Долучитися до партії Підтримати фінансово
19.07.2019

Смешко: Грошова винагорода за кожний наступний контракт військового має становити не менше 200 тисяч гривень

thumb

В Україні слід сформувати центр фінансового забезпечення військовослужбовців на передовій, вирішити нагальну житлову проблему та провести осучаснення військових пенсій. Про це заявив лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко в інтерв’ю агентству «Укрінформ».

Найголовніше у цій системі координат [системі соціального захисту військовослужбовців] – це людина у погонах: те, як і чим вона живе, чи достатньо отримує, чи може вона забезпечити свою родину, чи допомагає їй держава. Маю відповідь: на превеликий жаль, держава про цих людей майже не піклується. Якщо порівняти рівень достатку і поважність професії військового у країнах НАТО та в Україні, ми отримаємо невтішний результат із позначкою мінус. І нам цей підхід необхідно терміново змінити.

Спершу нам слід сформувати центр фінансового забезпечення військовослужбовців на передовій. Ця система включатиме базове нарахування (посадовий оклад, звання, надбавку за вислугу років), фіксовану премію за успішне виконання бойових завдань (до 200% від базової ставки) та грошову винагороду за кожний наступний (другий і далі) контракт у розмірі не менше 200 тисяч гривень.

Далі нам слід вирішити нагальну житлову проблему. Необхідно терміново запровадити систему добровільного пільгового іпотечного кредитування військовослужбовців. Законодавчо зобов’язати усі банки на території України під державні гарантії надавати довгострокові кредити (на 20-25 років) для будівництва житла військовослужбовцями під мінімальні відсотки (2-3%) для тих, хто має вислугу понад 20 років з можливістю погашення частки кредиту за рахунок держави; вирішити проблему забезпечення житлом військовослужбовців і звільнених з військової служби в запас або відставку. Маємо законодавчо зобов’язати місцеві органи виконавчої влади позачергово виділяти певний відсоток (10-15%) свого новозбудованого житлового фонду для військовослужбовців та ветеранів силових структур, учасників бойових дій.

Ще одна болюча проблема – це перерахунок пенсій тим професіоналам, які вже полишили службу. Повернення до 90-відсоткового ліміту нарахування пенсій по останній посаді та урахування усіх надбавок за роки служби. Йдеться не лише про військових, а й про представників розвідки та спеціальних служб.

Ситуація, яка склалася в Україні довкола вирішення питання пенсійного забезпечення військовослужбовців, є своєрідним лакмусовим папірцем, наочною ілюстрацією того, як влада відмовляється опікуватися питаннями соціального забезпечення людей у погонах.

27 грудня 2017 року Кабінетом міністрів ухвалено постанову №1052, якою внесено зміни до постанови №704 від 30.08.2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Однак, навіть після вжитих Урядом заходів далеко не кожний український військовий пенсіонер має пенсію, еквівалентну 200 доларам. Для порівняння: у ФРН, виходячи у відставку за вислугою років, полковник бундесверу може розраховувати на пенсію приблизно у $2-4 тис. на місяць.

Результатом так званої військової пенсійної реформи стало те, що суди завалені позовами військових пенсіонерів щодо перерахування виплат. Однак, справи виграють не всі, але прецеденти є – і переважно там, куди не дотягується «рука столиці».

Осучаснення військових пенсій стало проблемою з довгою історією, яка потребує системних, а не ситуативних рішень, до яких вдається нинішній уряд. Свої недолугі рішення чиновники пояснюють відсутністю необхідних коштів. Хоча вихід із ситуації лежить на поверхні. Для початку варто встановити жорсткі граничні показники заробітних плат, премій та надбавок для чиновників, які часто далекі від війни та отримують їх за сумнівні заслуги і «службові перемоги», яких не існує у природі.

свіжі новини

Ігор Смешко | Відповідь Володимиру Мединському, або ”хто кому старший брат”?

“Українська нація – це реальність, яка має під собою принаймні тисячу літ автентичної історії. Жоден народ не боровся так тяжко, як українці, щоб утвердити свою незалежність” ...

13.06.2025
Книга Ігоря Смешка «Нариси з історії України» третій рік поспіль на Книжковому Арсеналі — і знову привертає увагу відвідувачів

Уже третій рік поспіль авторська праця Ігоря Смешка “Нариси з історії України” представлена на стенді Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», який проходить у Києві з 29 травня до ...

01.06.2025
ІГОР СМЕШКО ОПУБЛІКУВАВ АНГЛОМОВНУ ВЕРСІЮ АНАЛІТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ “… OR A PEACE PLAN NOT ONLY FOR UKRAINE” НА MEDIUM.COM

Президент Центру Стратегічних Досліджень та Аналізу, генерал-полковник, доктор технічних наук, професор Ігор Смешко розмістив англомовну версію авторського аналітичного циклу “…or A Peace Plan ...

28.05.2025
ІГОР СМЕШКО: ДЕМОКРАТІЯ НЕМОЖЛИВА БЕЗ СИЛЬНИХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ ТА БЕЗ СЕРЕДНЬОГО КЛАСУ

22–23 травня 2025 року в Києві відбувся форум Данського інституту партій та демократії (DIPD), присвячений майбутньому політичних партій в умовах війни та трансформації. Президент Центру ...

23.05.2025
Усі новини