Долучитися до партії Підтримати фінансово
01.03.2022

Ігор Смешко про сучасні війни та авторитаризм, міжнародні гарантії та агресію росії. Ми-останні романтики Європи

Україна стала загрозою авторитарному світу, а ми-останніми романтиками, які віддали ядерну зброю.
Ігор СМЕШКО-Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, доктор технічних наук, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, професор, генерал-полковник. За тиждень до російського вторгнення , 14/02/2022 року.

00:05 – Вед.: Чому в 21 сторіччі у світі досі витрачаються кошти на війни? Ті кошти, які можна розвернути на науку, медицину, освіту, на дітей, на боротьбу з невиліковними хворобами…. Для чого світу війна ще й досі?

01:10 – І.Смешко: Найбільш важко змінюється в цьому світі, а ми з вами живемо в реальному світі, про який Арістотель написав ще в IV ст.: «Людина – найкращий витвір тваринного світу, але позбавлена віри, закону і справедливості, вона перетворюється в найгірший із витворів тваринного світу».

Уряди, що не контрольовані громадянським суспільством… будь-який уряд, повірте мені, навіть прекрасні люди, які показували непогані результати своєї діяльності, до того як прийшли до влади (випробовування – це великий наркотик: влада і гроші, необмежений доступ до всіх ресурсів). Дуже мало людей, хто проходить ці випробування. Дуже мало людей, які приходять для того, щоб заставити своє ім’я, яке можна передати дітям. Це може годувати дітей і покоління . Жадібність, егоїзм – призводять до того, що вони думають тільки по себе. Лікування одне і історія це лікування вже давно показала – всі уряди повинні бути під жорстким контролем суспільства. Як ми обираємо, так ми повинні мати швидку процедуру відкликання, коли побачили, що справи нема. Не п’ять років очікувати, навіть не два роки, а потрібна процедура і потрібен контроль над урядами.

02:55 Дорогі українці, ми повинні назавжди залишити наш романтизм. Мені здається, ми – останні романтики в Європі. Ми віддали третій ядерний арсенал. Ми весь час вважали, що є безкорисливі друзі, ми розуміли, що на Сході є країна, яка нас не бачить незалежними, вільними, успішними. Успішна Україна – загроза авторитарному уряду, який там є. Але і на Заході думають, перш за все, про свої національні інтереси. Там думають, як забезпечити соціально-економічну стабільність для свого конкретного уряду.

03:33 США: діюча національна стратегія на сьогоднішній день, яка була прийнята президентом Трампом: «Америка – понад усе! Зробимо знову Америку великою!» На сьогоднішній день діючий президент-демократ думає перш за все, як йому переобратись, як відбудуться проміжні вибори, як йому в Конгресі отримати свою більшість. Перш за все – свої національні інтереси.

04:00 Уряд Німеччини: Північний потік ІІ. Німеччина отримує самі дешеві енергоносії з росії ( нафта, газ). Росія давно, починаючи з Радянського Союзу, посадила їх на гілку дешевих енергоресурсів, які дають можливість бути локомотивом їхньої економіки. Ви думаєте, хтось прокидається в цих країнах і думає про те, як зробити краще українцям?

04:28 Ми повинні мати такий Уряд, який буде розуміти, що перш за все нас не цікавить, як буде краще в світі, ми повинні зробити щасливими нас, наш народ: мати сильну економіку, яка дасть можливість мати пенсії, платню, гідну розвинутого європейського народу. Мати сильну армію, армію, на яку ніхто не зазіхне і навіть не подумає нас випробувати. Мати дипломатію, яка не лише дає можливість радіти, що хтось приїхав і потиснув нам руку, а наступальну дипломатію, яка буде заставляти виконувати договір, який ми підписуємо. Якщо ми надали послуги – дайте нам за ці послуги компенсацію згідно з міжнародним правом, з англосаксонським правом, яке існує.

05:20 Війни існують тому, що є країни, які вважають, що за рахунок війни вони можуть вирішити свої соціально-економічні проблеми.
05:30 росія… На сьогоднішній день, Польща вже перегнала росію по ВВП на душу населення, по економічному зростанню. Ви пам’ятаєте 90-ті роки – де була Польща і … (де була Україна – я мовчу, наш фактичний потенціал був на 50% вищий). Росія також випереджала. На сьогоднішній день вона навіть Польщі програє по всім показникам.

06:02 Тому, для того щоб забезпечити покірність свого населення має бути «маленькая победоносная война, успехи по расширению или возвращению исконных територий»..

06:15 На заході криза, яка зараз існує …Весь час, коли приїжджають до нас представники західних партнерів (у нас інших нема, дякуємо за те, що вони роблять, але вони дуже мало роблять). Коли вони приїжджають і говорять: «Ми хочемо вам порадити, щоб ви завершили конфлікт». Але це ж не конфлікт. Це – агресія, пряма агресія проти нас.
06:40 Агресії завершуються тільки одним – треба агресора змусити відійти, звільнити території і виконати міжнародне право: Гельсінські угоди 1975 року, Будапештський меморандум 1994 року, Великий договір про дружбу і співробітництво між Україною і росією 1997 року – це міжнародні договори. Потрібно вимагати виконання міжнародних договорів агресором, а не шукати порозуміння конфлікту. У нас конфлікту нема. У нас є зовнішня агресія.
#textbase #україна #війна #Смешко