Долучитися до партії Підтримати фінансово
11.12.2022

Олег Бєлоколос: російські заяви про переговори жодного відношення до миру не мають

thumb

З чим пов’язаний новий наратив Кремля стосовно того, що “росія готова до переговорів”? Як ставляться до ідеї переговорів в Україні? Чим обернеться участь у війні для режиму Лукашенка?

На ці та інші питання інтернет-проекту Charter97.org відповів експерт з питань зовнішньої та безпекової політики фонду «Майдан закордонних справ», ексрадник посольства України в Канаді та Кенії, член Політради партії «Сила та Честь» Олег Бєлоколос.

— Знаєте, це такий інструмент не миру, а війни. Варто однозначно розуміти, що жодного відношення до миру всі ці російські заяви не мають. рф використовує цей інструмент для того, щоб отримати перепочинок, спробувати послабити санкції через продаж своєї сировини, отримати гроші і все це, природно, надалі витрачати на війну.
Паралельно з «мирними пропозиціями» від господаря Кремля звучать, наприклад, маячні ідеї про Азовське море, які самі собою дезавуюють ці «пропозиції».

— Наскільки в Україні є актуальною тема переговорів чи це маргінальна ідея?

— В Україні серйозно про переговори ніхто не каже. Є рішення, прийняті на високому рівні, що з керівництвом РФ ніякі переговори неможливі. Україні не вірять заявам Кремля і, відверто кажучи, якщо ця тема десь згадується, але ніхто її насправді не обговорює. Українське суспільство вже достатньо доросле, аби кидатися на такі інформприводи.

— Коли Україна досягне своєї мети, а Москва буде змушена припинити війну, як би виглядала ця угода?

— На мою думку, передчасно ще серйозно обговорювати такі моменти. Вже очевидно, що Росія програла, але питання у тому, скільки триватиме її агонія. Те, що нацисти програли війну, було зрозуміло ще 1943-го року. Проте війна тривала ще два роки, гинули люди та руйнувалася Європа.
Можу сказати, що гарною підмогою для України на міжнародному рівні було б підписання декларації про не проведення сепаратних угод наших союзників із рф за аналогією до тієї, що була прийнята на конференції в Касабланці під час Другої світової війни. Потрібно змусити російський режим до миру, але в якому плані та рамках це відбуватиметься — говорити поки що складно і передчасно.

— Чи повинна у декларації, про яку ви сказали, бути прописана, наприклад, демілітаризація Білорусі?

— Я дуже давно говорю про те, що ми в Україні і багато хто на Заході розглядає диктаторський тандем Путіна і Лукашенка як єдине ціле. Одночасно з двох ринків цих держав йдуть компанії, а санкції багато хто застосовує паралельно до обох режимів. Тому те, що має відбутися з російським режимом, також має бути й з білоруським.
Як в одній, так і в іншій країні діє режим найжорстокішого придушення прав та свобод. Плюс до цього, Лукашенко відверто зізнався, що бере участь у російській агресії в Україні. Тому і білоруському режиму має “віддатися по заслугах”.

свіжі новини

Ігор Смешко: Фейкова історія є важливою зброєю у спробі Володимира Путіна знищити Україну (Atlantic Council, 5 грудня 2023 року)

Російська армія, що вдерлася, – не єдиний ворог, з яким стикається Україна   ОРИГІНАЛ: https://www.atlanticcouncil.org/…/fake-history-is-a…/ ПЕРЕКЛАД: ...

07.12.2023
УВАГА! ЯК ПРИДБАТИ “НАРИСИ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ” ІГОРЯ СМЕШКА?

Англомовну версію “Нариси з історії України” на Amazon.com  в електронному форматі Kindle або в друкованому у м’якій палітурці PaperBack за посиланням: ...

01.12.2023
Ігор Смешко презентував «Нариси з історії України» у болгарському парламенті

29 листопада 2023 року у верховному органі державної влади Республіки Болгарія – Народних зборах (м.Софія) – відбулася презентація спецвипуску журналу «L’Europeo», присвяченого історії ...

30.11.2023
«Нариси з історії України» за авторством Ігоря Смешка вже доступні на Amazon.com у форматі Paperback (для друку)

Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, військовий, науковий і державний діяч, генерал-полковник, доктор технічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і ...

29.11.2023
Усі новини