Долучитися до партії Підтримати фінансово
21.03.2023

НЕ ПОЧУТЕ ВЧАСНО! Ігор СМЕШКО: Агресія, яку вчинила Росія, наздожене цю країну і, можливо, призведе до її розпаду

thumb

Це переклад інтерв’ю генерала Ігоря Смешка, яке він дав кореспондентові французького “Le Figaro” Лорі Мандевиль дев’ять років тому, 20 березня 2014 року.

Впевнені, що багато тез та меседжів є актуальними й зараз.

Вступ до інтерв’ю – Колишній очільник українських спецслужб впевнений, що Росія не має шансів перемогти Україну військовим шляхом.

Генерал Ігор Смешко до приходу в українську армію був підполковником радянської армії. Він очолював спецслужби з 2000 по 2005 рік. Він рішуче засуджує анексію Криму – «військову агресію проти території суверенної держави».

Кореспондент Лорі Мандевиль (далі -кореспондент):

«Москва анексувала Крим, українські війська мають залишити півострів – що Ви відчуваєте?»

Генерал-полковник Ігор Смешко (далі – Ігор Смешко):

«Я відчуваю величезне приниження. Я був офіцером спочатку в Радянській Армії, потім в Україні. Ніколи не міг уявити, що таке може відбутися. Володимир Путін робить жахливу помилку. У довгостроковій перспективі агресія, яку вчинила Росія, наздожене цю країну і, можливо, призведе до її розпаду.

Путін відкрив скриньку Пандори, порушивши двосторонню угоду, яка визнавала кордони України, і офіційні гарантії російської держави щодо безпеки України, які були надані в обмін на нашу відмову від ядерної зброї в 1994 році /Будапештський меморандум/.

На мій погляд, Москва дуже боїться демократії європейського зразка в Україні, яка могла б стати прикладом для росіян».

Кореспондент:

«Путін стверджує, що Україна — це географічне поняття, а не нація».

Ігор Смешко:

«Путін нічого не знає про Україну. Коли він наважився стверджувати, що Росія виграла б Другу світову війну без українців – це був страшний ляпас для українців. А як же ті сім мільйонів українців, які віддали життя?! Путін про це нічого не знає і оточує себе недолугими радниками. Він не знає, що українці — старороси, але виросли на цінностях волі запорізьких козаків, які ніколи не піддавалися кріпацтву.

Він не може перемогти нас. Але він поранив нас і таким чином напав на народ, який колись дав царській імперії своїх найкращих воїнів. Я про це дещо знаю: ми були солдатами, батько і син, п’ять поколінь по маминій лінії.

Замість того, щоб разом із Європейським Союзом допомогти молодій Українській державі стати демократичною та процвітаючою – побудувати міст між Європою та Росією і здійснити фантастичну мрію де Голля про Європу, що простягається від Атлантики до Уралу – російське керівництво розпочало військові дії проти української держави, розв’язало агресію проти суверенної держави. Це ставить Європу на межу третьої світової війни».

Кореспондент:

«Чи зможе українська армія встояти, якщо російські війська зайдуть на схід України?»

Ігор Смешко:

«Росія не має шансів виграти війну проти України! Звісно, Україна послаблена двадцятьма роками, які вона витратила на закладання основ своєї держави, а також дуже знесилена тотальною корумпованістю апарату цієї держави. Тому частина населення повстала проти режиму екс-президента Віктора Януковича.

Звичайно, у нас поки що не вистачає добре оснащених дивізій, але російські сухопутні війська не в кращому стані. Росія мобілізувала біля наших кордонів 150 тисяч чоловік, але вона не в змозі вести наступальну війну проти України чи окупувати нашу територію. Коли СРСР розпався, в Україні була добре підготовлена військова сила в один мільйон чоловік. Це говорить про те, що Україна, зі свого боку, має 700 тисяч резервістів, яких може швидко мобілізувати. І мобілізація йде.

І навіть якщо Росія продовжить свою авантюру, і навіть якщо допустити найгірший для нас сценарій – що Росія захопить значні території України – вона не матиме шансів проти сил оборони України, проти українського партизанського руху!»

Кореспондент:

«Ви кажете, що Крим залишиться українським, але колишній Президент Грузії Саакашвілі те саме сказав щодо Південної Осетії».

Ігор Смешко:

«Ми не Грузія. Наприклад, частина російського ядерного щита зараз проходить технічну перевірку на українському заводі «Південмаш». До сьогодні ми не говорили, що збираємося припинити будь-яку співпрацю, але це може змінитися. Враховуючи наш науковий досвід, ми могли б навіть ухвалити рішення відновити створення ядерної зброї».

Кореспондент:

«Чи вірите ви, що Путін вторгнеться на східну та південну Україну?»

Ігор Смешко:

«Це залежатиме від двох факторів.

Перший – спроможність українського уряду, який має терміново прийняти рішення про призначення на найвищі військові пости досвідчених генералів, здатних організувати нашу оборону і ефективну протидію пропаганді та провокаціям Москви на сході України і за її межами – у світі і в самій Росії. Поки що ці призначення залишають бажати кращого, як на мене.

Другий фактор залежить від того, що відбувається в голові Путіна, оскільки він єдиний, хто приймає рішення в Росії, де він поневолив суспільство, заваливши його антиукраїнською пропагандою, що базується на викривленні фактів і відвертій брехні. Він зупиниться на Кримі?! Я генерал, а не психолог».

Кореспондент:

«Що може зробити Захід?»

Ігор Смешко:

«Захід має пам’ятати те, що сказав видатний американський політолог, колишній радник Президента США Збігнєв Бжезінський, а саме: «Російська імперія може відродитися разом з Україною, а не без неї».

Україна має бути мостом, а не частиною Російської імперії. Не можна робити жодних спроб задобрити Путіна, бо це призведе до Третьої світової війни. Не будемо повторювати Мюнхен».

 

Джерело: https://www.lefigaro.fr/mon-figaro/2014/03/20/10001-20140320ARTFIG00304-general-smeshko-poutine-place-l-europe-au-bord-d-une-troisieme-guerre-mondiale.php?fbclid=IwAR0D1DzLokHW7qQ1eIZAo7i8eb5-yz4zC1xxxGtuGMyJYIRgnRYPPM_wpP4

свіжі новини

Ігор СМЕШКО: Якщо влада Києва не здатна захистити ІСТОРІЮ і ДУШУ КИЄВА – маєте піти у відставку

“Якщо влада Києва не здатна захистити ІСТОРІЮ і ДУШУ КИЄВА, маєте піти у відставку. Звільнити місце тим, хто здатний це зробити…А велосипедні доріжки і зміна бруківки під час війни у ...

22.07.2024
«Нариси з історії України» за авторством Ігоря Смешка вже доступні французькою мовою на Amazon.fr

Рік тому, у травні 2023 року в Києві президент Центру стратегічних досліджень та аналізу у Києві Ігор Смешко презентував своє двомовне (українською та англійською мовами) видання «Нариси з ...

16.07.2024
Ігор СМЕШКО: “Я мрію про …”

З інформаційного бюлетеня Всеукраїнської громадської організації “Сила і Честь”, жовтень 2010 року: “…Я мрію про мою Батьківщину — Україну, честь і гідність якої будуть загальновизнаними у ...

03.07.2024
“Нариси з історії України” авторства Ігоря Смешка представлено на стендах “Друкарського двору Олега Федорова” Мистецького книжкового арсеналу

30 травня в Києві стартував XII Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” – наймасштабніша щорічна літературна подія року, яка об’єднала понад 100 видавництв та 5 книгарень. ...

01.06.2024
Усі новини