«Консервативний діалог без «Сили і Честі»: Випадковість чи політичний сигнал?»
18 грудня відома підприємиця та членкиня Ради Women’s Aid International Яна Матвійчук у своєму блозі на «Українській правді» опублікувала матеріал під назвою «Консерватори України та США об’єднуються, щоб протистояти вісі зла. Яна Матвійчук про Всеукраїнський Форум консервативної політики». У ньому йдеться про захід, який зібрав понад 400 учасників, зокрема представників американських аналітичних центрів The Heritage Foundation та American Enterprise Institute. За задумом організаторів, метою Форуму, який відбувся 5–6 грудня, було створення єдиного бачення консервативних цінностей в Україні та залучення до діалогу представників аналітичних центрів США.
Як зазначає авторка, під час Форуму обговорювалися ключові питання: консервативні цінності українців, роль та місія сім’ї, громади і церкви, економіка війни та відновлення, а також розвиток союзницьких відносин між Україною та США. До дискусій долучалися представники аналітичних центрів США, українські консерватори, політики, урядовці, громадські активісти, економісти, військові, капелани та лідери церков. Форум став «чи не найбільшою подією в Україні» та важливим кроком для зміцнення співпраці між українськими та американськими консерваторами.
Проте після заходу залишається відкритим питання: чому на Форум не була запрошена Консервативно-демократична політична партія “Сила і Честь”? Ця партія є єдиною українською політичною силою, яка чітко, починаючи з назви, декларує свою консервативно-демократичну ідеологію, що поєднує найкращі традиції світового консерватизму з демократичними принципами державного управління. Ідеологія партії спирається на спадщину Павла Скоропадського та В’ячеслава Липинського, а також на три закони демократії, сформульовані головою партії Ігорем Смешком ще у 2018 році в статті «Невивчені уроки Гетьманату та національна ідея України у сучасних умовах», опублікованій у газеті «День». Усі ці принципи закріплені у Статуті партії, який затверджений Мін’юстом України та опублікований на офіційному сайті партії.
Ми будуємо першу в Україні політичну партію, засновану на ідеології консерватизму. Наша мета – будівництво конституційної демократії із християнсько-демократичними цінностями та пан-європейським вектором розвитку України. Це – конституційна демократія, яка базується у сучасних умовах на неоконсерватизмі, на історичних традиціях, на прецедентному праві, на верховенстві права та повазі до приватної власності.
Враховуючи ідеологічний профіль та внесок партії у розвиток консервативного руху в Україні, її відсутність на такому важливому заході виглядає щонайменше дивною. Форум, який мав стати платформою для діалогу між українськими та американськими консерваторами, продемонстрував серйозні наміри щодо побудови горизонтальних зав’язків між українськими та американськими партнерами. Але чи можна говорити про консолідацію українських консерваторів, коли до діалогу не залучена одна з ключових політичних сил, лідер якої — Ігор Смешко — вже понад десять років послідовно просуває консервативні ідеї та наголошує, що він є «переконаним консерватором».
Без сумніву, партія “Сила і Честь” має що сказати на теми, які обговорювалися на Форумі: безпека, національна ідентичність, економічне відновлення, розвиток партнерства зі США. Ігор Смешко — Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор, колишній голова СБУ, генерал-полковник та автор «Нарисів з історії України» — володіє значним досвідом, який міг би суттєво збагатити дискусії на Форумі.
Форум було оголошено як відкритий майданчик для діалогу, однак виключення партії “Сила і Честь” із процесу обговорень ставить під сумнів прозорість формування пулу учасників і може свідчити про політичну заангажованість та спробу створення вибіркової коаліції або монополізації доступу до міжнародних партнерів.
Незважаючи на запрошення на Форум «лише обраних», генерал отримав повідомлення про проведення Форуму від колишніх партнерів з Вашингтону, які знайомі з ним ще з часів його дипломатичної роботи першим в історії України військовим аташе в США. Представники Сполучених Штатів висловили здивування і вважають це тривожним сигналом, що на консервативному Форумі не запрошені представники єдиної політичної партії, яка відстоює цінності консерватизму в Україні. У результаті на Форумі все ж був присутній представник партії і мав окремий контакт з представниками аналітичних центрів США поза програмою Форуму.
https://sylaichest.org/ukrainian-conservative-democratic-party-strength-and-honor/
Варто додати, що організатори Форуму погано вивчають не тільки ідеологію консерватизму, а й новітню історію України. Полковник, доктор технічних наук, професор у 35 років і відповідальний Секретар Експертної наукової Ради МО України був призначений першим в історії України військовим аташе в США на пряме прохання Президента-Консерватора Дж. Буша до Президента Л. Кравчука. Він і міністр оборони Дік Чейні висловили прохання негайно відправити до США офіцера зв’язку між ними і Верховним Головнокомандувачем України, оскільки на той момент Україна ще мала 3-й ядерний арсенал націлений на США. І прохання США було просте: етнічний українець, кращій в Україні ракетний інженер, вчений і знавець світового рівня систем наведення ракет, патріот, який не служив в Радянському Союзі в КДБ та інших спецслужбах СРСР (В. Смєлов «Ігор Смешко. Незакінчене досьє генерала розвідки…», Київ, «Самміт – книга», 2012, стор.106).
Ігор Смешко став координатором підписання у 1993 році Меморандуму про військову співпрацю між міністерствами оборони двох країн. Україна стала першою з країн Варшавського договору, з якою Пентагон підписав таку угоду. Вона відкрила можливість для проведення перших спільних з американськими військовими навчань в Україні і є наразі єдиною юридичною основою для співпраці міністерств оборони двох країн.
Є сподівання, що Всеукраїнський Форум консервативної політики “Безпека. Цінності. Добробут” стане важливою подією для налагодження ефективної комунікації між українськими та американськими консерваторами. Проте його успіх неможливий без участі ключових консервативних сил, таких як партія “Сила і Честь”.
Для справжнього об’єднання українських консерваторів необхідно забезпечити інклюзивність та відкритість, залучивши до діалогу всі зацікавлені сторони. Лише тоді український консервативний рух зможе стати дійсно впливовим та дієвим.
Сподіваємося, що наступного разу організатори подібних форумів знайдуть можливість запросити до участі представників консервативно-демократичної партії “Сила і Честь” та ВГО “Сила і Честь”. Контакти наведені нижче:
01024, м.Київ, вул. Шовковична 30 Б, оф.17,
Секретаріат Консервативно-демократичної політичної партії “Сила і Честь”,
E-mail: [email protected], телефон: (098) 010-30-10
Пресслужба Консервативно-демократичної політичної партії “Сила і Честь”
Читати з цієї тематики:
UKRAINIAN CONSERVATIVE-DEMOCRATIC PARTY STRENGTH AND HONOR
_________
Ukrainian Conservative-Democratic Party “Strength and Honour” is the only party in Ukraine that is based on the ideology of authentic Ukrainian conservatism, the origins of which come from the practice of the Hetmanate of Pavlo Skoropadskyi (1918) and scientific research of Viacheslav Lypynskyi which were further developed in the national idea of Ukraine and the laws of democracy formulated by doctor of technical science Ihor Smeshko and protected by copyright 87693 dated 11.04.2019 (“Copyright and Related Rights”, Bulletin No. 53).
LAWS OF DEMOCRACY
First law – the necessary conditions for building a true democracy in Ukraine are the emergence of a powerful middle class with a high level of income and political culture. This class should make up at least half of the country’s population. Ukraine has all the conditions for this: some of the richest natural resources in the world (worth tens of trillions of dollars) and one of the most educated and freedom-loving peoples in Europe. Our conservative party is the party of the middle class. It should include teachers, doctors, officers, military and civil servants, artists of culture and arts, lawyers, skilled workers, farmers, representatives of small and medium sized businesses, as well as majority pensioners. It works to increase this class, support and protect it. This includes protecting traditional Christian and historical, national and cultural values of the Ukrainian people. With its inalienable right to freedom, private property, and protection of honour and dignity from any arbitrariness.
Second law – the maximum number of state functions should be delegated to local self-governmental bodies. Effective election, accountability and transparency of the authorities, as well as equality of citizens before the law, should be ensured through a genuine separation of the branches of power: legislative, executive and judicial. Ridding the political system of government of oligarchic and clan influence. Establishment of the rule of law in Ukraine with the law being equal for all. Where corruption should be equated with high treason.
Third law – political stability, professionalism, institutional memory, and sustainability of public authorities in Ukraine must be ensured by the existence of several parliamentary parties that are truly, ideologically democratic. Without the shadowy influence of oligarchic clans on them and with their consensus on the need to protect non-party professionals in public authorities from unlawful political influence from such clans. The illegal influence of which should be equated to political corruption and, therefore, to treason as well.
DOMESTIC POLICY
The key elements of achieving independence, democracy and peace for Ukraine are the revival and strengthening of its national economy, army, diplomacy and information policy.
With the main emphasis on the growth of the industrial and innovative component of the economy, as well as the priority of national material production. It should produce goods with maximum added value and ensure, among other things, maximum self-sufficiency of the military-industrial complex of Ukraine. At least, in the production of advanced models of weapons and military equipment which are traditional for Ukraine.
As the largest country in Europe by territory and as the biggest producer of agricultural goods that could feed 1 billion people, Ukraine must regain its place among the most advanced industrialized nations in the world. Once all the temporarily occupied territories are returned, its army must always be strong enough to deter any new aggression against Ukraine.
свіжі новини
8 січня 2025 року Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ...
21.01.2025· “За ідеологічними поглядами – я переконаний консерватор. Це та ідеологія, яка й будувала усі сучасні демократії світу.” 1 грудня 2021 року · “Консерватори та ліберали мають ...
20.01.2025Президент запитує: як фінансувати армію, якщо закінчиться допомога цивілізованого світу? Спробую дати власну відповідь, яка корінним чином відрізняється від того, що зараз роблять люди, ...
17.01.2025Минає рік… Ще один непростий, сповнений викликів і надій. Нехай Новий рік принесе нам усім омріяний мир, спокій і злагоду. Хай на нашій землі більше не гримлять вибухи, а тільки лунає дитячий ...
31.12.2024