Сотник: Конфлікт між антикорупційними слідчими органами та «старими» органами лише поглиблюється
В Україні дуже швидко створили багато антикорупційних органів, як архітектуру з боротьби з корупцією, але не продумали ані функціоналу, ані хто буде працювати в цих органах, і як вони будуть працювати.
Про це заявила кандидатка від партії «Сила і Честь», народний депутат і юрист Олена Сотник під час публічної дискусії експертів громадських ініціатив з представниками партій, які беруть участь у парламентських перегонах, щодо пріоритетів та планів нового парламенту.
«Я б почала хоча б з якоїсь мінімальної роботи над помилками. Тобто зробила б оцінку взагалі, що спрацювало, що не спрацювало. Це, насправді, історія кадрів – вона є однією з ключових в цьому питанні. І, звичайно, протистояння антикорупційних органів, в першу чергу слідчих органів і органів, які існували до того утворився певний конфлікт. Він є і нікуди не подівся, я б сказала, що на сьогоднішній день він ще більше заглиблюється», – заявила Сотник.
За її словами, треба передивитись функціонал та внутрішню роботу Національної агенції з запобігання корупції (НАЗК). «Тому що сьогодні воно [НАЗК – ред.] не працює, ані як превентивний, ані як контролюючий орган. Має бути автоматична система перевірки декларацій. І має бути нормальна, абсолютно впорядкована і сформована реалістична перевірка якості життя [тих, кого перевіряють – ред.]. Тому що той порядок перевірки, який на сьогоднішній день є, він не відповідає абсолютно ані функціоналу, ані можливостям НАЗК», – заявила Олена Сотник.
На її думку, щодо Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) треба говорити про розділення та посилення слідчої функції, посилення відповідальності за якість слідства та тих матеріалів, що готуються для антикорупційної прокуратури. «З антикорупційною прокуратурою теж є серйозне питання, адже на сьогоднішній день її функція і, взагалі, її місце в системі прокуратури є достатньо спірними. Я вважаю, що це все ж таки є абсолютно залежна від генерального прокурора структура», – заявила кандидатка від партії «Сила і Честь».
Окремо Олена Сотник зупинилася і на питанні Антикорупційного суду України (АСУ). За її словами, попри ухвалення закону та формування АСУ на першому етапі, за наявних на сьогодні обсягів справ для АСУ є неможливим розглянути навіть вже існуючі справи. «Ми будемо зіштовхуватися або з ситуацією перегляду підсудності, або з ситуацією того, що потрібно буде розширювати кадровий потенціал АСУ. І це питання буде стояти на часі буквально вже в наступний рік», – зазначила Олена Сотник.
свіжі новини
24 лютого 2022 року Україна стала об’єктом повномасштабної агресії авторитарної держави. В цій історичній битві за свободу і незалежність український народ знайшов підтримку з боку демократичного ...
03.12.2024Сьогодні оприлюднено перше соціологічне дослідження з 24 лютого 2022 року, в якому намагалися продемонструвати електоральні схильності українців під час великої війни. Дослідження провів центр ...
28.11.202420 листопада у Полтаві відбулася важлива подія — відкриття першої інформаційної таблички в рамках проєкту «Стріткод». Вона встановлена на вулиці, яка нещодавно отримала назву на честь загиблого ...
22.11.2024ЗАЯВА Консервативно-демократичної Політичної партії «Сила і Честь» Консервативно-демократична політична партія «Сила і Честь» вважає за необхідне звернути Вашу увагу на серйозну загрозу, яку несе ...
20.11.2024