Долучитися до партії Підтримати фінансово
20.06.2019

Сисоєнко: Екстрену медичну допомогу держава має фінансувати як «медичний спецназ»

thumb

Ірина СИСОЄНКО, партія «Сила і Честь», юрист, народний депутат Верховної Ради VIII скликання, заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я.

З року в рік уряд України закриває очі на вирішення проблеми забезпечення фінансування розвитку системи екстреної медичної допомоги (ЕМД). Ще у 2012 році був прийнятий закон «Про екстрену медичну допомогу», яким на уряд було покладено обов’язок з розробки та виконання державних цільових програм, спрямованих на зміцнення матеріально-технічної бази системи ЕМД. Проте кожного року чиновники вперто ігнорують закон, посилаючись на брак коштів в державному бюджеті.

Це ніщо інше як безпідставне потурання закону. Адже щороку урядовці в рамках бюджетного процесу, приймають десятки рішень про виділення величезних сум на менш значущі проекти. Вирішити матеріально-технічні проблеми системи екстреної медичної допомоги можна за рік. Для цього достатньо 11 млрд. грн.

Коштів в системі ЕМД катастрофічно не вистачає. Не вистачає ні спеціалізованого санітарного транспорту, ні медичного обладнання, а працівники системи ЕМД отримують найнижчі заробітні плати в Україні. Сьогодні фельдшер без категорії лише завдяки надбавкам та доплатам отримує мінімальну заробітну плату (4 173 грн.). І це без урахування податків.

За для виправлення цієї ганебної ситуації мною були внесені поправки до проекту державного бюджету на 2019 рік, якими, зокрема, запропоновано:

– передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на матеріально-технічне забезпечення розвитку системи ЕМД для всіх регіонів, а не лише у виокремлених пілотними проектами, та забезпечити бюджетним фінансуванням систему майже на 11 млрд. грн.;

– збільшити на 38,8 млрд. грн. медичну субвенцію для підвищення розмірів посадових окладів на 2 тарифні розряди єдиної тарифної сітки професіоналам та спеціалістам у галузі охорони здоров’я з метою підвищення оплати праці медичних працівників;

– збільшити на 140,5 млн. грн. субвенцію на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги.

Забезпечити таке фінансування абсолютно реально. Покрити ці видатки я пропонувала за рахунок конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна за вчинення корупційних правопорушень. зокрема ліквідації корупції на митниці. Оціночні масштаби корупції на митниці сягають 100 млрд. грн. Додатково 1 млрд. грн. можна отримати за рахунок скорочення видатків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету міністрів України.

Всі мої пропозиції були відхилені! Тому моє голосування «ПРОТИ» проекту державного бюджету на 2019 рік можна вважати голосуванням «ПРОТИ» політики уряду у сфері забезпечення розвитку всієї системи охорони здоров’я!

Після моїх численних депутатських звернень та запитів до прем’єр-міністра України та Міністерства охорони здоров’я України на розвиток системи ЕМД в бюджеті на 2019 рік виділено лише 922,5 млн. грн. і лише для 5-ти областей: Вінницької, Донецької, Одеської, Полтавської, Тернопільської та міста Києва. Обсяг фінансування не значний – лише 10% від потреб.

І навіть це фінансування уряд затримав на 5 місяців. Лише в травні 2019 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про використання та розподіл коштів, ще з 1 січня 2019 року закладених в бюджеті для ЕМД.

За ці 5 місяців у пілотних областях та м. Києві уже могли б закупити спеціалізований санітарний транспорт, оснастити навчально-тренувальні відділи центрів ЕМД та медицини катастроф, придбати апаратно-програмний комплекс диспетчерських служб центрів ЕМД та медицини катастроф.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман неодноразово публічно обіцяв допомогти у вирішення питання збільшення фінансування ЕМД, але поки що обіцянки так і залишились обіцянками. Нові автомобілі ЕМД присутні лише на білбордах з реклами його передвиборчої кампанії.

Забезпечення пацієнтів екстреною медичною допомогою у разі виникнення станів, які загрожують їх життю, є одним із стратегічно важливих та пріоритетних завдань держави у галузі охорони здоров’я! Я і надалі вимагатиму від уряду збільшення державного фінансування ЕМД і саме головне, щоб всі області України мали можливість провести оснащення єдиних диспетчерських служб, оновлення парку спеціальним автотранспортом, забезпечення бригад ЕМД гідною заробітною платою. уряд має більше думати про людей, які щодня спасають тисячі українців!

свіжі новини

Олег Бєлоколос: Білоруський режим давно системно діє як повноцінний військово-політичний союзник РФ

Голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член Політради парії «Сила і Честь» Олег Бєлоколос наголошує, що білоруський режим вже давно і системно діє ...

28.06.2022
Шановні друзі! Прийміть щирі вітання з визначним державним святом – Днем Конституції України!

З усього серця зичимо міцного здоров’я, щастя, добра, Перемоги та миру!

28.06.2022
Дорогі медичні працівники України!

Ви рятуєте найцінніше — людські життя та своєю невтомною професійною роботою повертаєте здоров’я хворим, робите нас сильними та повертаєте волю до життя. Шановні наші бійці медичного ...

19.06.2022
Олександр Мусієнко: Структури «Рамштайну» працюють і у всіх є розуміння, що Україну зараз потрібно підтримувати

Вчора, 15 червня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося третє засідання контактної групи з питань оборони України. Учасники — міністри оборони майже 50-ти країн, які підтримують Україну ...

16.06.2022
Усі новини