Долучитися до партії Підтримати фінансово
28.07.2021

Фракція «Сила і Честь» Житомирської облради підготувала звернення до Кабміну та парламенту щодо пенсійного забезпечення, осіб звільнених з військової служби, та ветеранів силових структур

thumb

Голова фракції Політичної партії  «Сила і Честь» в Житомирській облраді Володимир Кропивницький підготував звернення до Кабінету міністрів та Верховна Рада України щодо пенсійного забезпечення, осіб звільнених з військової служби, та ветеранів силових структур.

Відповідний проект рішення сесії з цього питання оприлюднено 27 липня на сайті облради та включено до порядку денного чергової сесії, яка запланована на 29 липня. В проекті також зазначається, перше — схвалити текст звернення та друге — доручити голові Житомирської обласної ради підписати звернення.

У самому ж Зверненні, зокрема, зазначається наступне:

«В умовах військової агресії проти України, з метою дотримання підвищених гарантій соціальної захищеності військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, виникла нагальна потреба у вирішенні питання щодо їх пенсійного забезпечення.

Відповідно до частини 3 ст. 51 «Строки перерахунку призначених пенсій» Закону, перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень та премій у розмірах, встановлених законодавством), не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та (або) державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсій, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строку.

Відповідно до частини 2 статті 55 Закону, виплата пенсії за минулий час, нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмежень будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Постанова Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб», зокрема, додаток №5, відновлює схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу національних військових формувань України, відповідно до якої посадові оклади та оклади за військовим званням встановлюються, виходячи з розміру мінімального прожиткового мінімуму.

Оскільки вказана постанова набрала чинності з 1 березня 2018 року, то у всіх без винятку осіб, звільнених з військової служби, є підстави для перерахунку їх пенсій, призначених згідно із Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, у зв’язку зі зміною розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.

Статтею 22 Закону України «Про міліцію», прийнятого Верховною Радою України 20 грудня 1990 року, передбачено 50% знижка на оплату житлової площі та комунальних послуг міліціонерам та членам їх сімей. На сьогодні ця норма не дотримується, хоча й не втратила чинність.

Натомість, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі», замість надання пільг передбачено монетизацію коштів.

Безготівкову форму пільги можуть отримати пільговики, які мають банківські картки. На разі не у кожному населеному пункті, тим паче у селах, є банкомати або відділення банківських установ, щоб отримати таку пільгу.

Законом України від 09.04.1992 №2262-ХІІ передбачено, що перерахунок призначених пенсій у зв’язку із збільшенням грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Перерахунок призначених пенсій у зв’язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, повинні сприяти соціальному захисту вказаних категорій пенсіонерів.

Враховуючи вищевикладене та з метою вирішення ситуації, яка склалася, надаємо наступні пропозиції:

  • Внести зміни у ст. 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у частині здійснення перерахунку пенсій у  зв’язку зі змінами грошового забезпечення.
  • Розглянути законодавчі ініціативи з визначення механізму пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб,  прийняти відповідні постанови з цих питань.
  • Внести відповідні зміни у Державний бюджет України на 2021 рік у частині збільшення видатків на фінансове забезпечення виплат підвищених пенсій.
  • Переглянути постанову Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 у частині порядку надання пільг без грошової компенсації на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу».

Як повідомлялося раніше, Голова Політичної партії «Сила і Честь», ексголова СБУ, начальник Головного управління розвідки Міноборони України, ексзаступник Ради національної безпеки і оборони України Ігор Смешко неодноразово заявляв про необхідність негайного розв’язання питання соціального захисту військовослужбовців, особливо, тих хто воює сьогодні за Україну, а також військових пенсіонерів, які захищали державу, а зараз залишилися фактично з мізерними пенсіями.

Пресслужба Політичної партії «Сила і Честь».

свіжі новини

Вступ України до НАТО відбувається вже зараз, — Олег Бєлоколос

Потрібно сформувати лише політичне рішення

25.11.2022
Він, відволікаючи на себе ворожу авіацію у повітряному бою захистив небо, а його донька написала зворушливий вірш-присвяту

Старша донька Героя України полковника Олександра Оксанченка Ганна написала вірш-присвяту відомому військовому льотчику, який загинув у перші дні війни в повітряному бою, відволікаючи на себе ...

21.11.2022
Олег Бєлоколос: Саміт G20 чітко продемонстрував, що поглиблення ізоляції країни-агресора набирає хід

Голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член Політради партії «Сила та Честь» Олег Бєлоколос, коментуючи виданню Comments.ua перші підсумки саміту ...

16.11.2022
Дуже важливо, що Сі та Байден на переговорах підкреслили їх протидію застосуванню чи загрозі застосування ядерної зброї в Україні, — Ігор Смешко

«… Заява США про те, що Сі та Байден «повторили свою домовленість про те, що ядерну війну ніколи не слід вести і її ніколи не можна виграти, і підкреслила їх протидію застосуванню чи ...

16.11.2022
Усі новини