Долучитися до партії Підтримати фінансово
09.07.2019

Смешко: У нас зараз прохідний двір. Подивишся телевізор – і рука тягнеться до пістолета

thumb

В Україні культура зараз зводиться до примітивних речей. І це – турбота уряду. Про це заявив лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко в інтерв’ю лікарю Євгену Комаровському.

«Я багато історичних есе написав за останній час, намагався зрозуміти історію нашого народу – з часів античних до сьогоднішнього дня. Можу помилятися, але я для себе сформулював: Бог, свобода, сім’я і батьківщина були і завжди залишаться основними духовними цінностями нашого народу», – сказав Ігор Смешко.

За його словами, навіть «моя хата скраю» – це вимушене, коли всі три імперії рвали український народ на шматки і проходили через нас. «У нас же, фактично, ніколи не було свого короля, імператора або царя. Ми ховалися з споконвічної жагою свободи, жагою захистити свою сім’ю: мовляв, та чорт з вами і з вашим урядом. Наш народ так виживає, паралельно існуючи з урядом: уряд сам по собі, а народ виживає сам по собі», – зазначив лідер партії «Сила і Честь».

На думку політика, ця ситуація має як позитивний, так і негативний ефекти. «Ми стали підозрілими, заздрісними, для нас успіх людини поруч не завжди стимулює, щоб допомагати йому. Ми ці всі якості повинні подолати. А як можна їх подолати? Вихованням, культурою. Цим має займатися і держава, і політичні партії. Четверта сила держави – це інформація. Подивіться, який потік депресивного бруду ллється з телевізорів. Подивишся телевізор і рука тягнеться до пістолета. У всіх країнах це регулюється», – наголосив Ігор Смешко.

Він нагадав, що, наприклад, у Сполучених Штатах діє поправка до закону Сміта-Мундта 1948 року про інформацію. «Тому що була ворожа пропаганда, була пропаганда Геббельса, який сказав «дайте мені на рік засоби масової інформації, я з будь-якої нації зроблю стадо баранів», була пропаганда комуністична. І вони зрозуміли, що треба захищатися. Але вони розділили це тоді: створили «Голос Америки», «Голос Європи», щоб представляти американський образ світу, щоб воно допомагало національній безпеці і оборони країни. Але забороняли всередині країни давати пропагандистський контент, тому що в країні було багато і поганого», – зазначив лідер партії «Сила і Честь».

За словами Ігоря Смешка, коли Росія розгорнула пропаганду, що вона розхитує Європу і США, праві почали піднімати голову, ліві почали піднімати голову, американці зробили поправку в свій закон: контент всередині країни також повинен бути в інтересах національної безпеки та оборони США. Є критичний рівень, за яким руйнувати віру народу в свій уряд, в свої ідеї – це вже загроза національній безпеці.

«Де у нас орган, який цим займається? У США цим займається, до речі, Міністерство оборони і Рада безпеки. Для того, щоб зберегти віру в свої цінності, ідеали, а не всю інформацію пускати. У нас же прохідний двір зараз. Культура забита, загнана, хто про неї говорить? У нас культура зараз зводиться до примітивних речей. Це все теж турбота уряду. Треба поміняти політичну еліту. Як? Єдиний спосіб – це вибори. Я дуже радий, до речі, що наш виборець (за останніми дослідженнями, два мільйони проголосувало за мене на президентських виборах) – 62% людей з вищою освітою. Це як раз з тих 30%, які майже не ходили на вибори. Але іншого шляху немає», – підсумував Ігор Смешко.

свіжі новини

Ігор Смешко: Фейкова історія є важливою зброєю у спробі Володимира Путіна знищити Україну (Atlantic Council, 5 грудня 2023 року)

Російська армія, що вдерлася, – не єдиний ворог, з яким стикається Україна   ОРИГІНАЛ: https://www.atlanticcouncil.org/…/fake-history-is-a…/ ПЕРЕКЛАД: ...

07.12.2023
УВАГА! ЯК ПРИДБАТИ “НАРИСИ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ” ІГОРЯ СМЕШКА?

Англомовну версію “Нариси з історії України” на Amazon.com  в електронному форматі Kindle або в друкованому у м’якій палітурці PaperBack за посиланням: ...

01.12.2023
Ігор Смешко презентував «Нариси з історії України» у болгарському парламенті

29 листопада 2023 року у верховному органі державної влади Республіки Болгарія – Народних зборах (м.Софія) – відбулася презентація спецвипуску журналу «L’Europeo», присвяченого історії ...

30.11.2023
«Нариси з історії України» за авторством Ігоря Смешка вже доступні на Amazon.com у форматі Paperback (для друку)

Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, військовий, науковий і державний діяч, генерал-полковник, доктор технічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і ...

29.11.2023
Усі новини