Долучитися до партії Підтримати фінансово
17.11.2021

Смешко: Про геополітику, сучасні загрози, готовність України до захисту та державну стратегію

thumb

Ігор Смешко | Крим – скринька Пандори, російській народ інфікований месіанством та українофобією, дешевий газ Німеччині, РБ ООН втратила свій авторитет.
Участь Голови Політичної партії «Сила і Честь», ексголови СБУ, ексначальника Головного управління розвідки Міноборони України, ексзаступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, доктора технічних наук, професора, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, Надзвичайного і Повноважного Посла України, генерал – полковника Ігоря Смешка в Дискусійній online платформі на українському Інтернет-телебаченні UKRLIFE.TV про ситуацію на кордоні Росії та України, небезпеку нової військової агресії та позицію міжнародних партнерів України:

– Російській народ інфікований месіанством та українофобією
– Росія веде підготовку до остаточного розв’язання українського питання
– Крим – скринька Пандори, що вдарить по Росії
– Зруйнований державний апарат – головне фіаско Ющенка
– Німеччина готова заплатити за дешевий газ європейською безпекою
– Україна здатна виробляти найякіснішу зброю за умови професійного уряду
– Між Вашингтоном і Москвою є постійний діалог
– Рада Безпеки ООН втратила свій авторитет

Інтерв’ю провела Людмила Немиря.

00:02:30 Позиція влади також змінюється. Наші західні партнери теж хвилюються. Якщо ситуація така складна, чому до цього часу не скликали РадБез ООН?

Ведуча: Що відбувається на російсько-українському кордоні? Заяви в ЗМІ про накопичення військ, почались консультації з союзниками по НАТО…

Ігор Петрович: Дійсно, ситуація у світі досить не проста. Ми багато разів говорили про те, що історія повторюється по спіралі розвитку багато разів. І може бути ще набагато гірше, якщо уроки історії ніхто не читає і не хоче слідувати об`єктивним законам природи. Сила завжди стримує – вона застерігає. Слабкість – провокує. З точки зору об’єктивних обставин, які сталась між Росією і Заходом – нічого дивного для мене немає.

Президент РФ на чолі авторитарної системи управління, де він має монарші повноваження і прекрасно розуміє, що російській народ є інфікований пропагандою та хворобливим месіанством: так, ми живемо не дуже гарно, так, у нас нема доріг,  немає реальної соціалки, нормальної якості життя, охорони здоров’я, охорони довкілля, але ми – самі сильні у світі! Ми брали Берлін, треба – ще раз візьмемо. Потрібно – перетворимо на попіл увесь світ, а самі підемо в рай… Це все озвучено лідером країни і суспільство це сприймає. Суспільство сприймає, що Україна – одна із перших проблем.

Всі центральні канали Росії та ЗМІ – фактично інфіковані українофобією. Всі проблеми пов`язані із Заходом, НАТО та Україною, яка хоче перейти червону лінію, при якій буде загроза. Устами колишнього президента Медвєдєва, устами нинішнього  президента говориться, що підлітний час – це хвилини, якщо НАТОвські ракети будуть розміщені на території України  При чому іде маніпуляція, яку більшість народу Росії не розуміє. Ми знаємо, що зараз Прибалтика є членом НАТО і приблизний час  пуску карет від Прибалтики – набагато менший, ніж з України. Фактично вже багато часу іде підготовка, інформаційно-пропагандистська підготовка для остаточного вирішення українського питання, можливо, силовим засобом.

Монарші повноваження, які є у президента рф, спонукають до того, що він думає «про вічне», яким чином він увійде в історію. В нього є все – неконтрольована і необмежена влада. При чому у нього другий ядерний арсенал під рукою і він дає гарантовану повагу з боку Заходу.  Стосовно того, що «ми здатні вас знищити, при чому ми можемо прийняти це рішення  набагато, швидше ніж ви».

Про це багато разів говорили провідні державні діячі Заходу. Існування незалежної демократичної України, де Європа прийде до кордонів з Україною – це пряма загроза системі управління РФ. Для російського народу успіх життя поляків, прибалтів, чехів, угорців – це все десь далеко і недосяжно. Якби Україна показала це своїм прикладом – це була би пряма загроза для Кремля. Його народ би задумався. «Ви щось не те робите, ви якусь не ту систему будуєте».

І от Майдан злякав (російську) владу. Путін поважає тільки силу і повагу до себе.

«Слабкість провокує, сила – застерігає». Захід могутній і економічний, але стратегічно не об’єднаний.

Ви подивіться, як себе поводить Німеччина. Її цікавить тільки одне – економіка, дешевий російський газ. Вона готова за ного заплатити навіть безпекою. Позиція французів починає змінюватись. Концентрація російських сил на нашому кордоні і загальна ситуація змусила замислитись над тим, що є певні червоні лінії з боку Франції і заходу, які не допустять подальшу ескалацію.

00:12:15 Про слабке державне управління і «Скриньку Пандори», яка була відкрита з анексією Криму. Україна не змириться з окупацією.

У нас надзвичайно слабке державне управління. Не те що непрофесіоналів, а випадкових людей, які ніколи не вчились державному управлінню. На сьогоднішній день вони самозакохані, вони вміють чути аплодисменти, вони вміють чути інформаційну картинку, але вони нічого не розуміють ні в економіці, ні в обороні, ні в безпеці. І захід розуміє, що якщо ще раз дати агресору відчути перевагу, то це загроза Європі. Запах крові для хижака є стимулюючим, аби дістати ще більше жертви.

Я багато разів говорив, що з точки зору стратегічних питань і національних інтересів Росії навіть, треба відокремлювати російський народ від нинішнього політичного керівництва.. Так от, ця політика вона самогубна, вона може привести до дезінтеграції і розпаду РФ, тому що «Скринька Пандори» була відкрита з анексією Криму, с захистом «русскоязычного населения»,  хто буде захищати далекий Схід від Китаю? За Уралом одна людина квадратний кілометр, вся військова машина перекинута на Захід. Це «Скринька Пандори», яка вдарить по самій Росії.  Неможливо окупувати 140-мільйонному народу 42-мільйонний народ. З військової точки зору ви війти можете в країну, можете окупувати її, і як ви з неї вийдете? На прикладі В`єтнаму, на прикладі Афганістану – навіть найсильніша держава у світі отримала там фіаско. А Україна не Росія, український народ не змириться з окупацією. Зараз після анексії Криму, президент РФ зробив з лояльного народу, який з симпатією відносився до свого сусіда створив покоління людей, які будуть воювати за свободу і незалежність України.

 

00:15:53 Україна здатна виробляти найякіснішу зброю за умови професійного уряду. Хибні пріоритети українського керівництва. Популістське «забовтування» серйозних тем.

Наше керівництво, замість того, щоб зміцнювати економіку, зміцнювати армію, реально готуватись до можливої оборонної операції воно просто читає мантри. І коли ми говоримо на стратегічний рівень завоювати Україну на далеку перспективу, але окупувати її, якщо застосувати повітряні космічні сили, Росія теоретично в змозі. Тому що нам немає що протиставити цим силам. З точки зору всього потенціалу російської військової машини, ми можемо завдати такої шкоди у наступальній операції, яку не можна буде продати суспільству. Чи повинно нас це тішити, що на перспективу ми все таки переможемо? Захід зараз «б`є у дзвони!».

… Я не вірю і прекрасно знаю, що так просто розвідувальне співтовариство Заходу не підняло б цієї теми і не звернуло б уваги. Адже на відміну багатьох разів раніше, перегрупування російських військ відбувалося зі всіма засобами маскування і всіма засобами «скритності», чого раніше ніколи не було. Це також одна з ознак, що військова машина відтренована і підготовлена для вирішення укр. питання військовими засобами.

Наше керівництво зараз робить просто такі якісь фантастичні речі: проводить приватизацію, де за копійки просто розпродає останні наші стратегічні активи, економікою ніхто не займається.. З правдивими політичними ініціативами ніхто не виступає. Щойно наш міністр повернувся з Вашингтону.

Чому ми не ставимо питання основного союзника США поза НАТО? Це абсолютно інший рівень військово-технічного співробітництва та відносин. Чому ми не скликаємо відповідно до Будапештського меморандуму негайно консультації? Чому цього не робиться? Мені незрозуміло. Стратегічна оборонна операція потребує стратегічних резервів. Зараз потрібно перебудовувати  повністю доктрину, зрозуміти, які конфігурації військово-повітряних сил, сухопутних військ, МВС нам потрібні для динамічної оборони стратегічними резервами.

Бачим поки популістське «забовтування» серйозних тем, відволікання на інші теми. В той час, коли Захід б`є у дзвони.

 

00:20:10 Рада безпеки ООН втратила свій авторитет. Китай буде у виграші від будь-якого положення.

Ведуча: Чому США не ініціюють зустріч або засідання радбезу ООН? Для Вас, як для досвідченої людини, це про щось говорить?

 

Ігор Петрович: Для мене очевидно те, що США вже задіяли потужні ресурси. Не забувайте, що між Москвою та Вашингтоном постійно є діалог. При чому, діалог на високому рівні.

Американці роблять безпрецедентні речі. Вони поділилися розвід. інформацією з основними партнерами по НАТО. Чому не скликають? Очевидно, що вони мають надію, що сигнали, які вони послали Кремлю, вони будуть достатніми, але наступний крок буде і рада безпеки ООН. Рада безпеки ООН втратила свій авторитет як організація, яка може на щось кардинально впливати у світі. Ми повинні це відзначити.

Як вона віднеслась до анексії Криму, чи на те, що у центрі Європи 8 років ведеться війна непроголошена. У Росії є право вето і є Китай, який займає зараз мудру позицію. Він знаходиться на горі і бачить, як знизу ведуться бої. Китай буде однозначно у виграші, від будь-якого розкладу.

 

00:22:41 Важливість аналізувати інформацію. Україна здатна виготовляти найсучаснішу зброю, військову техніку. Британський уряд завжди був прихильним до України.

Ведуча: Я хочу повернутись до того, що  одне британське видання написало, що 600 спец.призначенців Британії можуть дуже швидко опинитись в Україні. Протягом декількох годин вони можуть бути сьогодні перекинуті. Наскільки це реально, поки ми навіть не маємо своїх військових баз.

Ігор Петрович:

По-перше, завжди в сучасному світі ми повинні говорити про джерело інформації. Зараз системний аналітик інформації – це буде найдорожча професія у світі. Як у цій безлічі шумів отримати достовірну інформацію. Дивіться на джерело інформації. Достовірність джерела є в репутації. Інколи буває якась інформація і навмисно засвічується для перевірки через якісь канали. Справа ішла про 800 спец.призначенців елітного підрозділу, але наразі вони завжди готуються. Якщо десь британські інтереси є – вони можуть бути там застосовані. Але я не думаю, що зараз саме та ситуація.

Британія завжди історично дуже прихильно ставилась до України і завжди розглядала Європу, як основний  елемент оборони. Позитивним є те, що Британський уряд є одним із найактивніших у підтримці нашої незалежності і суверенітету. Вони вчора знову заявили про те, що суверенітет України – це червона лінія, яку перейти неможливо. Але нас не повинно це тішити, що таке 800 спец. призначенців, якщо конфлікт таки почнеться? Це ж не стратегічний елемент, який може змінити ситуацію.

Нам потрібно свій стратегічний резерв будувати, свої сили спец. операцій, потрібно робити десятками тисяч таких спец. призначенців, які будуть вирішувати стратегічні завдання в тому числі і в тилу супротивника. Нам потрібно своє розбудовувати. Ми весь час з протягнутою рукою щось просимо у інших.

Це промисловість, це технології. Але хто в уряді розуміє і знає цей ланцюжок: що таке технічне завдання, що таке ескізний проект, що таке аванпроект, що таке тех. опис, комп`ютерна документація, експлуатаційна документація. У нас не залишилось в уряді нікого, хто ці елементи знає. Не можна прийти з вулиці, бути адвокатом, журналістом і цими речами займатись.

Ми повинні зараз стати на коліно перед тими діамантами, хто ці речі розуміє і може відновити повний цикл. Найстаріший військовий заклад – науково-військовий заклад на Повітряно-флотському Проспекті – яку я мав честь закінчувати, в якій я викладав. Це найстаріше у нас в Україні колишнє Миколаївське бункерно-артилерійське-юнкерське училище. Воно століттям готувало у нас в Україні кращі військові кадри. Не випускали тільки під час фашистської окупації. Під час каденції Януковича, його передали суду, де зараз дві сотні працівників. Наша Партія писала всім президентам – поверніть назад, об`єднайте з Університетом оборони, створіть науковий центр по підготовці не тільки офіцерів, а і вироблення того, про що я говорю.

Вони повинні генерувати технічні завдання для промисловості, які потім трансформуються, як замовлення на виготовлення потрібної нам зброї і техніки. Без цього, ми не можемо мати гарні кадри, виготовляти свої замовлення.

Хто зараз керує «УкрОборонПромом»? Вдумайтесь, хто ним керує? Там фактично просто сидять на вирбництві, де можна ще щось продати, виготовити якісь замовлення для країн 3 світу, техніку поставити. Але вони не працюють на оборону, яка нам так потрібна у боротьбі з агресором, який стоїть на наших кордонах.

Цей ланцюжок повинен бути, починаючи з Нац. університету оборони, об`єднаного з Центральним дослідницьким інститутом, з базою, яка є, які виготовляють замовлення.

В оборонній промисловості потрібно, щоб весь цей ланцюжок відслідковувався. Нам потрібні ракети середньої дальності, нам потрібні крилаті ракети, нам потрібні вітчизняні гелікоптери, потрібні БПЛА…

Знову повертаємось до слів Голди Меєр: «Ви хочете велику країну? Зробіть, щоб лікар, вчитель і офіцер були найбільш шановані професії у вашій державі», але про це ніхто не говорить..

Ми  про що завгодно зараз розмовляємо, весь час латаємо дірки . Мені здається ОП зараз займається тільки одним: яка картинка у нас буде, як ще пропіаритись..

Ось так і виходить. Увесь світ «б’є у дзвони», а коли виходять представники діючої влади, то нам кажуть: «нічого страшного, так воно завжди було. В економіці, в системі охорони здоров’я, навіть по демократії і самоврядуванню – якийсь хаос у нас скрізь відбувається. Партія «СН» підрахували скільки часу витрачають на один закон, і говорить їхній представник, депутат в парламенті: «Ми дуже ефективно працюємо, у нас не більше 30 хвилин витрачається на прийняття одного закону».

Тобто ефективність закону вимірюється у тому, скільки часу іде на його прийняття.

Це досить загрозливі речі.

00:33:12  Чи зацікавлена Росія в ескалації? Яка логіка такого рішення?

Ведуча: якщо подивитись на те, що відбувається зараз, з точки зору логіки, то Росія повинна не бути зацікавлена в ескалації. Навіщо це їм? Наскільки це є проблемою для нас зараз? Яка логіка процесу?

Ігор Петрович: Ви абсолютно праві, що ситуація дивовижна і небезпечна.

Ви пам’ятаєте ким після Другої Світової була розв’язана «Карибська криза»? Бойовими офіцерами. Джон Кеннеді воював, ледве не загинув, Микита Хрущов воював. Ще в той час були титани, які Другу Світову війну пройшли: Де Голь, Черчилль…

Зараз в керівництві світу люди, які не воювали, вони не знають ціну цього….

Крім того, нещодавно заява керівника (у нашому еквіваленті)  Ген штабу Британії, який сказав, що на відміну від Холодної війни, зараз ситуація страшніша, бо раніше були два центри протистояння і кожний центр мав спільну стратегію. Зараз такого немає. Особливо на заході. Це федерація окремих демократій. Кожен вирішує свої інтереси навіть за рахунок безпеки оборони. Ви пам’ятаєте, Трамп критикував Німеччину, що вона мало робить внесків грошей в НАТО і армію.

Для Німеччини головна проблема не в грошах на оборону. Безумовно, що технологічно Німеччина може дозволити собі будь-яку зброю. Німці не хочуть служити в Бундесвері. Європейці не хочуть воювати , не хочуть служити. З другого боку ми бачимо консолідовану силу.

Служити в російській армії зараз для багатьох – це єдина можливість вирішити соціальні проблеми також. Це досить мотивована і сильна армія, хоча не потрібно перебільшувати – десь 100-150 тисяч гарно підготованих вояків. Я говорив, що на Сході майже відкрита сторона, по відношенню до Китаю. Китай виграє зараз від цього усього. Він зараз наздоганяє найбільшу економіку світу і починає наздоганяти військову міць США. Американці сказали, що одна з великих загроз це китайська ядерна зброя. Це революція, яка відбувається зараз у військовій сфері. Жодної ППО проти такої зброї не існує. На сьогодні вітер зловив Кремль – він шахами ходить перший.

Кремль змушує Захід приділяти йому увагу. «Так, ми програємо в економіці, але без нас ви нічого вирішити не можете».

00:41:25  Початок повномасштабних дій проти України – це кінець РФ           

Я ще раз наголошую: початок повномасштабних дій проти України – це кінець РФ, але мене це не тішить. Ви уявляєте, які наш народ буде мати жертви від того? Так, нас перемогти неможливо, але це для нас великі страждання, це означає відкинути нас назад на десятиліття. Це величезні жертви. І я все ж таки думаю, що в Кремлі розуміють, що це кінець Росії, кінець кордонам. Вона не витримає цього. Якщо в Афганістані американці нічого не змогли, то яким чином щось можна зробити з Україною, яка впродовж всього існування віддавала свої життя за свободу. Це історично нація кращих професійних воїнів і хліборобів.

Ми повинні розуміти, що нам ніхто не допоможе. Ні Захід, ні Схід – вони думають тільки про себе. Для певної частини Росії вирішування українського питання – «это вхождение в историю».

00:44:32 Якщо агресора не зупинити, він не зупиниться тільки на Україні. Важливість об’єднання Європи. Україна повинна стати «локомотивом» такого об’єднання.

Якщо агресора не зупинити, він не зупиниться тільки на Україні, він спробує піти далі. Але з другого боку Захід не хоче війни, він боїться війни, а в Росії є певні елементи, які весь час готують воєнну машину, щоб застосувати. Але ми повинні розуміти, що по великому рахунку ці речі від нас не залежать. Від нас залежить міцна економіка, міцна армія, створення сильної дипломатії, інформаційної політики, об’єднання суспільства. Будувати тут найпотужнішу, найміцнішу державу Європи. Від нас залежить, чи ми перетворимося з суб’єкту на об’єкт світової історії. По корисних копалинах – ми входимо в п’ятірку найбагатших країн світу. Ми знаходимося на історичному шляху «із варяг у греки». Ми Богом створене місце, яке могло би об’єднати захід із сходом. Чому ми не займаємось зараз конфедерацією «трьох морів»? У Європі є старі локомотиви, які хочуть використати нас у своїх економічних цілях (в тому числі і Німеччина). А з іншого боку є і маленькі європейські країни, які прагнуть об’єднатися. Чому ми не виступаємо локомотивом у створенні цього? Ми могли б створити цей союз. Могли б стати центром геніальної ідеї де Голя «поясу безпеки від Ванкуверу до Владивостока». Росія хоче поваги? Треба дати повагу. Історія, хто б там що не говорив. Чи можна було без Радянського Союзу вистояти у боротьбі проти фашизму? Ні, хто б там що не говорив. Скільки протримались європейські країни у цій боротьбі? Ми також бездумно відкидаємо це з нашої історії, чому?

9 мільйонів життів ми віддали за демократію в Німеччині.

Ми б могли стати мостом, який об’єднує. І об’єднання  повернуло б Європу на історичний шлях створення загальносвітової цивілізації демократичних країн, які мають загальносвітові цінності. Європейцям потрібно єднатися. Потрібно виготовляти нову стратегію і парадигму в цьому світі.

 

#textbase #Україна #ЗСУ

#війна #економіка #об’єднання #НАТО #дипломатія #Європа #оборона #зброя #ООН

 

свіжі новини

У Полтаві відкрили інформаційну табличку пам’яті нашого однопартійця — Героя України Олександра Оксанченка

20 листопада у Полтаві відбулася важлива подія — відкриття першої інформаційної таблички в рамках проєкту «Стріткод». Вона встановлена на вулиці, яка нещодавно отримала назву на честь загиблого ...

22.11.2024
Законопроєкт № 12165 – загроза соціальному захисту військових. Заява політичної партії “Сила і Честь”

ЗАЯВА Консервативно-демократичної Політичної партії «Сила і Честь» Консервативно-демократична політична партія «Сила і Честь» вважає за необхідне звернути Вашу увагу на серйозну загрозу, яку несе ...

20.11.2024
Ігор Смешко: Державний контроль над стратегічними об’єктами — основа суверенітету, економічної та оборонної могутності

Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу Ігор Смешко наголошує, що державний контроль над стратегічними об’єктами є необхідною складовою для збереження економічної суверенності ...

14.11.2024
«Нариси з історії України» Ігоря Смешка стали бестселером видавництва «Саміт-Книга» і вкотре були представлені на авторитетних книжкових ярмарках світу

Шановні друзі! Із задоволенням інформуємо, що вже відоме багатьом читачам видання «Нариси з історії України» авторства Ігоря Смешка увійшло до переліку бестселерів видавництва «Саміт-Книга». Таку ...

09.11.2024
Усі новини