Україна повинна повернутися до Будапештського меморандуму і для цього потрібна тільки сильна політична воля

Україна повинна ініціювати скликання конференції для консультацій та реалізацій Будапештського меморандуму, але для цього потрібна сильна політична воля!
Про це заявив Голова Політичної партії «Сила і Честь», ексголова СБУ, начальник Головного управління розвідки Міноборони України, ексзаступник Ради національної безпеки і оборони України Ігор Смешко в інтерв’ю головному редактору видання «ГОРДОН» Алесі Бацман.
Політик чітко окреслив перші кроки, які повинна зробити Україна для реалізації основних аспектів Будапештського меморандуму.
По-перше, необхідно скликати, для консультацій, конференцію серед усіх країн-підписантів Будапештського меморандуму щодо його практичного виконання в частині: недоторканності українських кордонів, територіальної цілісності, суверенітету і невикористання стосовно України політичного, економічного і військового впливу.
«Як показала практика у нас анексована частина території, а на іншій частині у нас знаходяться війська, в тому числі іншої держави. Цей договір не спрацював, тому в порядок денний консультативної конференції слід внести розробку Додаткової угоди щодо механізму реалізації Будапештського договору з метою практичної реалізації захисту суверенітету і територіальної цілісності України», — зазначив лідер Політичної партії «Сила і Честь».
Ігор Смешко переконаний, що наразі Президенту нічого не потрібно придумувати, адже існує липнева Постанова Верховної ради 2010 року про надання Україні реальних гарантій безпеки. Парламент за це проголосував і ця постанова є законом для України, а згідно з конституцією, Президент Зеленський, як і будь-який інший президент, може керувати зовнішньою політикою виключно на підставі законів України.
Другий крок — розробка і погодження в РНБО пропозицій України для Додаткової угоди, які повинні розвивати Будапештський меморандум. Підписавши цей меморандум, Україна приєдналась до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї й ліквідувала третій у світі ядерний арсенал. Договір про нерозповсюдження ядерної зброї та Будапештський меморандум – це єдине ціле. Якщо умови Будапештського меморандуму не виконані, ми цілком можемо ініціювати вихід з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
«Ми атомна держава, у нас величезна кількість атомних електростанцій, для цього ми маємо достатньо знань, потрібно мати лише політичну волю. А якщо не мати такої волі, то навіщо тоді іти в політику, навіщо обманювати людей і обіцяти їм світле майбутнє?», — підкреслив Ігор Смешко.
«Це все — реальні речі, і це потрібно робити публічно», — завершив політик.
Пресслужба Політичної партії «Сила і Честь».
свіжі новини
Це переклад інтерв’ю генерала Ігоря Смешка, яке він дав кореспондентові французького «Le Figaro» Лорі Мандевиль дев’ять років тому, 20 березня 2014 року. Впевнені, що багато тез ...
21.03.2023«Дві України». Так назвав коментар на своїй персональній фейсбук-сторінці заступник Голови Політичної партії «Сила і Честь» Олександр Мирний додавши, що «довго не ...
08.03.2023У розпорядженні Кремля не лишилося інструментів для гри на міжнародному рівні
04.03.2023Дуже радий, що число однодумців зростає, зазначив на своїй персональній фейсбук-сторінці Ігор Смешко. «Нагадаю, що національна ідея України, як її бачу, сформульована декілька років тому у ...
03.03.2023