Долучитися до партії Підтримати фінансово
27.04.2020

Повернення професіоналів у владу, ліквідація її дисбалансу та достовірне інформування вищого керівництва про загрози державі зроблять систему управління ефективною – Ігор Смешко

thumb

Дефіцит професіоналів, розбалансована система влади та відсутність у вищих осіб держави перевіреної інформації для ухвалення стратегічних рішень заважають Україні давати адекватні відповіді на зовнішні і внутрішні загрози.

Аби це змінити, треба розмежувати в органах влади функції політичних призначенців і кадрових професіоналів, передати виконавчу владу й відповідальність в одні руки та створити антикризовий центр, куди повинна сходиться інформація з різних джерел для її перевірки, узагальнення і ранжування за пріоритетами.

Про це повідомив лідер політичної партії «Сила і Честь», триразовий голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, колишній керівник воєнної розвідки, перший заступник Секретаря РНБО, екс-голова Служби безпеки України доктор технічних наук, професор, генерал-полковник Ігор Смешко.

«З кожним роком в Україні залишається все менше й менше фахівців світового рівня, здатних на будівництво держави. Вони довгі роки «вимивалися» з державних органів олігархічно-клановою політичною системою, скопійованою з російської.

Єдина відмінність в тому, що в Росії її серцевиною є органи безпеки і є стала імперська парадигма, яка вже перетворилась на державну традицію. У нас основою цієї політичної системи є феодально-кланові політичні угрупування, які приховано контролюються олігархами із проникненням їх політичного впливу на спецслужби. Але без поширеної в суспільстві на державному рівні національної ідеї і стратегії розвитку, які б об’єднали народ України і вже стали би його національною традицією.

Для того, щоби почати процес виходу з цієї авторитарної моделі управління, яка тільки маскується під демократію, нам потрібно розмежувати повноваження політичних призначенців від кар’єрних і позапартійних професіоналів. Як це є в сталих демократіях Заходу.

Політики, які після виборів приходять на керівні посади, мають бути обмежені в своїх правах по відношенню до основної маси позапартійних професіоналів. Щоразу після приходу нового політика в керівництво державного органу, в нас відбувається чергове винищення фахової вертикалі для підлаштування під «нову політичну силу». Яка, як правило, заявляє про себе, як про чергову «місію» і зневажливо ставиться до того, що було зроблено до неї у державотворенні.

Хто піде працювати у владу, якщо немає правил і захисту для позапартійних професіоналів? Конформісти безумовно є і завжди будуть, але справжні фахівці з моральними принципами втрачаються, як правило, назавжди.

У США, наприклад, є закон, що дозволяє позапартійному професіоналу, який отримує суперечливу до Конституції і законів політичну вказівку, заявити про це. Він отримує державний захист в статусі свідка, й після цього починається внутрішнє розслідування під контролем Конгресу.

При нашій нинішній авторитарній феодально-клановій політичній системі ми продукуємо нові псевдополітичні «еліти», у яких, здається, взагалі відсутнє уявлення, яку політичну систему і яку модель економіки ми повинні будувати. Не кажучи вже про дотримання Конституції і законів України, згідно з якими ми і маємо будувати саме демократію.

Це все спричиняє кадрову невідповідність наших вищих органів влади тим завданням, що стоять перед державою», – переконаний Ігор Смешко.

За його словами, також існує дисбаланс між повноваженнями та відповідальністю президента й прем’єр-міністра.

«Розділені повноваження керівника виконавчої гілки влади, президента й прем’єр-міністра, продовжують розривати Україну. У президента вся інформаційно силова складова державної влади, а у глави уряду – фінансово-економічна. Це спрацьовує при авторитаризмі – прем’єр не може ослухатись президента, коли він втручається в фінанси і економіку. Навіть, якщо це непрозорі для суспільства вказівки, без будь-якої відповідальності президента по кримінальному кодексу за можливі збитки державі внаслідок їх виконання.

В діючих і успішних демократіях , нічого подібного немає. Якщо керівник виконавчої влади – президент, то він має й керувати урядом, як це відбувається, наприклад, у США. Або ж якщо віддаємо повноваження керівника виконавчої влади прем’єр-міністру, то президент має передати йому і частину своїх силових повноважень.

Інакше протиріччя і фактичну безвідповідальність за кінцеві показники діяльності Уряду в економічній, оборонній, науково-культурній, освітянській, медичній і екологічній сферах діяльності ми ніколи не подолаємо», – наголосив лідер політичної партії «Сила і Честь».

Він також акцентував увагу на необхідності створення потужного антикризового центру, який зможе акумулювати потоки інформації та надавати першим особам держави достовірні та узагальнені матеріали, на основі яких прийматимуться стратегічні рішення.

«Нещодавні масштабні пожежі продемонстрували, що у нас хвора система противаг і дійсного контролю над виконавчою гілкою влади.

В парламенті немає опозиції, там знаходяться політичні сили, яких влаштовує діюча авторитарно-феодальна модель. Щоб протидіяти внутрішнім та зовнішнім викликам (наприклад, таким, як зміна клімату) треба це робити не тільки на рівні МВС чи ДСНС, а на рівні РНБО.

Україні також потрібен потужний антикризовий центр, куди б стікалася вся інформація з різних джерел.

Це може бути на базі існуючого РНБО. Або, можна взяти американський варіант Офісу Директора Центральної розвідки, при якому, до речі, діє і Центр контррозвідки і безпеки, що має 17 незалежних джерел інформування. І саме з такої установи президент повинен отримувати узагальнену інтегральну перевірену інформацію. Тоді він знатиме реальну ситуацію щодо внутрішніх та зовнішніх загроз і зможе на них адекватно реагувати», – заявив Ігор Смешко.

 

Прес-служба політичної партії “Сила і Честь”.

#Смешко #СилаіЧесть

свіжі новини

Про втрачені Україною можливості для розробки ракет повітряної переваги

Нещодавно деякі західні медіа повідомили, що українські літаки F-16 будуть оснащені американськими протирадіолокаційними ракетами AGM-88 HARM, авіабомбами з комплектами JDAM підвищеної дальності, ...

10.09.2024
Генерал-полковник Ігор Смешко: Від військового аташе в США до реформатора ГУР та спецслужб України

Вчора Україна відзначала професійне свято тих, хто щодня стоїть на захисті її безпеки та незалежності — День воєнної розвідки. Однак мало хто знає, що одним із ключових архітекторів сучасної ...

08.09.2024
7 вересня День воєнної розвідки України

Воїни-розвідники, вітаємо вас з професійним святом. Окремі вітання з професійним святом Президентові Центру стратегічних досліджень та аналізу, одному із засновників і другому керівнику Головного ...

07.09.2024
Вітаємо Євгенія Куценка з заслуженою нагородою – відзнакою Головнокомандувача ЗСУ “За сприяння війську”!

Вітаємо Євгенія Куценка — члена Політичної Партії “Сила і Честь” та керівника Молодіжного руху Партії з відзнакою Головнокомандувача Збройних Сил України Олександра Сирського «За ...

06.09.2024
Усі новини