Долучитися до партії Підтримати фінансово
24.01.2023

Усі злочини мають бути зафіксовані, а особи, які беруть у них участь, покарані, — Олег Бєлоколос

thumb

У четвер, 19 січня, Європейський парламент схвалив резолюцію, яка закликає створити міжнародний трибунал щодо розслідування злочинів правителя РФ Путіна та білоруського диктатора Лукашенка.

Сайт Charter97.org попросив експерта з питань зовнішньої та безпекової політики фонду «Майдан закордонних справ», екс-радника посольства України в Канаді та Кенії, члена Політради політичної партії «Сила і Честь» Олега Бєлоколоса прокоментувати цю ініціативу Європарламенту:

— Європейський парламент надіслав однозначний та резонансний політичний сигнал про те, що цивілізована світова спільнота тримає у полі зору питання покарання режимів та виконавців військових злочинів, злочинів проти людяності.

Інший аспект стосується того, як буде цей суд функціонувати. Як інституція чи в рамках ООН, чи в Гаазі? Можливо, це буде спеціальний міжнародний трибунал, як той, що був у Нюрнберзі. Лише цей пройде в Україні із залученням провідних міжнародних експертів із міжнародного права. Мені здається, що було б навіть доцільніше провести трибунал в Україні, де буде простіше опитувати свідків.

Як я розумію, зараз точаться дискусії навколо цього: розглядаються різні варіанти. Проте політичний європейський консенсус свідчить про те, що виконавці злочинів та їхні підручні не залишаться безкарними. Згадаймо той самий варварський ракетний наліт на Дніпро, що спричинив значні жертви серед мирного населення.

— На вашу думку, яке покарання має понести Лукашенко, який вчинив злочини проти народу Білорусі і бере участь у війні проти України?

— Так, тут слід розпочати із ситуації в Білорусі. Немає жодних сумнівів, що він продовжує порушувати міжнародні зобов’язання Білорусі в рамках тієї ж самої Організації Об’єднаних Націй, універсальної Хартії прав людини. Крім того, порушено зобов’язання Білорусі щодо Статуту ООН щодо не участі в агресіях.

Безперечно і те, що люди, які брали участь в організації провокацій з території Білорусі проти України, рано чи пізно мають бути залучені до відповідальності. Адже незважаючи на брехню про напад нападу України на Білорусь, яка стала «мемом», всі розуміють, що це було зроблено режимом Лукашенка на зразок нацистської пропаганди.

Усі злочини мають бути зафіксовані, а особи, які беруть у них участь, покарані. Справа в тому, що агресивні дії, які відбувалися, у тому числі — з території Білорусі, теж спричиняли значні жертви серед мирного населення України, руйнування інфраструктури, економіки. Цьому є маса свідчень та зафіксованих показань.

свіжі новини

Олег Бєлоколос: США вже не звертають уваги на кремлівські «червоні лінії», а системно збільшують бойову міць ЗСУ

Коментар стосовно передачі американських ракет, які дістають Криму

02.02.2023
Перемога України змінить світ. Патріарх Філарет зустрівся з генералом Ігорем Смешком

26 січня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з українським військовим та політичним діячем, генерал-полковником Ігорем Смешком. Ігор ...

27.01.2023
Усі злочини мають бути зафіксовані, а особи, які беруть у них участь, покарані, — Олег Бєлоколос

У четвер, 19 січня, Європейський парламент схвалив резолюцію, яка закликає створити міжнародний трибунал щодо розслідування злочинів правителя РФ Путіна та білоруського диктатора Лукашенка. Сайт ...

24.01.2023
Ефективна зовнішня розвідка завжди відігравала надзвичайно важливу роль у системі нацбезпеки і оборони України

Ефективна зовнішня розвідка завжди відігравала надзвичайно важливу роль у системі національної безпеки і оборони нашої Держави! Дякуємо нашим розвідникам за патріотизм, наполегливість, мужність, ...

24.01.2023
Усі новини