Долучитися до партії Підтримати фінансово
11.11.2021

Ігор Смешко про те як під час конфлікту на Тузлі Україна фактично вперше пригрозила Будапештським меморандумом, про відкриту Росією скриньку Пандори, профіцит зброї у 2006-му та професіоналів у владі

Голова Політичної партії «Сила і Честь», ексголова СБУ, ексначальник Головного управління розвідки Міноборони України, ексзаступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Надзвичайний і Повноважний Посол України, генерал – полковник Ігор Смешко в програмі «ВЕРЕСЕНЬ в гостях у Миколи Вересня про те як під час Тузли пригрозили Будапештським меморандумом, скриньку Пандори і профіцит зброї у 2006-му.

✅Чому Росія війну не виграє?
Микола ВЕРЕСЕНЬ: “Мені спало на думку наступне. Дивіться, пане генерал, …ця картина, яку ви намалювали, це значить: українське військо має бути десь півтора мільйона людей, закривати північ, південь, схід, слава Богу захід можна не закривати. Це десятки мільярдів на озброєння, тобто на сьогодні неможливо уявити собі (перепрошую за тавтологію) можливість серйозного спротиву в разі серйозної війни. Ніколи Україна не мала можливості (якщо взяти дев’яності – тоді ніхто не вірив у війну – ми ж браття!), грошей вкрай мало, …так історія розпорядилася, що ми зараз в такому стані, в якому є. В той час як Росія, яка завжди була подумки і наявно агресивною, вона готувалася до війни. Тому… шансів нема в України. За винятком партизанської війни, де ми великі фахівці – і Холодний Яр, і ОУН-УПА. Але у нас нема шансів…”.
Ігор СМЕШКО: “Я з вами абсолютно не згоден. У нас є всі шанси, і з 2014-го року я говорив, що Росія, розпочавши проти нас агресію, фактично підписала собі смертний вирок. Вона відкрила “скриньку Пандори”: 140 мільйонів не можуть завоювати 40 мільйонів. Увійти можна, окупувати територію можна – а як вийти з цієї ситуації? В Афганістані – найпотужніша армія світу (там був контингент до 100 тисяч), три трильйони було витрачено, озброїли військо на 60 мільярдів – і що?!.. У нас до 55-го року найбільша армія тих часів, радянська, не могла здолати опір УПА в Західній Україні. Тобто, виграти війну у нас неможливо. І там також це розуміють, там не дурні. Але чи краще від цього нам буде тоді, коли раптом цар прийме рішення (а ми своєю слабкістю його спровокуємо) і війна перейде в активну фазу, і ми будемо атаковані за всіма правилами, із застосуванням військово-космічних сил? Ми повинні до цього готуватися? Ми повинні своєю силою виключити цей варіант?”
✅Перше попередження з боку України використати Будапештський меморандум під час Тузли
Ігор СМЕШКО: “До 2005 року у нас була Тузла , тоді теж була потужна армія (російська) – і що?! Негайно були підняті у повітря літаки, близько 35 літаків, почалися навчання, одразу по лінії спеціальних служб ми зв’язалися з Кремлем і повідомили, що ми негайно застосовуємо Будапештський меморандум – скликаємо, відповідно до будапештського меморандуму, консультації з країнами-гарантами.
Справа у професіоналізмі!
Крім того, ми успадкували більш ніж мільйонну армію, а озброєння і техніки було – ще декілька мільйонів озброїти. До 2005 року наше військо було абсолютно боєздатним і могло дати відсіч. А потім… Комісія Верховної Ради, яка досліджувала стан справ у 2016 році, показала динаміку, коли почали знімати бойові бригади протиповітряної оборони (найкращі!) і продавати за безцінь, коли почали продавати полки авіаційні, коли масово почали продавати танки. До 2006 року у нас був профіцит озброєння і техніки згідно з планами застосування…”
Фрагмент програми «ВЕРЕСЕНЬ в гостях у Миколи Вересня, 20 жовтня 2021 року.