Долучитися до партії Підтримати фінансово
26.09.2019

Ігор Смешко: Потрібно розділяти проблеми колективу “Мотор Січ” і проблеми приналежності технологій

Ігор Смешко вважає, що потрібно розділяти проблеми колективу “Мотор Січ” і проблеми приналежності технологій, якими володіє підприємство. Про це він заявив під час круглого столу “Військово-технічне співробітництво України з США” в Інституті Горшеніна.

“Ми могли б давно мати свій український вертоліт, якби була держпрограма і всі ці роки ми над цим працювали. А замість цього закуповуємо вертольоти за кордоном.

Але головне питання в тому, що ми взагалі можемо втратити технологій і серійне виробництво наукомісткої продукції світового рівня, найкращих у світі двигунів для вертольотів. Росія не може вже кілька років виконати свій план прийняття на озброєння вертольотів, тому що не має відповідного серійного виробництва достатньої кількості двигунів, які виробляє “Мотор Січ”. Крім того, цей завод виробляє найкращі двигуни для крилатих ракет. Україні що, не потрібно створювати свою крилату ракету? А як ми збираємося захиститися в цьому світі? Ми вже зрозуміли, що альтруїстичних союзників і друзів у світі немає. Але найголовніше – технологія виробництва – це не власність колективу “Мотор Січ”, а власність народу України”, – підкреслив Ігор Смешко.