Долучитися до партії Підтримати фінансово
11.01.2022

Ігор СМЕШКО: На коротку перспективу події в Казахстані безпосередньо підсилюють Путіна, але це — лише тільки пролог

thumb

Назарбаєв (Нурсултан Назарбаєв — перший президент Казахстану, — ред.) хотів створити щось середнє між керованою демократією та авторитарним режимом. Він передав свою владу Токаєву, але поруч Росія — весь час довелося грати. Поруч Китай, який не допустить демократії на своїх кордонах точно так, як цього не допустить Володимир Путін, тому що це пряма загроза політичній системі управління в цих країнах. Про це заявив 10 січня 2022 року в ефірі програми «Чергові по країні» на телеканалі «Україна 24» Голова Політичної партії «Сила і Честь» Ігор Смешко.

«Відбулося те, що відбулося… Модель економіки — олігархічно-кланова, маса мільярдерів… Народ вийшов на протестні акції — більшість із них були такими, як було на Майдані… Люди на несправедливість реагують таким чином, це останній довід народу — вийти на протестні акції», — зазначив Ігор Смешко.

«Токаєв (президент Казахстану з 20 березня 2019 року — ред.) спочатку, коли почали протестні акції, не зміг своїх силовиків повністю залучити, бо силовики як завмерли — а вони були з клану Назарбаєва. І єдину, кого він міг запросити на допомогу, — це Росію. Для Росії це безумовно плюс».
«Зараз на сьогодні ми бачимо, що об’єктивно керівник Казахстану потрапив в залежність від президента Путіна… Навіть якщо росіяни вийдуть звідти (із Казахстану — прим. ред.), — це може бути дуже сильний хід, який підсилить авторитет ОДКБ», — впевнений політик.
«Це на сьогодні лише пролог, на жаль, до майбутніх проблем Казахстану, тому що там є різні клани. Вони орієнтовані: північ — на Росію, південь — розвинута промисловість уже із західними інвестиціями, схід-південь — це Китай, а є ще елементи мусульманських радикалів. Тобто на сьогодні йде переформатування всередині, але економіка та політична система не змінюються. Але в далекій перспективі нам (Україні — прим. ред.) не варто радіти, що в Казахстані є проблеми, які нам вирішувати самим. Нам потрібно змінювати модель економіки та надбудову демократичну будувати, тому що приклад того, що в Казахстані, може прийти до нас».

«На довгу перспективу — феодально-клановий, авторитарний устрій, який існує зараз у Росії та Казахстані, не має можливості існувати вічно», заявив Ігор Смешко і «це нас не радує — це може бути ще й покоління наших дітей».

На його переконання «на коротку перспективу події в Казахстані — це те, що безпосередньо підсилює Путіна. Коли його представник у Женеві заявляє, що не треба недооцінювати ультиматум… Яка ж там вимога? Там не лише наш вступ у НАТО».

«Якщо ми не будемо виконувати наше «домашнє» завдання… А втрата імунітету — це насамперед шалена корупція, яка з’їла нашу правоохоронну систему та інститути влади, які ефективно повинні захищати безпеку внутрішню та зовнішню. Це перше завдання, про це повинні говорити на всіх зустрічах.

Влада все робить зі знаком мінус, щоб довести оцю тезу Путіна — «Вони не здатні створити уряд, треба рятувати їх, йти туди». Отут величезна загроза й вже кричать наші американські колеги — той самий державний секретар говорив, що, крім ворога на кордоні, ворог No1 — шалена корупція, політична корупція всередині нашої країни», — підкреслив Голова Політичної партії «Сила і Честь» Ігор Смешко.

Пресслужба Політичної партії «Сила і Честь»

свіжі новини

Жорстка відповідь Саллівана на можливе розгортання російської військової інфраструктури у Венесуелі чи Кубі є закономірною, -Олег Бєлоколос

Голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член Політради парії «Сила та Честь» Олег Бєлоколос назвав закономірною жорстку відповідь Саллівана на ...

14.01.2022
Ігор СМЕШКО: На коротку перспективу події в Казахстані безпосередньо підсилюють Путіна, але це — лише тільки пролог

Назарбаєв (Нурсултан Назарбаєв — перший президент Казахстану, — ред.) хотів створити щось середнє між керованою демократією та авторитарним режимом. Він передав свою владу Токаєву, ...

11.01.2022
СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ РОМАНА ПЕТРОВИЧА КАРПЮКА

9 січня 2022 року раптово, на 57-му році обірвалося життя депутата Волинської обласної ради, Голови Волинської обласної організації Політичної Партії «Сила і Честь», керівника фракції партії в ...

10.01.2022
Шановні друзі, вітаємо з Різдвом Христовим!

Прийміть побажання миру, добра, надії, любові та сімейного затишку! Нехай виправдаються всі очікування і збудуться найзаповітніші мрії! Окрема подяка захисникам нашої держави, захисникам наших ...

06.01.2022
Усі новини