ЗАЯВА щодо недопущення поспішного розпродажу української землі сільськогосподарського призначення, що призведе до порушення конституційних прав українців на землю

Вих. № 2/21 від 03 червня 2021 року
Політична Партія «Сила і Честь» глибоко стурбована поспішним прийняттям та введенням в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» №552-IX, дія якого фактично призведе до розпродажу української землі сільськогосподарського призначення і, як наслідок, до порушення конституційних прав українців на землю.
На сьогодні в Україні відкриття ринку землі є неприпустимим, оскільки народ України не має змоги брати участь у цьому процесі на рівні із олігархічним та іноземним капіталом. Це може призвести до непоправних наслідків: власники транснаціональних компаній та представники олігархічного капіталу через дозволені законодавчі механізми почнуть за безцінь скуповувати землі, а потім, шляхом капіталізації – продавати землю разом із компаніями кінцевим бенефіціарам, при цьому українці залишаться ні з чим.
Крім того, в Конституції України закріплене право кожного громадянина України на землю, а власником землі є український народ. Тому перш ніж вводити в дію вищевказаний закон, необхідно узгодити між собою законодавчі акти України.
Твердження про те, що відкритий ринок землі існує у всьому світі – міф, адже у більшості західних країн із розвиненою економікою таке явище відсутнє, а перед відкриттям ринку землі у них були усунуті всі протиріччя на конституційному та законодавчому рівні. Водночас, у більшості із цих країн земля знаходиться в оренді.
Одним із основних завдань Політичної Партії «Сила і Честь», які відображені у Програмі Партії, є виведення української економіки зі стану занепаду, що вимагає від держави забезпечити: ефективну земельну реформу, започаткувавши ринок землі та впорядкувавши земельні відносини з урахуванням насамперед інтересів громадян України:
– створення Державного земельного банку і його відділень у регіонах;
– проведення, у разі необхідності, референдуму для волевиявлення народу.
Нам потрібно також починати створення земельного ринку із оренди і дозволити повноцінне функціонування режиму «купівлі-продажу» землі тільки після набуття більшістю громадян України спроможності купувати землю.
Для цього державі необхідно створити земельний банк, куди кожен власник земельного паю може його продати. Крім того, держава повинна за необхідності надавати українським громадянам довгостроковий кредит на купівлю землі під 1-1.5%.
Ми не заперечуємо необхідність реформи земельних відносин, але підкреслюємо, що повинна бути стратегія, спільне бажання та комунікація з українським суспільством.
У зв’язку з цим, наполягаємо на необхідності скасування Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» №552-IX як такого, що не відповідає конституційним нормам або вдосконалити викладені в ньому положення з урахуванням:
– необхідності приведення законодавчих актів у сфері земельних відносин у відповідність до Конституції;
– необхідності забезпечити громадянам України можливість реалізувати своє право на купівлю землі, у тому числі шляхом доступного кредитування, і тільки після цього запровадити ринок землі та впорядкувати земельні відносини;
– необхідності створити Державний земельний банк і його відділення у регіонах.
У разі прийняття рішення про вдосконалення закону №552-IX, пропонуємо відтермінувати введення його в дію.
Національні інтереси України та українців завжди повинні бути на першому місці для будь-якої державної влади.
Голова ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СИЛА І ЧЕСТЬ»
Ігор СМЕШКО
свіжі новини
Англомовну версію “Нариси з історії України” на Amazon.com в електронному форматі Kindle або в друкованому у м’якій палітурці PaperBack за посиланням: ...
01.12.202329 листопада 2023 року у верховному органі державної влади Республіки Болгарія – Народних зборах (м.Софія) – відбулася презентація спецвипуску журналу «L’Europeo», присвяченого історії ...
30.11.2023Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, військовий, науковий і державний діяч, генерал-полковник, доктор технічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і ...
29.11.2023Нещодавно на дискусійній панелі «Якою має бути стратегія України і світу щодо Росії після нашої Перемоги?», яка була проведена в рамках спільного проєкту LB.ua й EFI Group, Секретар РНБО ...
12.11.2023