Долучитися до партії Підтримати фінансово
26.02.2024

Два роки тому, відволікаючи на себе ворожу авіацію, у повітряному бою загинув Герой України ОЛЕКСАНДР ОКСАНЧЕНКО

thumb

У перші дні війни у повітряному бою, 25 лютого 2022 року відволікаючи на себе ворожу авіацію російського агресора, загинув Герой України, патріот України, один з найкращих у світі льотчик-винищувач, депутат Миргородської міської Ради від політичної партії «Сила і Честь» Олександр Якович Оксанченко.

Патріот з великої букви, він неодноразово представляв країну та займав призові місця в авіаційних пілотажних показах у Великій Британії, Угорщині, Румунії, Польщі, Словаччині, Чехії, Данії, Бельгії, Мальті.

На його рахунку було понад дві тисячі льотних годин, тріумфальні польоти на авіашоу – SIAF, The Royal International Air Tattoo, International Airshow-2017, Czech International Air Fest.

Олександр був учителем та наставником для багатьох українських пілотів та встиг виховати достойну професійну зміну. Він завжди підкреслював, що майстерність і відповідальність є синонімами й переконував, що наша техніка і професіоналізм пілотів – вагомий аргумент у справі захисту країни.

Маючи високе військове звання та найвищий професійний рівень підготовки Олександр Якович був дуже простою у спілкуванні людиною, у нього було дивовижне почуття гумору. Навіть про вибір професії Олександр Якович розповідав жартома, мовляв, пішов в авіацію по шоколадки: “льотчикам його дають постійно. Я любив шоколад, тому й сам вступив у льотне училище”.

Президент України Володимир Зеленський нагородив посмертно полковника Оксанченка званням Героя України.

Відомий колишній пілот бойового американського винищувача F-15E і пілот F16 Thunderbird Раян Боденхеймер, у своєму відеоблозі назвав Олександра “скарбом для світу авіації”: “Я хочу подякувати та на знак визнання його надзвичайної майстерності сказати, що це справді було круто. Королівський комітет повітряних шоу присвоїв йому нагороду, яку надавали лише при найкращій демонстрації польотів у тому році. Дуже вражаюче…  я хочу подякувати йому за те, ким він був і що він зробив”.

У спогадах Раян також зазначив, що Оксанченко «зробив для своєї країни найбільш почесну і сміливу справу, яку не кожен міг зробити, я пишаюся ним, мої думки з його сім’єю, його друзями і його підрозділом, я знаю, що таке втратити друга – це нелегка річ».

У Польщі пам’яті миргородського пілота присвятили окреме відео.

Через пів року після загибелі Олександра Оксанченка його старша донька Ганна написала вірш-присвяту батькові:

Запитайте мене: «Чи вірю я в привидів?»

Запитайте у мене, напівсироти…

На крилі своїм я тебе викарбую

Бо мій привид папуля-це ти!

Я ніколи тебе не забуду!

Ти назавжди живий в моїх мріях,

Ти назавжди у серці, ти всюди…

Бо папуля ти мій «The Ghost of Kyiv»

Донька Ганна Оксанченко поділилася спогадами, що крім авіації ще одним захопленням тата була гра на гітарі, він мав дуже гарний голос. Але найбільшим хобі у військового льотчика було рибальство і часто повертався додому з дивовижним уловом великої риби. З музики надавав перевагу українським гуртам «Антитіла», «Без обмежень» тощо. Полюбляв українську літературу: «На нічних чергуваннях учив напам’ять вірші українських поетів, а потім зачитував нам у родинному колі. Серед улюблених були поезії Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти — людина» та Ліни Костенко «Крила». Вірш Василя Симоненка став останнім, який тато нам встиг прочитати. Щось містичне у цьому є», — поділилася Ганна.

Влітку 2022 року у Сьєрра-Леоне загиблому Герою України українському льотчику-винищувачу Олександру Оксанченку спеціально присвятили серію поштових марок.

Похований Олександр Якович Оксанченко 6 березня 2022 року на військовому цвинтарі у місті Миргороді.

Вічна та світла пам’ять Герою!

Хай земля Тобі буде пухом, Олександре.

Ми ніколи не простимо цю втрату окупантові!

 

свіжі новини

Будь-який НПЗ ворога без електроенергії зупиниться,-Олександр Мирний

“Знову про удари”. Так назвав коментар за 11 квітня 2024 року на своїй персональній фейсбук-сторінці заступник Голови Політичної партії “Сила і Честь” Олександр Мирний. У своєму ...

12.04.2024
Українська версія “Нарисів з історії України» за авторством Ігоря Смешка стала доступною на Amazon.com для закордонних читачів

Повідомляємо, що на авторитетному світовому інтернет-сервісі Amazon.com вже доступна українська версія “Нарисів з Історії України”, автором якої є Президент Центру стратегічних ...

21.03.2024
Ігор СМЕШКО: Путін зробив фатальну помилку. У перспективі російська агресія наздожене Росію і, можливо, призведе до її розпаду

29 лютого 2024 року Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, генерал-полковник Ігор Смешко провів у Києві робочу зустріч з представниками Центру гуманітарного діалогу (The Centre for ...

02.03.2024
Два роки тому, відволікаючи на себе ворожу авіацію, у повітряному бою загинув Герой України ОЛЕКСАНДР ОКСАНЧЕНКО

У перші дні війни у повітряному бою, 25 лютого 2022 року відволікаючи на себе ворожу авіацію російського агресора, загинув Герой України, патріот України, один з найкращих у світі ...

26.02.2024
Усі новини