Смешко: Зеленський отримав у спадщину авторитарну олігархічно-кланову систему
Треба руйнувати систему, коли всі президенти використовували приховані важелі впливу на уряд і не давали Кабміну проводити незалежну політику. Про це заявив лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко 5 липня в ефірі ток-шоу «Опозиція», спільного проекту телеканалів «Україна» та «Наш».
«Чи буде склад нового парламенту якіснішим нинішнього? Наш виборець стає все більш і більш досвідченим. І це прекрасна новина. Позаду два Майдани, 28 років незалежності. Практика вже навчила наших виборців розрізняти: що таке політична еліта та нові обличчя у владі, яка різниця між політиками і позапартійними професіоналами, які становлять основу органів державного управління», – сказав Ігор Смешко.
Політик нагадав, що у першій статті нашої Конституції записано: Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. «Демократія – важка форма правління, але нічого кращого ще не придумали. Якщо ми хочемо дійсно правову державу із соціальними ліфтами, захистом честі та гідності, – треба виконувати перший закон демократії. А він говорить: необхідною умовою існування демократії є наявність критичної маси середнього класу – як правило більше 50% населення, – і відповідний рівень політичної культури», – наголосив лідер партії «Сила і Честь».
За словами Ігоря Смешка, в українській Конституції закладений конфлікт інтересів, який не можна вирішити через політичні гасла. «Другий закон демократії торкається конфлікту інтересів, який закладений в українській Конституції. У нас немає визначеного голови виконавчої гілки влади. У президента в підпорядкуванні силові органи, у прем’єр-міністра, фактично, є контроль над бюджетом і державною власністю, але немає силових структур. Оцей конфлікт інтересів неможливо вирішити лише через політичні гасла», – зазначив політик.
Ігор Смешко наголосив, що демократія – це перш за все процедури, порушення яких має призводити до кримінальної відповідальності. «Три гілки влади – виконавча, законодавча і судова – не можуть керуватися із одного центру, тим більше у непрозорий для суспільства спосіб. Новий президент отримав у спадщину авторитарну олігархічно-кланову систему, яка може непрозоро керувати трьома гілками влади. Сам президент цього не робить, і першою ознакою цього є судові рішення останніх тижнів. Наприклад, ухвала суду, яка порушує рішення президента про дострокові парламентські вибори», – заявив лідер партії «Сила і Честь».
За його словами, всі президенти використовували приховані важелі впливу на уряд і не давали Кабміну проводити незалежну політику. «Це треба руйнувати. Але як? Йти у парламент, вносити закони і розробляти процедури про імпічмент президенту, тимчасові слідчі комісії, опозицію. Саме контроль з боку парламентської опозиції не дасть виконавчій гілці влади робити непрозорі речі, як то «Роттердам+», тарифи і так далі», – підсумував Ігор Смешко.
свіжі новини
Минає рік… Ще один непростий, сповнений викликів і надій. Нехай Новий рік принесе нам усім омріяний мир, спокій і злагоду. Хай на нашій землі більше не гримлять вибухи, а тільки лунає дитячий ...
31.12.2024Тоді зробіть очевидні речі: Перестаньте розкрадати армію і країну. Приберіть самодурів-командирів, для яких солдати лише “расходнік”. Не дозволяйте посилати на безглузді штурми, без прикриття з ...
23.12.202418 грудня відома підприємиця та членкиня Ради Women’s Aid International Яна Матвійчук у своєму блозі на «Українській правді» опублікувала матеріал під назвою «Консерватори України та США ...
22.12.202424 лютого 2022 року Україна стала об’єктом повномасштабної агресії авторитарної держави. В цій історичній битві за свободу і незалежність український народ знайшов підтримку з боку демократичного ...
03.12.2024