Долучитися до партії Підтримати фінансово
13.07.2019

Сотник: Наші перші закони будуть про незаконне збагачення, судочинство, податки, євроінтеграцію

thumb

Партія «Сила і Честь» до кінця 2019 року буде вимагати у Верховній Раді ухвалення законів про виведений капітал, кримінальну юстицію та відповідальність про незаконне збагачення. Про це заявила другий номер виборчого списку партії «Сила і Честь» Олена Сотник, відповідаючи на запитання журналу «НВ».

  1. Три закони, ухвалення яких ваша партія обов’язково вимагатиме ще до кінця 2019 року?

У нас пріоритети набагато ширші, ніж три закони. Я почну з тих, які мені найближчі. Перше — це закон про держполітику в сфері євроінтеграції, тобто про створення єдиного механізму для імплементації угоди про асоціацію як пріоритетного вектора. Друге — закон про прозору роботу митниці. Третє — закон про податкову політику, тобто введення податку на виведений капітал. Четверте — це закон про нацбезпеку: ми вважаємо, що нинішній не відображає реальної ситуації, він має бути деталізований. Є ще законопроект про кримінальну юстицію. Є ідея змін у Кримінальному процесуальному кодексі, в законі про правоохоронні органи, передусім щодо поліції. Також закон, який стосується судової системи. Ми вважаємо, що закон, запропонований колишньою Адміністрацією президента, не відповідає на реальні виклики судової системи. І ще один дуже важливий законопроект — про відповідальність за незаконне збагачення.

  1. Чи потрібно скасовувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель, і чи підтримуватиме ваша партія велику приватизацію?

Ми вважаємо, що скасування мораторію має супроводжуватися прийняттям системного законопроекту, який забезпечить організацію роботи ринку землі. Має відбутися перехід до того, що земля стане товаром, щоб дати можливість власникам, саме українським власникам, розпоряджатися своїми ділянками. Тоді вони зможуть організовувати фермерські господарства. Але потрібно створити земельний банк для викупу земель за ринковою ціною, з конкретним механізмом оцінки для забезпечення конкурентної та справедливої ціни.

Щодо приватизації: однозначно ми маємо позбутися неефективних держпідприємств, особливо якщо там є корупція, а ефективного держуправління немає. Водночас ми маємо визначитися із тими держкомпаніями, які становлять стратегічну частину держактивів або навіть є частиною національної безпеки: це енергетична інфраструктура або, наприклад, транспортне сполучення. Там може йтися про корпоратизацію, а не про приватизацію.

  1. Чи мають окремі галузі економіки користуватися держпідтримкою? Якщо так, то які?

Треба визначити такі галузі, але спочатку — визначити економічну стратегію держави. Ми повинні розуміти, які сектори економіки є пріоритетними з погляду конкурентоспроможності України на глобальному ринку і створення точок зростання. Вони повинні отримати держпідтримку. Це можуть бути, наприклад, наукоємне виробництво, інновації, виробництво готової продукції з високою доданою вартістю.

  1. Чи потрібно повертати ПриватБанк його власникам або якось компенсувати їм його націоналізацію?

Націоналізація Приватбанку сталася із певних причин, і я вважаю, що цей процес незворотній. Йтися може хіба про те, що після того як банк повністю стабілізується, він може бути проданий у приватні руки. Але мови про повернення бути не може, бо націоналізували банк не з політичних причин, а в цьому був економічний сенс. Та й повернення банку буде несправедливим щодо платників податків, чиїми грошима ПриватБанк рятували.

  1. За які вчинки ви обов’язково виженете народного депутата зі своєї фракції, позбавивши його мандата?

Зараз ні Конституція, ні законодавство не передбачають можливості для політичної сили забрати мандат. Єдиний варіант — це коли нардеп, який пройшов до Ради за списком, виходить із фракції. Тому, на жаль, немає можливості говорити про якісь покарання із боку політсили для винного депутата. Це йде всупереч із законодавством. Зараз ми можемо говорити лише про те, що Верховна Рада має можливість переглянути підстави для відкликання мандата конкретного народного обранця. Але треба пам’ятати, що мандат надається народом України.

  1. Позиція вашої партії з питань легалізації марихуани та одностатевих шлюбів?

Ми можемо говорити лише про медичний канабіс і його використання лише в терапевтичних цілях. Аби допомогти людям, які страждають, і тільки так. Про жодний рекреаційний канабіс, як у деяких західних країнах, не йдеться. Використання медичного канабісу має бути детально прописане в законі.

Що стосується одностатевих шлюбів, то наша політична сила є консервативно-демократичною. У нашій програмі написано, що сім’я — одна з основних цінностей.

  1. Якого політика (з чинних світових лідерів) ваша партія, якби могла, хотіла б залучити у свій список? І чому саме цю людину?

На жаль, більшість політичних лідерів, які мені близькі, вже мертві. Я б однозначно хотіла попрацювати з Маргарет Тетчер. Думаю, була б цікавою робота з Джоном Кеннеді. Щодо чинних світових політиків, то нікого з них суперлідером я не вважаю.

  1. З якими конкретними політсилами в майбутньому парламенті ви готові співпрацювати?

Думаю, з усіма, хто має демократичну спрямованість і бачить Україну як сильну і незалежну державу, в кого європейська та євроатлантична інтеграція країни — у пріоритеті. Тобто йдеться про Голос, Слугу народу і, напевно, Батьківщину. Якщо, звісно, вона не змінюватиме цей вектор. З Європейською солідарністю є труднощі, тому що існують питання до колишнього президента. Ми вважаємо, що ця політсила мала б набагато більше шансів, якби пройшла очищення кандидатів та інших людей в оточенні Петра Порошенка.

свіжі новини

Ігор Смешко про персональну відповідальність, планування, координацію, розробку, виготовлення та контроль озброєнь для Армії

Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, один із засновників і другий керівник Головного управління розвідки Міноборони України, колишній Перший заступник і виконувач обов’язків ...

26.05.2024
“Нариси з історії України” Ігоря Смешка представлено на Міжнародному книжковому ярмарку-2024 у Варшаві

З  23 – 26 травня 2024 р. у польській столиці проводиться Міжнародний книжковий ярмарок (Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie) — найбільша культурна книжкова подія країни. Минуло річ ...

24.05.2024
СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ МАКСИМА МАКСИМЕНКА. Герой, який закриваючи побратимів, віддав своє життя за Україну

Минає перша річниця з часу, коли під час виконання бойового завдання від зі словами «Слава Україні!» героїчно загинув киянин Максим МАКСИМЕНКО – боєць із позивним «Аякс», в.о. командира бойової ...

07.05.2024
Будь-який НПЗ ворога без електроенергії зупиниться,-Олександр Мирний

“Знову про удари”. Так назвав коментар за 11 квітня 2024 року на своїй персональній фейсбук-сторінці заступник Голови Політичної партії “Сила і Честь” Олександр Мирний. У своєму ...

12.04.2024
Усі новини