Долучитися до партії Підтримати фінансово
11.01.2022

Ігор СМЕШКО: На коротку перспективу події в Казахстані безпосередньо підсилюють Путіна, але це – лише тільки пролог

thumb

Назарбаєв (Нурсултан Назарбаєв – перший президент Казахстану, – ред.) хотів створити щось середнє між керованою демократією та авторитарним режимом. Він передав свою владу Токаєву, але поруч Росія – весь час довелося грати. Поруч Китай, який не допустить демократії на своїх кордонах точно так, як цього не допустить Володимир Путін, тому що це пряма загроза політичній системі управління в цих країнах. Про це заявив 10 січня 2022 року в ефірі програми “Чергові по країні” на телеканалі “Україна 24” Голова Політичної партії «Сила і Честь» Ігор Смешко.

“Відбулося те, що відбулося… Модель економіки – олігархічно-кланова, маса мільярдерів… Народ вийшов на протестні акції – більшість із них були такими, як було на Майдані… Люди на несправедливість реагують таким чином, це останній довід народу – вийти на протестні акції”, – зазначив Ігор Смешко.

“Токаєв (президент Казахстану з 20 березня 2019 року – ред.) спочатку, коли почали протестні акції, не зміг своїх силовиків повністю залучити, бо силовики як завмерли – а вони були з клану Назарбаєва. І єдину, кого він міг запросити на допомогу, – це Росію. Для Росії це безумовно плюс”.
“Зараз на сьогодні ми бачимо, що об’єктивно керівник Казахстану потрапив в залежність від президента Путіна… Навіть якщо росіяни вийдуть звідти (із Казахстану – прим. ред.), – це може бути дуже сильний хід, який підсилить авторитет ОДКБ”, – впевнений політик.
“Це на сьогодні лише пролог, на жаль, до майбутніх проблем Казахстану, тому що там є різні клани. Вони орієнтовані: північ – на Росію, південь – розвинута промисловість уже із західними інвестиціями, схід-південь – це Китай, а є ще елементи мусульманських радикалів. Тобто на сьогодні йде переформатування всередині, але економіка та політична система не змінюються. Але в далекій перспективі нам (Україні – прим. ред.) не варто радіти, що в Казахстані є проблеми, які нам вирішувати самим. Нам потрібно змінювати модель економіки та надбудову демократичну будувати, тому що приклад того, що в Казахстані, може прийти до нас”.

“На довгу перспективу – феодально-клановий, авторитарний устрій, який існує зараз у Росії та Казахстані, не має можливості існувати вічно”, заявив Ігор Смешко і “це нас не радує – це може бути ще й покоління наших дітей”.

На його переконання “на коротку перспективу події в Казахстані – це те, що безпосередньо підсилює Путіна. Коли його представник у Женеві заявляє, що не треба недооцінювати ультиматум… Яка ж там вимога? Там не лише наш вступ у НАТО”.

“Якщо ми не будемо виконувати наше “домашнє” завдання… А втрата імунітету – це насамперед шалена корупція, яка з’їла нашу правоохоронну систему та інститути влади, які ефективно повинні захищати безпеку внутрішню та зовнішню. Це перше завдання, про це повинні говорити на всіх зустрічах.

Влада все робить зі знаком мінус, щоб довести оцю тезу Путіна – “Вони не здатні створити уряд, треба рятувати їх, йти туди”. Отут величезна загроза й вже кричать наші американські колеги – той самий державний секретар говорив, що, крім ворога на кордоні, ворог No1 – шалена корупція, політична корупція всередині нашої країни”, – підкреслив Голова Політичної партії «Сила і Честь» Ігор Смешко.

Пресслужба Політичної партії “Сила і Честь”

свіжі новини

Ігор СМЕШКО: Путін зробив фатальну помилку. У перспективі російська агресія наздожене Росію і, можливо, призведе до її розпаду

29 лютого 2024 року Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, генерал-полковник Ігор Смешко провів у Києві робочу зустріч з представниками Центру гуманітарного діалогу (The Centre for ...

02.03.2024
Два роки тому, відволікаючи на себе ворожу авіацію, у повітряному бою загинув Герой України ОЛЕКСАНДР ОКСАНЧЕНКО

У перші дні війни у повітряному бою, 25 лютого 2022 року відволікаючи на себе ворожу авіацію російського агресора, загинув Герой України, патріот України, один з найкращих у світі ...

26.02.2024
Ігор СМЕШКО рекомендує нашим можновладцям у боротьбі з корупцією використовувати формулу Гері Беккера

«Будь-яка наука вважається справжньою НАУКОЮ, коли вона спирається на математичний апарат» – так прокоментував на своїй персональній фейсбук-сторінці Ігор Смешко матеріал на “Українській ...

22.02.2024
Ігор СМЕШКО: Чому фігуранти «cепаратистського з’їзду» 2004 року та хто їх прикрив продовжують бути в політичному житті України?

«Дякую, журналістам, які небайдужі, борються й нагадують. Але, чому не йти далі, не проводити журналістське розслідування і не називати імена тих, хто допустив черговий злочин — розвалив ...

17.02.2024
Усі новини