Смешко: Тільки міцна Армія дає країні певні гарантії її мирного існування та недоторканості її кордонів
Сіра безпекова зона в якій, де — факто, опинилась наша держава не дає нам також іншого, як знову згадати, що тільки міцна Армія дає країні та в наші часи певні гарантії її мирного існування та недоторканості її кордонів. На це звернув увагу лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко у Фейсбуці в коментарі “Відкрите небо і Україна” на статтю у британській “The Guardian” під назвою “Europe must prepare for US exit from vital Russia treaty, former Nato generals warn “ (“Європа повинна підготуватися до виходу США з життєво важливого договору Росії, попереджають колишні генерали НАТО” – ред.).
Колишній керівник воєнної розвідки, триразовий Голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, перший заступник Секретаря РНБО, ексголова Служби безпеки України доктор технічних наук, професор, генерал-полковник Ігор Смешко зазначив наступне:
“Світ дійсно увійшов у зону неабиякої турбулентності. Черговим свідченням цього стало поява в закордонних ЗМІ інформації про підписання цими днями низкою колишніх високопосадових військових звернення до світової спільноти щодо збереження Договору про відкрите небо 1992 року.
Учасниками даного договору наразі є 34 країни, включаючи США і Росію, що домовилися про заходи взаємної довіри, зокрема стосовно здійснення спостережних польотів над територією одна одної. Мета — зняття підозри у порушені вже досягнутих міжнародних домовленостей по скороченню кількості та по контролю над якістю озброєння, над підозрілою військовою діяльністю із нарощуванням наступального потенціалу та забезпечення транспарентності у проголошених мирних відносинах між країнами.
Україна підписала даний договір 24 березня 1992 року, а ратифікувала 2 березня 2000 року. За договором кожна держава-учасниця зобов’язана прийняти та має право виконати певну кількість спостережних польотів, яка визначається окремою квотою для кожної держави. Договір детально регламентує вимоги до літаків спостереження, визначає технічні можливості спеціальної апаратури, містить процедури організації спостережних польотів та обробки зібраної під час цих польотів інформації.
Тривога досвідчених військових викликана тим, що останнім часом США і Росія активно висувають взаємні звинувачення щодо порушення виконання положень цього договору.
Зокрема, Вашингтон не задоволений тим, що Москва неправомірно обмежує інспекційні польоти американських літаків над Калінінградською областю та деякими районами Південного Кавказу. Тому, Сполучені Штати не задоволені позицією Росії, що ігнорує їхню стурбованість і погрожують вийти з даного багатостороннього договору. За деякими даними — вже навіть цього року.
Росія, своєю чергою, висуває зустрічні претензії США з огляду на американські обмеження щодо прольотів її літаків над деякими районами в Тихому океані.
Для України все це має бути предметом прискіпливого вивчення з боку її вищого воєнного керівництва, в першу чергу міністерства оборони та РНБО. Важливість цієї проблематики для нашої держави визначається подальшим послабленням міжнародної безпеки — збільшенням агресивності Росії, припиненням дії 2 серпня 2019 року Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності в Європі (РСМД) та інформацією про загрозу не продовження дії Договору про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНВ ІІІ), термін дії якого спливає 5 лютого 2021 року.
На цьому тлі, Договір про відкрите небо наразі залишається практично одним з небагатьох інструментів забезпечення певної передбачуваності, контролю над підозрілою військовою діяльністю, запобіганню прихованої підготовки до агресії, транспарентності у відносинах і довіри на європейському континенті.
З урахуванням безблокового статусу України, катастрофічного порівняно з 1991 роком зниження нашого військового потенціалу та рівня її обороноздатності — ця проблематика має бути в центрі особливої уваги керівництва України. Та одним з головних завдань для нашого МЗС у сфері забезпечення обороноздатності країни дипломатичними методами.
Сіра безпекова зона в якій, де — факто, опинилась наша держава не дає нам також іншого, як знову згадати, що тільки міцна Армія дає країні та в наші часи певні гарантії її мирного існування та недоторканості її кордонів”.
Прес-служба політичної партії “Сила і Честь”.
#Смешко #СилаіЧесть
свіжі новини
Минає рік… Ще один непростий, сповнений викликів і надій. Нехай Новий рік принесе нам усім омріяний мир, спокій і злагоду. Хай на нашій землі більше не гримлять вибухи, а тільки лунає дитячий ...
31.12.2024Тоді зробіть очевидні речі: Перестаньте розкрадати армію і країну. Приберіть самодурів-командирів, для яких солдати лише “расходнік”. Не дозволяйте посилати на безглузді штурми, без прикриття з ...
23.12.202418 грудня відома підприємиця та членкиня Ради Women’s Aid International Яна Матвійчук у своєму блозі на «Українській правді» опублікувала матеріал під назвою «Консерватори України та США ...
22.12.202424 лютого 2022 року Україна стала об’єктом повномасштабної агресії авторитарної держави. В цій історичній битві за свободу і незалежність український народ знайшов підтримку з боку демократичного ...
03.12.2024