Долучитися до партії Підтримати фінансово
22.09.2021

У росії потужна інформаційна машина і нам потрібно теж мати сильну структуру, щоб їй протистояти, – Ігор Смешко

thumb

Про гібридні війни та роль інформації для національної безпеки країни студентам КНУ розповів Ігор Смешко – Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, один із засновників і другий керівник Головного управління розвідки Міноборони України, колишній Перший заступник і виконувач обов’язків Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, тричі Голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, професор, фахівець з системного аналізу на воєнної кібернетики, випускник юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.

21 вересня 2021 року студенти Університету мали змогу послухати лекцію фахівця про питання безпеки, обороноздатності та захисту країни, спираючись на досвід України, інших держав Європи та США. Цей захід відбувся за сприяння голови Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка Леоніда Губерського.

У своєму виступі Ігор Петрович наголосив, що інформація – це четверта складова державної сили поряд з економікою, армією та дипломатією, хоча й пропорції та вагомість складників можуть змінюватися в різні часи. Інформація матиме дедалі більшу рушійну силу у світі. Уже зараз постає проблема не у кількості інформації, а в її правдивість. Зокрема, він наголосив, що «уряд щороку має звітувати щодо розвитку кількох основних показників для держави. І на першому місці серед них мусять бути саме наука, культура та освіта як частини інформаційної політики країни». Також Ігор Смешко навів приклади різних держав та епох, що беззаперечно підтверджують високий вплив інформації на світову історію та на усі сфери життєдіяльності держав.

У всіх сучасних доктринах країн НАТО, США, рф, КНР інформація вважається зброєю. Зокрема, у США функціонують поняття м’якої та жорсткої сили. Якщо жорстка – це економічний тиск на супротивника та військове залякування, то м’яка – інформаційні питання, двосторонні всебічні контакти, іміджевий образ США за кордоном, створення великої кількості прихильників як державності, так і способу життя у Штатах. Також там створюють позитивний образ країни і для внутрішнього споживача, наголошуючи на корисних відкриттях і здобутках своїх громадян, формуючи інвестиційну привабливість, стабільність та обороноздатність.

Що стосується росії, як агресивного нашого сусіда, то для неї інформаційна пропаганда та застосування інформаційної зброї – є актуальними питаннями. Зокрема, в історичному контексті, на думку Ігоря Смешка, росія й надалі міцно тримається за псевдотеорію, вигадану ще за часів Петра Першого, яку нині активно ретранслює. В останніх статтях, що вийшли у світових виданнях, Путін переконує, що українського народу та України як окремої держави не існує. «Без нас Росія позбавиться тисячі років своєї історії, вона стане на тисячу років молодшою», – зазначив лектор.

«Інформація впливає на розуми та поведінки людей, – підкреслив Ігор Смешко, – у наші дні вона набуває матеріальної сили. Сьогодні наш основний опонент у війні – велика “махіна“. І нам потрібна така сама потужна структура (інформаційна, розвідувальна), аби протистояти їй”, – підкреслив Ігор Смешко.

Він також зазначив, що сьогодні в українській розвідці працює багато випускників та випускниць КНУ, і вони є основою та елітою розвідувальних служб України сьогодення».

Після відповідей на запитання, Ігор Смешко подякував за запрошення та побажав студентству добре вчитися й працювати на безпеку України, зокрема в інформаційній сфері.

 

Пресслужба Політичної партії “Сила і Честь”.

свіжі новини

Ігор СМЕШКО: Путін зробив фатальну помилку. У перспективі російська агресія наздожене Росію і, можливо, призведе до її розпаду

29 лютого 2024 року Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, генерал-полковник Ігор Смешко провів у Києві робочу зустріч з представниками Центру гуманітарного діалогу (The Centre for ...

02.03.2024
Два роки тому, відволікаючи на себе ворожу авіацію, у повітряному бою загинув Герой України ОЛЕКСАНДР ОКСАНЧЕНКО

У перші дні війни у повітряному бою, 25 лютого 2022 року відволікаючи на себе ворожу авіацію російського агресора, загинув Герой України, патріот України, один з найкращих у світі ...

26.02.2024
Ігор СМЕШКО рекомендує нашим можновладцям у боротьбі з корупцією використовувати формулу Гері Беккера

«Будь-яка наука вважається справжньою НАУКОЮ, коли вона спирається на математичний апарат» – так прокоментував на своїй персональній фейсбук-сторінці Ігор Смешко матеріал на “Українській ...

22.02.2024
Ігор СМЕШКО: Чому фігуранти «cепаратистського з’їзду» 2004 року та хто їх прикрив продовжують бути в політичному житті України?

«Дякую, журналістам, які небайдужі, борються й нагадують. Але, чому не йти далі, не проводити журналістське розслідування і не називати імена тих, хто допустив черговий злочин — розвалив ...

17.02.2024
Усі новини