Долучитися до партії Підтримати фінансово
21.04.2022

Олександр Оксанченко зробив для своєї країни найбільш почесну і сміливу справу, яку не кожен міг зробити. Спогади колишнього американського льотчика про Героя України

thumb

Колишній пілот бойового винищувача F-15E і пілот F16 Thunderbird Раян Боденхеймер у спогадах про Героя України, патріота України, одного з найкращих у світі льотчика-винищувача Олександра Яковича Оксанченко.

Олександр Якович Оксанченко — Герой України, депутат Миргородської міської Ради від Політичної партії «Сила і Честь», один з найкращих у світі льотчик-винищувач загинув на початку березня 2022 року у повітряному бою, відволікаючи на себе ворожу авіацію російського агресора.

Раян Боденхеймер – відомий колишній пілот бойових американських літаків-винищувачів. Пілот, який працював на літаках Boeing і Airbus. Його Ютуб-канал — це відеоблог про льотчиків та військову та комерційну авіацію, а також авіацію загального призначення:

«Хочу поговорити про спогади …. спогади про Сірого Вовка.
Олександр Оксанченко – Сірий Вовк, який нещодавно отримав звання Героя України посмертно. Президент України зробив це у вівторок, за декілька днів після запису цього відео. Інструктор-пілот військової частини А1356 в Миргороді. Легендарний пілот у своєму арсеналі мав понад дві тисячі льотних годин. Ця тема близька і дорога моєму серцю, тому що я брав участь у Королівському міжнародному повітряному авіа-шоу у 2017 році (The Royal International Air Tattoo) і я бачив роботу Олександра, яка була досить епічною з такою кількістю хмар і це дійсно яскраво продемонструвало його льотну майстерність і те, що він був просто скарбом для світу авіації. Я хочу подякувати та на знак визнання його надзвичайної майстерності сказати, що це справді було круто.
Королівський комітет повітряних шоу присвоїв йому нагороду, яку надавали лише при найкращій демонстрації польотів у тому році. Дуже вражаюче. Чи може настільки вражаюча людина, як він, чи хтось йому подібний бути «привидом»? Ймовірно…
Особисто від себе скажу, що для мене було великою честю літати на тій самій ділянці повітряного простору, хоч і короткий момент часу, що і Сірий Вовк. Він зробив для своєї країни найбільш почесну і сміливу справу, яку не кожен міг зробити, я пишаюся ним, мої думки з його сім’єю, його друзями і його підрозділом, я знаю, що таке втратити друга – це нелегка річ.
Я хочу сказати Сірому Вовку: За своє життя Ви надихнули мільйони людей, дякуючи Вам, дуже-дуже багато людей полюбили авіацію і ці люди зроблять усе можливе, щоб повторити Ваш легендарний шлях. Незважаючи на те, що Сірий Вовк відлетів у свій останній політ, я хочу подякувати йому за те, ким він був і що він зробив».
(Сленг і риторику автора збережено).

Довідково. Олександр Якович Оксанченко здійснив понад дві тисячі льотних годин, тріумфальні польоти на авіашоу – SIAF, The Royal International Air Tattoo, International Airshow-2017, Czech International Air Fest. Його почерк та стиль виконання фігур вищого пілотажу тепер знає весь світ.
Олександр став учителем для багатьох українських пілотів. Встиг виховати достойну професійну зміну. Один із його учнів підполковник Юрій Б. під час інтерв’ю розповідав, що таких людей – одиниці. Він сподівався, що вчитель ще довго буде суворо контролюватиме й оцінюватиме всі його маневри у небі. Олександр Якович завжди підкреслював, що майстерність і відповідальність є синонімами та переконував, що наша техніка і професіоналізм пілотів – вагомий аргумент у справі захисту країни.
Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким та бойовим товаришам з приводу тяжкої втрати нашого захисника, який у розквіті сил мріяв служити Вітчизні, жити і творити добрі справи заради України.
Президент України Володимир Зеленський нагородив посмертно полковника Оксанченка званням Героя України.
Хай земля Тобі буде пухом, Олександре.
Вічна пам’ять Герою!
Ми ніколи не простимо цю втрату окупантові!

 

 

свіжі новини

Олег Бєлоколос: США вже не звертають уваги на кремлівські «червоні лінії», а системно збільшують бойову міць ЗСУ

Коментар стосовно передачі американських ракет, які дістають Криму

02.02.2023
Перемога України змінить світ. Патріарх Філарет зустрівся з генералом Ігорем Смешком

26 січня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з українським військовим та політичним діячем, генерал-полковником Ігорем Смешком. Ігор ...

27.01.2023
Усі злочини мають бути зафіксовані, а особи, які беруть у них участь, покарані, — Олег Бєлоколос

У четвер, 19 січня, Європейський парламент схвалив резолюцію, яка закликає створити міжнародний трибунал щодо розслідування злочинів правителя РФ Путіна та білоруського диктатора Лукашенка. Сайт ...

24.01.2023
Ефективна зовнішня розвідка завжди відігравала надзвичайно важливу роль у системі нацбезпеки і оборони України

Ефективна зовнішня розвідка завжди відігравала надзвичайно важливу роль у системі національної безпеки і оборони нашої Держави! Дякуємо нашим розвідникам за патріотизм, наполегливість, мужність, ...

24.01.2023
Усі новини