Долучитися до партії Підтримати фінансово
20.06.2019

Вбивство 5-річного Кирила Тлянова: чи здасть «реформована» система «своїх»

thumb

Олена СОТНИК, партія «Сила і Честь», юрист, народний депутат Верховної Ради VIII скликання, представниця української делегації у ПАРЕ

31 травня у Переяславі-Хмельницькому двоє поліцейських на підпитку вирішили розважитися й постріляти по бляшанках. Це закінчилося страшною трагедією для родини п’ятирічного Кирила Тлявова. Одна із куль потрапила хлопчику в голову. Через кілька днів боротьби за життя хлопчика стало відомо про його смерть. На сьогоднішній день ми так і не почули від Державного бюро розлідувань (ДБР) публічного звіту про розслідування цього злочину.

І тут ми стаємо свідками іншої жахливої історії – історії саботажу, приховування, «відмазування» «своїх». Історії провалу поліцейської реформи. Це те, що відбувалось колись у Врадіївці. Так само колись саботували розслідування смертельного «сафарі» Лозинського з його подільниками з правоохоронних органів – прокурором і міліціонером. Так само херсонська поліція намагалася посадити невинного, що мав алібі, щоб «повісити» на нього справу вбивства Каті Гандзюк замість пошуків справжніх вбивць. Те саме відбувалося в десятках, якщо не сотнях епізодів, не так відомих широкому загал.

Тож повернемося того дня, коли відбулося вбивство, коли маленький хлопчик вмирав, а поліція нібито шукала вбивць. Кирила приймають у відділенні швидкої із відкритою черепно-мозковою травмою (як ми вже знаємо – з кулею в голові) та повідомляють про це поліцію. Після допиту чергового лікаря працівники Нацполіції заявляють, що дитина впала і отримала травму, але точні обставини події ніхто назвати не може. Тут виникає питання до чергового лікаря: як так сталося, що працівник медичного закладу не зміг відрізнити травму від падіння від вогнепального поранення?

Лише через шість годин пораненій дитині роблять рентгенівське дослідження та виявляють в голові хлопчика чужорідне тіло та вхідний отвір у черепі. Шість годин ніхто з медиків не бачив вхідний отвір від кулі в голові маленького хлопчика, який вже помирав. Факт виявлення вогнепального поранення у дитини через цілих шість годин від приїзду до лікарні не викликав у слідчих жодних підозр.

Як сталося, що жоден працівник медичного закладу не побачив вогнепального поранення на голові дитини? Як сталося, що шість годин з моменту жахливого, неприпустимого в цивілізованому світі злочину дитина не отримувала належну допомогу? Як сталося, що шість годин очевидні речі не хотіли бачити. Шість годин справа не розслідувалася. А тепер уявіть, скільки доказів можна знищити за ці самі шість годин.

А тепер перейдемо до доказів. Поблизу місця події знаходять биті бляшанки та гільзи, які лишились після п’яних забавок поліцейських. Підозрюваних затримують, проте вони відмовляються надавати біологічні зразки для експертиз, що встановили б наявність алкоголю в крові та слідів пороху на руках. Не дають, то й не дають. Судячи з усього, саме такою була реакція слідчих, замість того, щоб звернутися до суду та отримати ухвалу про примусове отримання необхідних для експертиз зразків. Тепер довести у суді стан алкогольного сп’яніння у підозрюваних на момент вчинення злочину майже неможливо, а тому є загроза, що основна обтяжуюча обставина відпаде. Більше того, відсутність змивів рук позбавляє можливості встановити, хто ж з підозрюваних здійснював постріли, тож визначити вбивцю майже неможливо. Зброю, з якої стріляли, досі так і не знайдено. Так ми стаємо свідками розвалу справи.

Некваліфіковані слідчі? Дурість? Халатність? Чи навмисне приховування злочину та доказів? Встановлювати має Державне бюро розслідувань. Винні мають бути покарані. І не лише ті, хто скоїв вбивство маленького хлопчика, але й ті, хто сподівався, що ця справа «замнеться».

Що ми можемо зробити, щоб слідство не «зам’яло» цю справу, не гальмувало і врешті не поховало, коли все забудеться? Не забудеться. Будемо контролювати і вимагати ретельного слідства і справедливого покарання. Минулого тижня була на особистому прийомі у директора ДБР Романа Труби, адже обидва підозрювані перебувають у СІЗО і час їхнього перебування там обмежений – існує ймовірність, що підозрювані вийдуть на свободу. Тому критично важливим є встановити факти й обставини, які підтверджують вину одного з підозрюваних.

Труба і очільник Нацполіції Князєв приходили на засідання профільного комітету Верховної Ради. Я ставила їм усі ці питання і не отримала жодної конкретної відповіді. Я наполягала на допиті медиків, які не помітили або приховали факт вогнепального поранення 5-річного хлопчика. І наполягатиму надалі. Я хочу вже найближчими днями почути відповіді. Я не хочу чути «глибоку стурбованість» від МВС – я хочу чути правду про те, чому затягувалось слідство ще на початковому етапі. Князєв пообіцяв, що дисциплінарна справа з цього приводу буде розслідуватись. Чекаємо звіту. Не забудемо. Не відступимо. Винні мають сісти. Крапка.

P.S. І щодо екс-начальника поліції Київської області Дмитри Ценова, який «героїчно» поїхав в зону проведення ООС, що керівництво поліції назвало «покаранням». Пане Князєв, якщо це несвідома прикра помилка – виправте її негайно. Ви ображаєте військових, ветеранів, тих, для кого захист батьківщини – велика місія і честь, а не «покарання» з отриманням індульгенції і пільг, як для Ценова. Заберіть його, відправте у відставку. Таким особам не місце в Національній поліції.

свіжі новини

НЕ ПОЧУТЕ ВЧАСНО! Ігор СМЕШКО: Агресія, яку вчинила Росія, наздожене цю країну і, можливо, призведе до її розпаду

Це переклад інтерв’ю генерала Ігоря Смешка, яке він дав кореспондентові французького «Le Figaro» Лорі Мандевиль дев’ять років тому, 20 березня 2014 року. Впевнені, що багато тез ...

21.03.2023
Олександр Мирний: Сьогодні ми живемо у двох Українах. Одна стікає кров’ю, інша відпочиває в Монако та Ніцці…

«Дві України». Так назвав коментар на своїй персональній фейсбук-сторінці заступник Голови Політичної партії «Сила і Честь» Олександр Мирний додавши, що «довго не ...

08.03.2023
Олег Бєлоколос: Путін вистрілив собі в ногу

У розпорядженні Кремля не лишилося інструментів для гри на міжнародному рівні

04.03.2023
Ігор Смешко: Втілення в життя національної ідеї України — це реалізація трьох законів побудови демократії

Дуже радий, що число однодумців зростає, зазначив на своїй персональній фейсбук-сторінці Ігор Смешко. «Нагадаю, що національна ідея України, як її бачу, сформульована декілька років тому у ...

03.03.2023
Усі новини