Сотник: Гральний бізнес має повернутися в законне поле і платити податки, як усі інші

Кандидатка у народні депутати від партії «Сила і Честь» Олена Сотник розповіла агенції «Укрінформ» про позицію партії щодо реалізації ідей, висловлених президентом України Володимиром Зеленським та розв’язання «гордієвих вузлів», що стримують подальший розвиток країни.
На сьогодні в Основному законі відсутній чіткий баланс між гілками влади, тож якщо говорити про імпічмент, спочатку ми маємо визначити, яка роль президента, виконавчої, судової та законодавчої гілок влади, та як забезпечити, щоб Верховна Рада окрім своєї прямої функції — законодавчої — виконувала ще й контрольну. Це комплексні питання, і вони повинні розглядатися виключно в єдиний спосіб: внесення змін до Конституції.
Ми підтримуємо питання зняття депутатської недоторканності. Будь-який імунітет відносно вчинення депутатами кримінальних злочинів має бути відсутній в законодавстві. Водночас нардепи мають отримати «індемнітет» — так звану політичну недоторканість. Адже висловлюючи свої думки, відстоюючи політичне бачення (особливо опозиційне), вони мають бути захищені імунітетом політичним. Це важливий і ключовий момент.
Ми також виступаємо за поступовий перехід до ринку землі. По-перше, треба створити перехідні механізми — справедливої оцінки та захисту від цінових зловживань. По-друге, в Україні має запрацювати державний земельний банк для організації вторинного ринку землі (купівля-продаж). І, по-третє, потрібно розвіяти міфи навколо земельної реформи, штучні страхи про те, що землю скуплять іноземці, улаштувавши систему запобіжників.
Податкова амністія має бути інструментом, який випливає із основного принципу — сплатою всіма українцями податків, коли вся економіка виходить із тіні. Це стосується не тільки олігархів, але й середнього і малого бізнесу, звичайних українців, виплати білих заробітних плат, не в конвертах. Разом із тим, під дію цих механізмів не мають потрапляти держслужбовці та ті, хто мав представницькі мандати. Статки, які не відповідають рівню їхніх доходів, вважаються такими, що набуті в злочинний спосіб, а відтак жодним чином не можуть підпадати під амністію і бути легалізованими.
Легалізувати канабіс можна тільки для використання у медичних цілях — як один із тих лікарських засобів, який не викликає звикання. Йдеться про використання його під жорстким контролем держави — дозвільної та рецептурної системи.
Наша партія виступає за те, щоб ігровий бізнес повернувся в законне поле і почав прозоро платити податки до держбюджету, як усі інші. Адже додаткові надходження — це ширші можливості у фінансуванні медицини, освіти, тощо.
От проблема легалізації проституції — це поки що найскладніше питання і не на часі, щоб його предметно обговорювати. Ми його не підтримуємо. Проституція — це моральний вибір певної категорії осіб. Не нам їх судити, але в будь-якому випадку держава мусить подбати про захист цих громадян від насилля.
свіжі новини
Це переклад інтерв’ю генерала Ігоря Смешка, яке він дав кореспондентові французького «Le Figaro» Лорі Мандевиль дев’ять років тому, 20 березня 2014 року. Впевнені, що багато тез ...
21.03.2023«Дві України». Так назвав коментар на своїй персональній фейсбук-сторінці заступник Голови Політичної партії «Сила і Честь» Олександр Мирний додавши, що «довго не ...
08.03.2023У розпорядженні Кремля не лишилося інструментів для гри на міжнародному рівні
04.03.2023Дуже радий, що число однодумців зростає, зазначив на своїй персональній фейсбук-сторінці Ігор Смешко. «Нагадаю, що національна ідея України, як її бачу, сформульована декілька років тому у ...
03.03.2023