Долучитися до партії Підтримати фінансово
26.12.2022

Олег Бєлоколос: Путін загнав країну до кола ізгоїв і спілкується лише з диктаторами, а на росію чекає залежність від Китаю та Ірану

thumb

Інтернет-проект Сайт Charter97.org підбиваючи підсумки року для України та всього регіону задав декілька питань експерту з питань зовнішньої та безпекової політики фонду «Майдан закордонних справ», екс-раднику посольства України в Канаді та Кенії, члену політради Політичної партії “Сила та Честь” Олегу Бєлоколосу.

Ключовою країною для всього світу у 2022 році стала Україна. Українському народу вдалося переламати найпесимістичніші прогнози. Якщо 24 лютого західні ЗМІ писали про «72 години, які є в України», то сьогодні реальними стали звільнення Донбасу та Криму.

— Головний секрет успіху України в тому, що попри всі труднощі та ці непрості тридцять років незалежності, сформувалося покоління, яке стоїть на однозначних проукраїнських позиціях і не боїться ухвалювати рішення.

Після 2014 року збільшилася кількість тих, хто стоїть на антиросійській платформі. Тому війська РФ в Україні ніхто не зустрічав із квітами, всі сприймали їх як загарбників, чужорідну силу. Також варто відзначити мужність українських збройних сил та рішення політичного керівництва залишитись у Києві та боротися до останнього. В принципі, це такі три основні моменти.

— Говорячи про Росію, на що вони сподіваються? Що сьогодні Путін ще може зробити, якщо спробувати спрогнозувати?

— Чесно кажучи, тут важко робити якісь прогнози. Путін діє абсолютно ірраціонально навіть із погляду національних інтересів Російської Федерації. Він загнав країну в кут, у коло ізгоїв, яке може лише з диктаторами спілкуватися. Путін став “нерукостислим” у пристойному суспільстві.

Люди з Росії тікають, країна під санкціями, попереду у них лише технологічна відсталість, залежність від Китаю та й Ірану, можливо. Кремлівський диктатор може кинути в м’ясорубку ще десятки чи сотні тисяч росіян, але це навряд чи йому чимось допоможе.

Російське керівництво настільки забрехалося, що втратило орієнтацію в міжнародній ситуації, вони почали брехати навіть самі собі. Це було зрозуміло вже у 2016-2017 роках. Та й Крим був абсолютною авантюрою. Тому режим Путіна впаде. Вже очевидно, що путінська Росія програла і навряд чи її врятує.

— Путін нещодавно зустрічався із Лукашенком. Чи увійде білоруська армія до України?

— Хотілося б вірити, що ні. Я думаю, що білоруські військові мають природне людське почуття самозбереження і розуміють, що відбувається тут із російськими військами. Хоча б виходячи зі здорового глузду вони не повинні приймати рішення, через яке їм та їхнім близьким доведеться шкодувати.

— Який прогноз ви можете дати наступного року для нашого регіону?

— Я подивився виступ нашого президента у Конгресі США, це дуже важливий та своєчасний візит, він багато в чому визначить перебіг подій у нашому регіоні.

Ми очікуємо на посилення обороноздатності України та іншої підтримки від Сполучених Штатів Америки. Це означатиме посилення могутності нашої армії, звідси буде багато інших наслідків. Зважаючи на майстерність нашого командування та мужність бійців, ми можемо розраховувати на позитивний розвиток подій з погляду України.
Що чекає на диктаторів, складно поки що передбачити. Тут громадяни Білорусі та Росії мають приймати для себе рішення, чи влаштовує їх таке життя, чи вони хочуть щось змінювати. Навіть із російських опитувань видно, що люди не хочуть так жити. У Білорусі ж взагалі опитувань не проводять, а ті, що проводяться, у них важко віриться. Але думаю, що люди частіше замислюються над тим, що відбувається, що йде втрата незалежності. Вже йдеться про якісь наднаціональні податкові структури. Тож свідомим громадянам є над чим подумати, причому не лише про своє майбутнє, а й майбутнє своїх дітей та онуків.

свіжі новини

Ігор СМЕШКО: Чому фігуранти «cепаратистського з’їзду» 2004 року та хто їх прикрив продовжують бути в політичному житті України?

«Дякую, журналістам, які небайдужі, борються й нагадують. Але, чому не йти далі, не проводити журналістське розслідування і не називати імена тих, хто допустив черговий злочин — розвалив ...

17.02.2024
Олександр МИРНИЙ: Облаштування серйозної лінії оборони має вирішальне значення під час війни, це  – питання виживання країни

“Злободенне.”. Так назвав коментар на своїй персональній фейсбук-сторінці заступник Голови Політичної партії “Сила і Честь” Олександр Мирний. В серпні минулого року під час контрнаступу, він ...

16.02.2024
“Нариси з історії України” – антидот проти кремлівських історичних інформотруєнь

Ігор Смешко вже давно розробив і поширює антидот проти путінських історичних диверсій

10.02.2024
Вітаємо заступника Голови політичної партії “Сила і Честь”, члена Політради партії Олександра МИРНОГО з Днем народження!

Шановний Олександре Борисовичу! Бажаємо Вам здоров’я, оптимізму, мирного неба над головою, здійснення планів та мрій, а головне, нам усім, – Перемоги, для наближення якої Ви багато зробили ...

31.01.2024
Усі новини