Смешко: Зеленський отримав у спадщину авторитарну олігархічно-кланову систему

Треба руйнувати систему, коли всі президенти використовували приховані важелі впливу на уряд і не давали Кабміну проводити незалежну політику. Про це заявив лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко 5 липня в ефірі ток-шоу «Опозиція», спільного проекту телеканалів «Україна» та «Наш».
«Чи буде склад нового парламенту якіснішим нинішнього? Наш виборець стає все більш і більш досвідченим. І це прекрасна новина. Позаду два Майдани, 28 років незалежності. Практика вже навчила наших виборців розрізняти: що таке політична еліта та нові обличчя у владі, яка різниця між політиками і позапартійними професіоналами, які становлять основу органів державного управління», – сказав Ігор Смешко.
Політик нагадав, що у першій статті нашої Конституції записано: Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. «Демократія – важка форма правління, але нічого кращого ще не придумали. Якщо ми хочемо дійсно правову державу із соціальними ліфтами, захистом честі та гідності, – треба виконувати перший закон демократії. А він говорить: необхідною умовою існування демократії є наявність критичної маси середнього класу – як правило більше 50% населення, – і відповідний рівень політичної культури», – наголосив лідер партії «Сила і Честь».
За словами Ігоря Смешка, в українській Конституції закладений конфлікт інтересів, який не можна вирішити через політичні гасла. «Другий закон демократії торкається конфлікту інтересів, який закладений в українській Конституції. У нас немає визначеного голови виконавчої гілки влади. У президента в підпорядкуванні силові органи, у прем’єр-міністра, фактично, є контроль над бюджетом і державною власністю, але немає силових структур. Оцей конфлікт інтересів неможливо вирішити лише через політичні гасла», – зазначив політик.
Ігор Смешко наголосив, що демократія – це перш за все процедури, порушення яких має призводити до кримінальної відповідальності. «Три гілки влади – виконавча, законодавча і судова – не можуть керуватися із одного центру, тим більше у непрозорий для суспільства спосіб. Новий президент отримав у спадщину авторитарну олігархічно-кланову систему, яка може непрозоро керувати трьома гілками влади. Сам президент цього не робить, і першою ознакою цього є судові рішення останніх тижнів. Наприклад, ухвала суду, яка порушує рішення президента про дострокові парламентські вибори», – заявив лідер партії «Сила і Честь».
За його словами, всі президенти використовували приховані важелі впливу на уряд і не давали Кабміну проводити незалежну політику. «Це треба руйнувати. Але як? Йти у парламент, вносити закони і розробляти процедури про імпічмент президенту, тимчасові слідчі комісії, опозицію. Саме контроль з боку парламентської опозиції не дасть виконавчій гілці влади робити непрозорі речі, як то «Роттердам+», тарифи і так далі», – підсумував Ігор Смешко.
свіжі новини
Заступник голови Консервативно-демократичної політичної партії «Сила і Честь» Олександр Мирний різко розкритикував ситуацію навколо віце-прем’єр-міністра – міністра національної єдності України ...
03.07.2025“Українська нація – це реальність, яка має під собою принаймні тисячу літ автентичної історії. Жоден народ не боровся так тяжко, як українці, щоб утвердити свою незалежність” ...
13.06.2025Уже третій рік поспіль авторська праця Ігоря Смешка “Нариси з історії України” представлена на стенді Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», який проходить у Києві з 29 травня до ...
01.06.2025Президент Центру Стратегічних Досліджень та Аналізу, генерал-полковник, доктор технічних наук, професор Ігор Смешко розмістив англомовну версію авторського аналітичного циклу “…or A Peace Plan ...
28.05.2025