Долучитися до партії Підтримати фінансово
30.07.2020

Ігор Смешко: В новому меморандумі з МВФ взагалі немає національних інтересів

Про це заявив ексголова Комітету з питань розвідки при Президентові України, колишній керівник воєнної розвідки, перший заступник Секретаря РНБО, ексголова Служби безпеки України, лідер політичної партії “Сила і Честь” Ігор Смешко у програмі “Україна з Тиграном Мартиросяном” на телеканалі “Україна 24” 5 червня 2020 року.

“Я послідовно виступаю за те, що нам МВФ в перспективі взагалі не потрібний. Це сором для держави, яка входила у 20-тку найбільших індустріальних країн світу, входимо в 10-тку багатих по копалинах держав світу, з таким народом, з таким потенціалом науки, яка і зараз займає передові позиції у світі по багатьох напрямам, — і ми ідемо до МВФ. Що таке МВФ? Це міжнародні лихварі. Вони дають гроші не тому, що нас люблять. Не тому, щоб ми стали багатими й сильними. Вони дають нам під відсоток ці гроші. При чому — диктують нам умови, які прописані для країн третього світу. І основні донори МВФ зацікавлені, щоб ми відкрили свій ринок, щоб ми віддали свою робочу силу. Подивіться — Німеччина зараз знімає всі обмеження для українців: безплатна освіта, однакові умови українцям з німцями після цього. Весь світ за робочу силу нашу. А ми? Яку модель економіки ми збираємося зробити? Що нам дадуть ці позички? Ці позички ідуть на те, що ми проїдаємо.

“Латаємо діри” в бюджеті непрофесійного не фахового уряду, який нездатний розробити стратегію відновлення виробництва. Хто нам представив на сьогодні програму, яку не затвердили. І ми говоримо: ну, не затвердили — нічого страшного. А де в уряді секторальна програма? Як нам виробництво своє зберегти? Літакобудування, машинобудування…Продуктивні робочі сили, які здатні давати продукцію з великою доданою вартістю. Сировину продавати? Так і будемо ліси Карпатські вирубати й в європейський союз збувати? Де стратегія побудови економіки як основного двигуна, щоб ми створили більш ніж половину населення середнім класом?”