Долучитися до партії Підтримати фінансово
22.09.2021

У росії потужна інформаційна машина і нам потрібно теж мати сильну структуру, щоб їй протистояти, – Ігор Смешко

thumb

Про гібридні війни та роль інформації для національної безпеки країни студентам КНУ розповів Ігор Смешко – Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, один із засновників і другий керівник Головного управління розвідки Міноборони України, колишній Перший заступник і виконувач обов’язків Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, тричі Голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, професор, фахівець з системного аналізу на воєнної кібернетики, випускник юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.

21 вересня 2021 року студенти Університету мали змогу послухати лекцію фахівця про питання безпеки, обороноздатності та захисту країни, спираючись на досвід України, інших держав Європи та США. Цей захід відбувся за сприяння голови Вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка Леоніда Губерського.

У своєму виступі Ігор Петрович наголосив, що інформація – це четверта складова державної сили поряд з економікою, армією та дипломатією, хоча й пропорції та вагомість складників можуть змінюватися в різні часи. Інформація матиме дедалі більшу рушійну силу у світі. Уже зараз постає проблема не у кількості інформації, а в її правдивість. Зокрема, він наголосив, що «уряд щороку має звітувати щодо розвитку кількох основних показників для держави. І на першому місці серед них мусять бути саме наука, культура та освіта як частини інформаційної політики країни». Також Ігор Смешко навів приклади різних держав та епох, що беззаперечно підтверджують високий вплив інформації на світову історію та на усі сфери життєдіяльності держав.

У всіх сучасних доктринах країн НАТО, США, рф, КНР інформація вважається зброєю. Зокрема, у США функціонують поняття м’якої та жорсткої сили. Якщо жорстка – це економічний тиск на супротивника та військове залякування, то м’яка – інформаційні питання, двосторонні всебічні контакти, іміджевий образ США за кордоном, створення великої кількості прихильників як державності, так і способу життя у Штатах. Також там створюють позитивний образ країни і для внутрішнього споживача, наголошуючи на корисних відкриттях і здобутках своїх громадян, формуючи інвестиційну привабливість, стабільність та обороноздатність.

Що стосується росії, як агресивного нашого сусіда, то для неї інформаційна пропаганда та застосування інформаційної зброї – є актуальними питаннями. Зокрема, в історичному контексті, на думку Ігоря Смешка, росія й надалі міцно тримається за псевдотеорію, вигадану ще за часів Петра Першого, яку нині активно ретранслює. В останніх статтях, що вийшли у світових виданнях, Путін переконує, що українського народу та України як окремої держави не існує. «Без нас Росія позбавиться тисячі років своєї історії, вона стане на тисячу років молодшою», – зазначив лектор.

«Інформація впливає на розуми та поведінки людей, – підкреслив Ігор Смешко, – у наші дні вона набуває матеріальної сили. Сьогодні наш основний опонент у війні – велика “махіна“. І нам потрібна така сама потужна структура (інформаційна, розвідувальна), аби протистояти їй”, – підкреслив Ігор Смешко.

Він також зазначив, що сьогодні в українській розвідці працює багато випускників та випускниць КНУ, і вони є основою та елітою розвідувальних служб України сьогодення».

Після відповідей на запитання, Ігор Смешко подякував за запрошення та побажав студентству добре вчитися й працювати на безпеку України, зокрема в інформаційній сфері.

 

Пресслужба Політичної партії “Сила і Честь”.

свіжі новини

“Нариси з історії України” авторства Ігоря Смешка представлено на стендах “Друкарського двору Олега Федорова” Мистецького книжкового арсеналу

30 травня в Києві стартував XII Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” – наймасштабніша щорічна літературна подія року, яка об’єднала понад 100 видавництв та 5 книгарень. ...

01.06.2024
Джорж Волошин: Ігор Смешко “Нарисами з історії України”спростовує путінську пропаганду про російсько-українське братерство.

Голова Служби Безпеки та Захисту Цивільного Персоналу в Адміністраціях Президентів США Р. Рейгана і Дж. Буша, ст., а також Асоційований Директор Федерального Агентства з Управління у Надзвичайних ...

29.05.2024
Екс-командувачі НАТО визначили пріоритети Заходу в підтримці України-Звернення

Напередодні 75 річниці НАТО група відставних генералів країн-членів Північноатлантичного альянсу у колективному зверненні закликали змінити політику щодо військово-технічної підтримки України з ...

29.05.2024
Ігор Смешко про персональну відповідальність, планування, координацію, розробку, виготовлення та контроль озброєнь для Армії

Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, один із засновників і другий керівник Головного управління розвідки Міноборони України, колишній Перший заступник і виконувач обов’язків ...

26.05.2024
Усі новини