Долучитися до партії Підтримати фінансово
16.02.2020

Україна має моральне право і повинна сподіватися на значно серйознішу підтримку з боку США під час відкритої військової агресії

На думку Ігоря СМЕШКА – голови партії “Сила і Честь”, першого військового аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальника Головного управління військової розвідки Міноборони, колишнього голови Служби безпеки, доктора технічних наук, генерал-полковника, Україна має моральне право і повинна сподіватися на значно серйознішу підтримку з боку США під час відкритої військової агресії, яку здійснює проти нашої країни один із підписантів Будапештського меморандуму.

Про це він заявив під час круглого столу “Військово-технічне співробітництво України з США” в Інституті Горшеніна. “У 1996 році за нашими плечима був третій ядерний арсенал світу. 176 важких стратегічних балістичних ракет були націлені на США і гарантовано б знищили найпотужнішу державу світу в разі їх використання. У нас була мільйонна армія, стратегічні запаси озброєння, які залишив колишній СРСР на території України могли повністю озброїти другий ешелон Варшавського пакту в разі бойових дій із НАТО. Це була зброя, техніка, недоторканні запаси на багато мільйонів військовослужбовців. Унаслідок наших абсолютно безпрецедентних кроків як держави – жодна країна в світі більше не інвестувала в ядерне роззброєння і безпеку, тільки ми, – ми фактично посилили безпеку США й інвестували в їх безпеку більше, ніж будь-хто за весь час існування цієї провідної країни. На сьогодні я абсолютно впевнений, що США мають не тільки моральне зобов’язання перед Україною. Декларація про наші стратегічні відносини, зроблена в 1996 році адміністрацією президента Клінтона, має величезний потенціал для подальшого розвитку. Україна, безумовно, має моральне право і повинна сподіватися на набагато більшу підтримку з боку США для допомоги нам під час відкритої військової агресії, яку здійснює проти нашої країни один із підписантів Будапештського меморандуму”, – підкреслив Ігор Смешко.

Разом з тим, Ігор Смешко вважає, що держава докладає недостатньо зусиль для розвитку військово-технічного співробітництва з США. “Тут, як у відомому анекдоті: для того, щоб виграти в лотерею, потрібно хоча б раз у житті купити лотерейний квиток. Мені невідомо, щоб наш уряд зробив хоч одну спробу через дипломатичні канали запропонувати провести негайні консультації щодо дотримання Будапештського меморандуму. І всі аргументи про те, що хтось не сяде за стіл, – не працюють. Це той офіційний дипломатичний привід, який весь час повинен бути на порядку денному нашого МЗС. Військово-технічне співробітництво з США, безумовно, має величезний потенціал. І США, з точки зору їх національних інтересів, зацікавлені в тому, щоб виправити ситуацію, коли ми, будучи “останнім європейським романтиком”, добровільно роззброїлися. Чого не сталося з нашим східним сусідом, і це в підсумку переросло з потенційної загрози в реальну”, – сказав Ігор Смешко.