж таки, повертаючись, поки народ вирішує все… Не політичні еліти наші, а народ виграв на “майдані” і дав опозиції владу в руки. Поки простий народ умирає і чекає, поки військова структура державна розвернеться і почне війну: війну по правилам військового мистецтва. А не на ентузіазмі простих солдатів.
Куликов: Пане Смешко, Анатолій Гриценко тут говорив чимало про те, наскільки бездарно або наскільки, можливо, зрадницьки зараз відбуваються речі в нашій країні. І зокрема Анатолій Гриценко вів мову про те, що потрібні трибунали. І навіть пролунали слова про розстріли. Запитання до вас як до колишнього голови спеціальної служби української: підтримуєте?
Смешко: Ви знаєте…
Куликов: Репресивного органу, до речі.
Смешко: Ви знаєте, ну, я головою Служби безпеки був усього півтора року. Я кадровий військовий. Але я розумію, про що, мабуть, говорив Анатолій Степанович. Я не чув це. Але зрозумійте: ми ведемо зараз бойові дії у відсутності ставки верховного головнокомандування, яка передбачена законом про оборону. Ще в березні-місяці президент з початком часткової мобілізації повинен був створити ставку. Що таке ставка?
Куликов: От саме про це, до речі, і говорив Гриценко.
Смешко: Да. Що таке ставка? У ставку президент міг би своїм указом включити прем’єр-міністра, генерального прокурора, голову Верховної Ради. Якщо б треба, він указом своїм… голів навіть фракцій парламентських. Голову Верховного Суду… І утворилася би вертикаль, де президент несе персональну відповідальність і всі, хто входять у ставку, несуть персональну відповідальність. От тоді у нас би не було випадку, коли у нас забиті сотнями БТРів ремонтні заводи, вони 100 можуть у місяць випускати БТРів, але немає фінансування… Ми п’ять місяців чекаємо, поки Кабінет Міністрів проснувся і видав постанову, що 40… І от виходить…
Куликов: Пане Смешко, ви… ви не чули, але зараз ви говорите практично те, що Гриценко тут уже сказав.
Смешко: Зрозуміло. Вибачте. Але отут і військові трибунали, і військова прокуратура обов’язково повинні працювати, тому що якщо існує п’ята колона, а навіть не якщо п’ята колона, а вона існує і ніхто її не почистив… Голівка сбєжала, а колона – це вертикаль донизу. Треба ж називати речі своїми іменами. Хто планував операцію, що ми попали у два вогневих мішки? Яке було розвідувальне забезпечення? Хто спланував?.. Зверху до низу. Причому з підписами. Ви знаєте, що до мене доходить інформація, що ми ведемо без бойових наказів навіть бойові дії. А отут повинна бути і військова прокуратура, і військова контррозвідка, і в тому числі військові трибунали. Тому що ми зруйнуємо… (розрив запису)… влади. Але ви почули хоч одне ім’я, хто планував ці два мішки, в яких гинули наші солдати? І навіщо так планувалося? Отут, безумовно, тільки ставка оце могла б і зробити.
Фрагмент відео #
#textbase #Україна #історія #демократія #війна #ЗСУ #СБУ
свіжі новини
Справедливість — це коли все робиться чесно і правильно. Вона об’єднує людей та допомагає підтримувати дружбу і згоду в суспільстві. Філософи вважають, що справедливість — найважливіша ...
02.11.2024Пресслужба Консервативно-демократичної політичної партії “Сила і Честь” повідомляє, що у жовтні 2024 року, на 76-му Франкфуртському щорічному міжнародному книжковому ярмарку ...
30.10.2024Консервативно-демократична політична партія «Сила і Честь» невпинно продовжує надавати всебічну підтримку захисникам України та волонтерам у цей надзвичайно важкий для країни час. Члени партії по ...
21.10.2024З глибоким сумом і скорботою ми отримали звістку про передчасну смерть Олександра Тимофійовича Кіхтенка (нар. 5 квітня 1956, Богодухів, Харківська область, Українська РСР, СРСР) — українського ...
17.10.2024