Долучитися до партії Підтримати фінансово
11.12.2022

Олег Бєлоколос: російські заяви про переговори жодного відношення до миру не мають

thumb

З чим пов’язаний новий наратив Кремля стосовно того, що «росія готова до переговорів»? Як ставляться до ідеї переговорів в Україні? Чим обернеться участь у війні для режиму Лукашенка?

На ці та інші питання інтернет-проекту Charter97.org відповів експерт з питань зовнішньої та безпекової політики фонду «Майдан закордонних справ», ексрадник посольства України в Канаді та Кенії, член Політради партії «Сила та Честь» Олег Бєлоколос.

— Знаєте, це такий інструмент не миру, а війни. Варто однозначно розуміти, що жодного відношення до миру всі ці російські заяви не мають. рф використовує цей інструмент для того, щоб отримати перепочинок, спробувати послабити санкції через продаж своєї сировини, отримати гроші і все це, природно, надалі витрачати на війну.
Паралельно з «мирними пропозиціями» від господаря Кремля звучать, наприклад, маячні ідеї про Азовське море, які самі собою дезавуюють ці «пропозиції».

— Наскільки в Україні є актуальною тема переговорів чи це маргінальна ідея?

— В Україні серйозно про переговори ніхто не каже. Є рішення, прийняті на високому рівні, що з керівництвом РФ ніякі переговори неможливі. Україні не вірять заявам Кремля і, відверто кажучи, якщо ця тема десь згадується, але ніхто її насправді не обговорює. Українське суспільство вже достатньо доросле, аби кидатися на такі інформприводи.

— Коли Україна досягне своєї мети, а Москва буде змушена припинити війну, як би виглядала ця угода?

— На мою думку, передчасно ще серйозно обговорювати такі моменти. Вже очевидно, що Росія програла, але питання у тому, скільки триватиме її агонія. Те, що нацисти програли війну, було зрозуміло ще 1943-го року. Проте війна тривала ще два роки, гинули люди та руйнувалася Європа.
Можу сказати, що гарною підмогою для України на міжнародному рівні було б підписання декларації про не проведення сепаратних угод наших союзників із рф за аналогією до тієї, що була прийнята на конференції в Касабланці під час Другої світової війни. Потрібно змусити російський режим до миру, але в якому плані та рамках це відбуватиметься — говорити поки що складно і передчасно.

— Чи повинна у декларації, про яку ви сказали, бути прописана, наприклад, демілітаризація Білорусі?

— Я дуже давно говорю про те, що ми в Україні і багато хто на Заході розглядає диктаторський тандем Путіна і Лукашенка як єдине ціле. Одночасно з двох ринків цих держав йдуть компанії, а санкції багато хто застосовує паралельно до обох режимів. Тому те, що має відбутися з російським режимом, також має бути й з білоруським.
Як в одній, так і в іншій країні діє режим найжорстокішого придушення прав та свобод. Плюс до цього, Лукашенко відверто зізнався, що бере участь у російській агресії в Україні. Тому і білоруському режиму має «віддатися по заслугах».

свіжі новини

Олег Бєлоколос: США вже не звертають уваги на кремлівські «червоні лінії», а системно збільшують бойову міць ЗСУ

Коментар стосовно передачі американських ракет, які дістають Криму

02.02.2023
Перемога України змінить світ. Патріарх Філарет зустрівся з генералом Ігорем Смешком

26 січня 2023 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з українським військовим та політичним діячем, генерал-полковником Ігорем Смешком. Ігор ...

27.01.2023
Усі злочини мають бути зафіксовані, а особи, які беруть у них участь, покарані, — Олег Бєлоколос

У четвер, 19 січня, Європейський парламент схвалив резолюцію, яка закликає створити міжнародний трибунал щодо розслідування злочинів правителя РФ Путіна та білоруського диктатора Лукашенка. Сайт ...

24.01.2023
Ефективна зовнішня розвідка завжди відігравала надзвичайно важливу роль у системі нацбезпеки і оборони України

Ефективна зовнішня розвідка завжди відігравала надзвичайно важливу роль у системі національної безпеки і оборони нашої Держави! Дякуємо нашим розвідникам за патріотизм, наполегливість, мужність, ...

24.01.2023
Усі новини