Долучитися до партії Підтримати фінансово
04.03.2023

Олег Бєлоколос: Путін вистрілив собі в ногу

thumb

Путін підписав закон про зупинення участі Росії у Договорі про стратегічні наступальні озброєння. Які це матиме наслідки?

Про це інтернет-проекту Charter97.org розповів експерт з питань зовнішньої та безпекової політики фонду «Майдан закордонних справ», ексрадник посольства України в Канаді та Кенії, член політради Політичної партії «Сила і Честь» Олег Бєлоколос.

— Це рішення з погляду публічного міжнародного права нонсенс. Цей договір з теорії міжнародного права є єдине ціле. Не можна сказати, що це виконуємо, а це ні. Це нонсенс, який показує зневажливе ставлення Росії до права та її лицемірство. Вони через слово стверджують, що виступають за міжнародне право та статут ООН, а тут через кому це все спростують.

 З погляду доповнення субстантивності відомо, що інспекції у межах цього договору вже давно не виконувались через різні причини. Можу сказати, що навіть у попередньої республіканської адміністрації у США до цієї угоди було багато претензій. Насамперед вони вимагали, щоб інспекції були ретельнішими.

 Сьогодні Росія, відмовившись від цих інспекцій, фактично робить цей договір номінально марним. Відверто кажучи, цей договір зім’ятий і викинутий.

 Думаю, що основна мета цього рішення Путіна – шантаж ядерною війною. У розпорядженні Кремля не так багато залишилося інструментів для того, щоб у міжнародному плані вплинути на допомогу, яку надається Україні. Ось вони й вирішили використати шантаж. За кілька днів Медведєв, у властивій йому відверто ідіотській манері, це підтвердив.

 Вони не приховуючи, говорять про те, що «ви допомагаєте Україні, а це збільшує ризик ядерної війни». Росіяни сподіваються налякати міжнародну громадськість країн Заходу, щоб зменшити допомогу Україні.

— США перекинули до Європи «літак судного дня», роблячи крок у відповідь. Як ви бачите розвиток цієї ситуації? На нас чекають нова гонка озброєнь?

— Хочу сказати, що Путін вистрілив собі в ногу. Ви правильно відзначили момент перегонів озброєнь. Річ у тому, що американці вже довгий час не модернізували свій ядерний потенціал. Там звучали голоси, що треба це робити, але їм відповідали, що є договір із Росією.

 Нині вже зрозуміло, що цей договір у тому вигляді, в якому він формально існує, не буде у 2026-му році продовжено. США ж протягом 2-3 років здійснять модернізацію своїх ядерних сил.

 Небагато російських адекватних експертів говорили про цінність цієї угоди для РФ. Згадаймо, що Росія хотіла продовжити його. Адже воно було вигідне Росії. Дозволяло їм здійснювати інспекції в США, які на сьогодні мають набагато більше технічних можливостей, щоб перевірити, що відбувається в ядерних сховищах Росії.

 У стратегічному відношенні це програш для Росії. Вона сама себе викрила і вкотре показала себе безвідповідальною. Країною, якій не можна довіряти у серйозних питаннях. Як можна довіряти людям, які сьогодні підписали договір, а за півтора року говорять про те, що «нам не подобається, ми не виконуватимемо частину угоди». Такий «цирк на дроті».

— У плані миру від Китаю є кілька пунктів, де вони заявляють, що для них ядерна безпека має важливу роль. Як Пекін відреагує на такий шантаж Путіна?

– У Китаю свої інтереси. За гаслом “за мир у всьому світі” він нарощує свій власний ядерний потенціал. Справжню кількість ядерних боєзарядів, носіїв та взагалі, що відбувається у Китаї, мало хто знає. Називаються різні цифри: 200, 300 одиниць.

 Є думки, що Китай хоче в найближчі 7-10 років наростити свій ядерний потенціал до 1000 одиниць. Це все мало порівняно з гаслами про «світ у всьому світі» і таке інше. Усі чудово розуміють, що керівництво Китаю обрало шлях, якщо не конфронтації, то активного суперництва зі США. Намагається використати війну Росії з Україною на свою користь. Сьогодні у світі мало хто вірить словам, які не підкріплені справами. В Україні та світі скептично сприйняли цей план Китаю, який ви згадали.

 

свіжі новини

УВАГА! ЯК ПРИДБАТИ “НАРИСИ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ” ІГОРЯ СМЕШКА?

Англомовну версію “Нариси з історії України” на Amazon.com  в електронному форматі Kindle або в друкованому у м’якій палітурці PaperBack за посиланням: ...

01.12.2023
Ігор Смешко презентував «Нариси з історії України» у болгарському парламенті

29 листопада 2023 року у верховному органі державної влади Республіки Болгарія – Народних зборах (м.Софія) – відбулася презентація спецвипуску журналу «L’Europeo», присвяченого історії ...

30.11.2023
«Нариси з історії України» за авторством Ігоря Смешка вже доступні на Amazon.com у форматі Paperback (для друку)

Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, військовий, науковий і державний діяч, генерал-полковник, доктор технічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і ...

29.11.2023
Кремлівські пропагандисти занепокоєні поширенням «Нарисів з історії України» за авторством Ігоря Смешка

Нещодавно на дискусійній панелі «Якою має бути стратегія України і світу щодо Росії після нашої Перемоги?», яка була проведена в рамках спільного проєкту LB.ua й EFI Group, Секретар РНБО ...

12.11.2023
Усі новини