Долучитися до партії Підтримати фінансово
16.07.2019

Смешко: Питання чому військову контррозвідку не передали до Міноборони можна ставити виключно Ющенку і Гриценку

thumb

Включення військової контррозвідки до структури СБУ є рудиментом старих радянських часів, за який ми платимо величезною кров’ю. Про це заявив лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко під час прес-конференції на тему: «План реформ Смешка в секторі національної безпеки та оборони».

«Ще у 2004 році була підготовлена реформа Служби безпеки України. Ця реформа була затверджена на той час діючим другим президентом. Вона була узгоджена з комітетом Верховної Ради з оборони, який очолював тоді пан Крючков. Ця реформа Служби безпеки складалася з чотирьох частин. Перше – це відокремлення розвідки від Служби безпеки і створення на її базі Служби зовнішньої розвідки. Це, у той час перебуваючи на посаді, я встиг зробити. Друге – військова контррозвідка. Військова контррозвідка була зібрана у 2003-2004 роках в окремий департамент — Департамент військової контррозвідки. Поруч з окремим департаментом, будемо говорити, цивільної контррозвідки. І була підготовлена її передача у Міністерство оборони», сказав Ігор Смешко.

За його словами, ми багато говоримо про НАТОвські стандарти та про досвід Євро-Атлантичної спільноти. Але у жодній країні Євро-Атлантичної спільноти немає такого, щоб армія не мала свою власну військову контррозвідку.

«У нас до цього часу рудимент старих радянських часів, після війни, у 1945 році. Тому що Сталін більше за все боявся армію, авторитет генералів. Він передав військову контррозвідку в КДБ, таємну політичну поліцію. І з того часу вона стала придивлятися за армією і за генералами. Тому що режим побоювався, що армія і генерали можуть втрутитися в політику. Особливо Сталіна налякав візит Жукова до Ейзенхауера в Сполучені Штати. І що може бути приклад, як в Сполучених Штатах, що Ейзенхауер став президентом», — зазначив лідер партії «Сила і Честь».

Політик наголосив, що на сьогоднішній день це рудимент, за який ми платимо величезною кров’ю. «Як можна вести бойові дії, коли театр військових дій міністр оборони, начальник Генерального штабу не можуть контролювати в оперативному плані? Контррозвідка не у них в руках, вона у Служби безпеки. А Служба безпеки не веде бойові дії, вона не відповідає за це. Вона збирає інформацію. Але куди потім ця інформація іде? Як вона працює на оборону? Звідси у нас десятки тисяч людей, фактично, в зоні бойових дій являються поза всяким контролем з боку того, хто веде бойові дії», — підкреслив Ігор Смешко.

Він навів у приклад ситуацію з добровольчими батальйонами. «Ви пам’ятаєте, які проблеми були з добробатами, коли попадали люди з судимістю. Що тут говорити. Наші добровольці зробили все – ціною життя вони зупинили навалу, стабілізували ситуацію. Але, відверто говорячи, були і серед добровольців і серед військовослужбовців ті, які не пройшли відповідну фільтрацію. Ким? Міністерством оборони. Навіть базові дані деяких не знали. Це все робота військової контррозвідки», — зазначив Ігор Смешко.

Політик також звернув увагу на те, що за часів президентства Януковича «була створена страшна річ». «Він знищив військові трибунали і військову прокуратуру. Як можна судити людей в погонах під час бойових дій за законами мирного часу?», — обурився Ігор Смешко.

Лідер партії «Сила і Честь» наголосив, що запитання про те, чому це досі не зроблено треба ставити Ющенку та Гриценку. «Я особисто, як голова Служби безпеки, підписав листа на міністра оборони і запропонував йому внести відповідні зміни у законодавство України про СБУ, про розшукову діяльність, про контррозвідувальну діяльність. І Служба безпеки підтримувала передачу військової контррозвідки у Міністерство оборони. Питання чому це до цього часу не зроблено можна ставити виключно президенту Ющенку і міністру оборони пану Гриценку, чому він не прийняв військову контррозвідку, хоча це – перший стандарт НАТО. Один із головних в плані структури», — зазначив Ігор Смешко.

свіжі новини

Жорстка відповідь Саллівана на можливе розгортання російської військової інфраструктури у Венесуелі чи Кубі є закономірною, -Олег Бєлоколос

Голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член Політради парії «Сила та Честь» Олег Бєлоколос назвав закономірною жорстку відповідь Саллівана на ...

14.01.2022
Ігор СМЕШКО: На коротку перспективу події в Казахстані безпосередньо підсилюють Путіна, але це — лише тільки пролог

Назарбаєв (Нурсултан Назарбаєв — перший президент Казахстану, — ред.) хотів створити щось середнє між керованою демократією та авторитарним режимом. Він передав свою владу Токаєву, ...

11.01.2022
СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ РОМАНА ПЕТРОВИЧА КАРПЮКА

9 січня 2022 року раптово, на 57-му році обірвалося життя депутата Волинської обласної ради, Голови Волинської обласної організації Політичної Партії «Сила і Честь», керівника фракції партії в ...

10.01.2022
Шановні друзі, вітаємо з Різдвом Христовим!

Прийміть побажання миру, добра, надії, любові та сімейного затишку! Нехай виправдаються всі очікування і збудуться найзаповітніші мрії! Окрема подяка захисникам нашої держави, захисникам наших ...

06.01.2022
Усі новини