Долучитися до партії Підтримати фінансово
05.03.2023

Не почуте вчасно! Ігор СМЕШКО: Україну не перемогти! Путін відкрив скриньку “Пандори”, про здачу Криму і захист Європи… 15 грудня 2021 року

ВЧАСНО НЕ ПОЧУТЕ! 15 груд. 2021 р.
Ігор Смешко: Україна не тільки захищає демократичний фронт на східному фланзі НАТО, не бувши членом НАТО. Вона захищає від реалізації ще однієї геополітичної цілі Путіна – не допустити консолідації Європи, стати гегемоном, головним гравцем у Європі.
Генерал-полковник ЗСУ Ігор Смешко в інтерв’ю канадському кабельному телеканалу “KONTAKT TV” (м.Торонто, Канада)

✔️З політичної, з дипломатично-політичної точки зору ще в 14-му році, коли починалася анексія Криму, даючи інтерв’ю Le Figaro, я сказав, що Росія припустилася стратегічної помилки – відкрила “скриньку Пандори”. Тому що завоювати Україну неможливо: 140 мільйонів ніколи не завоюють 40 мільйонів, тим більше українців. Українці з XVII століття – найкращі професійні воїни Європи і вільні хлібороби… Навіть коли Катерина Друга після Третього поділу Польщі ввела кріпосне право – на всій території України кріпосного права тотально не було, а в містах зберігалося Магдебурзьке право.

✔️Україна – не Росія! Щобільше, до 1955-го року фактично найбільша армія у світі, Червона армія, разом із силами безпеки Радянського Союзу вела бої проти вояків УПА, які протягом десяти років після закінчення війни продовжували спротив. Завоювати Україну неможливо, можна увійти в Україну – а як з неї вийти? З точки зору політичної це буде катастрофа для Росії, але нас це не тішить, бо це будуть катастрофічні наслідки для всієї Європи, це може бути початком третьої світової війни. Ми не здамося! Ми будемо захищати свою землю до останнього подиху, але це буде величезна трагедія – безумовно, в першу чергу для українського народу, бо будуть величезні жертви.

✔️Потрібно, щоб євроатлантична спільнота прекрасно розуміла: Путін атакує зараз не лише нас. Йому, зрозуміло, Україна потрібна навіть демографічно. Що таке Україна? Україна свого часу долучилась до того, що створила із порівняно слабкої Московської держави у XVII столітті Російську імперію. Краща частина наших ресурсів, в першу чергу людських і культурних, була тоді використана Московією для того, щоб стати Російською імперією.

✔️Ще з часів Стародавнього Риму існує аксіома: сила застерігає, а слабкість провокує. Анексія Криму – це була тоді слабкість, в першу чергу вищого воєнно-політичного керівництва України, яке не захищалося в Криму. На моє особисте переконання (як кадрового військового), якби ми захищалися в Криму, то найбільше, що міг би отримати Путін – це, можливо, Севастополь, та й то я не впевнений, що йому це вдалося б. Навіть знаємо ми зараз, що тоді були інструкції не просуватися далі, якщо буде спротив. Але зараз абсолютно інша ситуація. Зараз, особливо якщо Путін застосує Повітряно-космічні сили – він зможе атакувати нас навіть не переходячи кордон (наприклад, в Югославії сили НАТО досягли перемоги навіть без наземної операції). Це, безумовно, дуже мене непокоїть як професійного військового, і я дуже сподіваюсь, що євроатлантична спільнота розуміє: Україна не тільки захищає демократичний фронт на східному фланзі НАТО, не бувши членом НАТО. Вона захищає від реалізації ще однієї геополітичної цілі Путіна – не допустити консолідації Європи, стати гегемоном, головним гравцем у Європі, провести нові лінії розмежування і зробити все можливе для відновлення кордонів імперії та Радянського Союзу.