Долучитися до партії Підтримати фінансово
12.11.2023

Кремлівські пропагандисти занепокоєні поширенням «Нарисів з історії України» за авторством Ігоря Смешка

thumb

Нещодавно на дискусійній панелі «Якою має бути стратегія України і світу щодо Росії після нашої Перемоги?», яка була проведена в рамках спільного проєкту LB.ua й EFI Group, Секретар РНБО зазначив, що “у нас є проблеми з побудовою суспільства, з освітою, культурою, історією, яку увесь час намагалися переписати…”.

Розповсюдженням правдивої історії України як в нашій державі, так і за її межами, сьогодні активно займається Ігор Смешко.

З цією метою ним розпочато та успішно реалізовується власна просвітницька медіа-ініціатива (без участі державних установ та залучення державних коштів), спрямована на світову аудиторію з метою ознайомлення її з реальними історичними фактами про історію розбудови державності України. У форматі книжкового авторського видання  “Нариси з історії України” автор детально розбиває антиукраїнські кремлівські наративи та “персональні” путінські тези, зокрема щодо сакрального значення Криму для Росії.

Як і очікувалося, на ініціативу І. Смешка не змогли не відреагувати “за поребриком” кремлівські пропагандисти. “Нариси з історії України” одразу стали темою обговорення на Першому російському телеканалі у кремлівських пропагандистів (ефір – 9 листопада 2023 року).


Обговорюючи не книгу (“Нариси” є в інтернеті у відкритому доступі), а спеціальну публікацію про неї на одному із заборонених в Україні ресурсів, “експерти” в студії (кілька журналістів і один політолог) намагалися, спираючись на російські підручники з історії, розвінчати тезу автора про те, що Україна “вперше дала європейську культуру і християнство на величезні євразійські простори”. Вони заявили, що “України в ті історичні часи, природно, ще не було. Була єдина Русь, а “потім з’явилася Володимиро-Суздальська Русь і відбувся феодальний поділ на різні князівства”, а потім “попри всі громадянські війни, незважаючи на татаро-монгольське ярмо” утворилася Російська імперія.

Зокрема, завідувач відділу України інституту країн СНД політолог Іван Скоріков з обуренням натякнув, що це видання “Нарисів” є пропагандистським і заявив, цитуємо:

“Тобто їм (читачам – ред.) кажуть, що вся цивілізація, вся ось ця Європа йде звідти – з Київської України-Русі. А те, що в нас тут із Москви виросло після об’єднання Русі Іваном Великим і т. д. … в Російській імперії – це все неправильна гілка російського розвитку. Це ось туди, в Азію, монгольські традиції, варварство і так далі…”.

В результаті Ігоря Смешка було звинувачено у проведенні «вмілої» інформаційно-психологічної і навіть «політично спрямованої» операції, яка має на меті зниження підтримки дій Росії як серед «…російськомовного населення України, так і на «україновоїнствуючих» всередині самої Росії, тобто тих, хто симпатизує українському політичному проєкту, як такому західному на наших землях…» [кінець цитування].

Пародія на дискусію, яка відбулася на Першому російському телеканалі, свідчить про те, що книга “Нариси з історії України”, яка вже в англомовній версії розміщена на ресурсі Amazon і таким чином доступна світовій читацькій аудиторії, розглядається Кремлем як небезпечний виклик.

Саме тому, Ігор Смешко продовжуватиме активну боротьбу на інформаційному фронті і планує видати “Нариси з історії України” на ще п’яти мовах – німецькій, французькій, іспанській, польській та болгарській, розширюючи доступність книги та сприяючи усвідомленню різниці між історичною правдою та російською пропагандою.

Обкладинка видання “Нариси з історії України”. Автор Ігор СМЕШКО

Кремль через пропагандистів намагається, перекручуючи історичні факти, виправдати повномасштабне вторгнення на територію України, анексію українських територій та геноцид українського народу. Тому історія стає сьогодні критично важливим полем для інформаційної боротьби з російською пропагандою, а книга «Нариси з історії України» – її вагомим аргументом.

Доктор Клейр Уоделл – фахівець Гарвардського університету з верифікації даних говорячи про ефективність російської пропаганди сказав наступне: “Це схоже на краплю, яка точить камінь. Відразу вона не створює ніяких помітних наслідків. Але якщо ці краплі падають роками, вони проб’ють у камені дірку. І росіяни про це знають”.

Пресслужба Політичної партії “Сила і Честь”.

 

свіжі новини

Українська версія “Нарисів з історії України» за авторством Ігоря Смешка стала доступною на Amazon.com для закордонних читачів

Повідомляємо, що на авторитетному світовому інтернет-сервісі Amazon.com вже доступна українська версія “Нарисів з Історії України”, автором якої є Президент Центру стратегічних ...

21.03.2024
Ігор СМЕШКО: Путін зробив фатальну помилку. У перспективі російська агресія наздожене Росію і, можливо, призведе до її розпаду

29 лютого 2024 року Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, генерал-полковник Ігор Смешко провів у Києві робочу зустріч з представниками Центру гуманітарного діалогу (The Centre for ...

02.03.2024
Два роки тому, відволікаючи на себе ворожу авіацію, у повітряному бою загинув Герой України ОЛЕКСАНДР ОКСАНЧЕНКО

У перші дні війни у повітряному бою, 25 лютого 2022 року відволікаючи на себе ворожу авіацію російського агресора, загинув Герой України, патріот України, один з найкращих у світі ...

26.02.2024
Ігор СМЕШКО рекомендує нашим можновладцям у боротьбі з корупцією використовувати формулу Гері Беккера

«Будь-яка наука вважається справжньою НАУКОЮ, коли вона спирається на математичний апарат» – так прокоментував на своїй персональній фейсбук-сторінці Ігор Смешко матеріал на “Українській ...

22.02.2024
Усі новини