Долучитися до партії Підтримати фінансово
14.05.2020

Смешко: Тільки міцна Армія дає країні певні гарантії її мирного існування та недоторканості її кордонів

thumb

Сіра безпекова зона в якій, де — факто, опинилась наша держава не дає нам також іншого, як знову згадати, що тільки міцна Армія дає країні та в наші часи певні гарантії її мирного існування та недоторканості її кордонів. На це звернув увагу лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко у Фейсбуці в коментарі “Відкрите небо і Україна” на статтю у британській “The Guardian” під назвою “Europe must prepare for US exit from vital Russia treaty, former Nato generals warn “ (“Європа повинна підготуватися до виходу США з життєво важливого договору Росії, попереджають колишні генерали НАТО” – ред.).

Колишній керівник воєнної розвідки, триразовий Голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, перший заступник Секретаря РНБО, ексголова Служби безпеки України доктор технічних наук, професор, генерал-полковник Ігор Смешко зазначив наступне:

“Світ дійсно увійшов у зону неабиякої турбулентності. Черговим свідченням цього стало поява в закордонних ЗМІ інформації про підписання цими днями низкою колишніх високопосадових військових звернення до світової спільноти щодо збереження Договору про відкрите небо 1992 року.

Учасниками даного договору наразі є 34 країни, включаючи США і Росію, що домовилися про заходи взаємної довіри, зокрема стосовно здійснення спостережних польотів над територією одна одної. Мета — зняття підозри у порушені вже досягнутих міжнародних домовленостей по скороченню кількості та по контролю над якістю озброєння, над підозрілою військовою діяльністю із нарощуванням наступального потенціалу та забезпечення транспарентності у проголошених мирних відносинах між країнами.

Україна підписала даний договір 24 березня 1992 року, а ратифікувала 2 березня 2000 року. За договором кожна держава-учасниця зобов’язана прийняти та має право виконати певну кількість спостережних польотів, яка визначається окремою квотою для кожної держави. Договір детально регламентує вимоги до літаків спостереження, визначає технічні можливості спеціальної апаратури, містить процедури організації спостережних польотів та обробки зібраної під час цих польотів інформації.

Тривога досвідчених військових викликана тим, що останнім часом США і Росія активно висувають взаємні звинувачення щодо порушення виконання положень цього договору.

Зокрема, Вашингтон не задоволений тим, що Москва неправомірно обмежує інспекційні польоти американських літаків над Калінінградською областю та деякими районами Південного Кавказу. Тому, Сполучені Штати не задоволені позицією Росії, що ігнорує їхню стурбованість і погрожують вийти з даного багатостороннього договору. За деякими даними — вже навіть цього року.

Росія, своєю чергою, висуває зустрічні претензії США з огляду на американські обмеження щодо прольотів її літаків над деякими районами в Тихому океані.

Для України все це має бути предметом прискіпливого вивчення з боку її вищого воєнного керівництва, в першу чергу міністерства оборони та РНБО. Важливість цієї проблематики для нашої держави визначається подальшим послабленням міжнародної безпеки — збільшенням агресивності Росії, припиненням дії 2 серпня 2019 року Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності в Європі (РСМД) та інформацією про загрозу не продовження дії Договору про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНВ ІІІ), термін дії якого спливає 5 лютого 2021 року.

На цьому тлі, Договір про відкрите небо наразі залишається практично одним з небагатьох інструментів забезпечення певної передбачуваності, контролю над підозрілою військовою діяльністю, запобіганню прихованої підготовки до агресії, транспарентності у відносинах і довіри на європейському континенті.

З урахуванням безблокового статусу України, катастрофічного порівняно з 1991 роком зниження нашого військового потенціалу та рівня її обороноздатності — ця проблематика має бути в центрі особливої уваги керівництва України. Та одним з головних завдань для нашого МЗС у сфері забезпечення обороноздатності країни дипломатичними методами.

Сіра безпекова зона в якій, де — факто, опинилась наша держава не дає нам також іншого, як знову згадати, що тільки міцна Армія дає країні та в наші часи певні гарантії її мирного існування та недоторканості її кордонів”.

Прес-служба політичної партії “Сила і Честь”.

#Смешко #СилаіЧесть

свіжі новини

Будь-який НПЗ ворога без електроенергії зупиниться,-Олександр Мирний

“Знову про удари”. Так назвав коментар за 11 квітня 2024 року на своїй персональній фейсбук-сторінці заступник Голови Політичної партії “Сила і Честь” Олександр Мирний. У своєму ...

12.04.2024
Українська версія “Нарисів з історії України» за авторством Ігоря Смешка стала доступною на Amazon.com для закордонних читачів

Повідомляємо, що на авторитетному світовому інтернет-сервісі Amazon.com вже доступна українська версія “Нарисів з Історії України”, автором якої є Президент Центру стратегічних ...

21.03.2024
Ігор СМЕШКО: Путін зробив фатальну помилку. У перспективі російська агресія наздожене Росію і, можливо, призведе до її розпаду

29 лютого 2024 року Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, генерал-полковник Ігор Смешко провів у Києві робочу зустріч з представниками Центру гуманітарного діалогу (The Centre for ...

02.03.2024
Два роки тому, відволікаючи на себе ворожу авіацію, у повітряному бою загинув Герой України ОЛЕКСАНДР ОКСАНЧЕНКО

У перші дні війни у повітряному бою, 25 лютого 2022 року відволікаючи на себе ворожу авіацію російського агресора, загинув Герой України, патріот України, один з найкращих у світі ...

26.02.2024
Усі новини