Долучитися до партії Підтримати фінансово
04.03.2023

Олег Бєлоколос: Путін вистрілив собі в ногу

thumb

Путін підписав закон про зупинення участі Росії у Договорі про стратегічні наступальні озброєння. Які це матиме наслідки?

Про це інтернет-проекту Charter97.org розповів експерт з питань зовнішньої та безпекової політики фонду «Майдан закордонних справ», ексрадник посольства України в Канаді та Кенії, член політради Політичної партії «Сила і Честь» Олег Бєлоколос.

— Це рішення з погляду публічного міжнародного права нонсенс. Цей договір з теорії міжнародного права є єдине ціле. Не можна сказати, що це виконуємо, а це ні. Це нонсенс, який показує зневажливе ставлення Росії до права та її лицемірство. Вони через слово стверджують, що виступають за міжнародне право та статут ООН, а тут через кому це все спростують.

 З погляду доповнення субстантивності відомо, що інспекції у межах цього договору вже давно не виконувались через різні причини. Можу сказати, що навіть у попередньої республіканської адміністрації у США до цієї угоди було багато претензій. Насамперед вони вимагали, щоб інспекції були ретельнішими.

 Сьогодні Росія, відмовившись від цих інспекцій, фактично робить цей договір номінально марним. Відверто кажучи, цей договір зім’ятий і викинутий.

 Думаю, що основна мета цього рішення Путіна – шантаж ядерною війною. У розпорядженні Кремля не так багато залишилося інструментів для того, щоб у міжнародному плані вплинути на допомогу, яку надається Україні. Ось вони й вирішили використати шантаж. За кілька днів Медведєв, у властивій йому відверто ідіотській манері, це підтвердив.

 Вони не приховуючи, говорять про те, що «ви допомагаєте Україні, а це збільшує ризик ядерної війни». Росіяни сподіваються налякати міжнародну громадськість країн Заходу, щоб зменшити допомогу Україні.

— США перекинули до Європи «літак судного дня», роблячи крок у відповідь. Як ви бачите розвиток цієї ситуації? На нас чекають нова гонка озброєнь?

— Хочу сказати, що Путін вистрілив собі в ногу. Ви правильно відзначили момент перегонів озброєнь. Річ у тому, що американці вже довгий час не модернізували свій ядерний потенціал. Там звучали голоси, що треба це робити, але їм відповідали, що є договір із Росією.

 Нині вже зрозуміло, що цей договір у тому вигляді, в якому він формально існує, не буде у 2026-му році продовжено. США ж протягом 2-3 років здійснять модернізацію своїх ядерних сил.

 Небагато російських адекватних експертів говорили про цінність цієї угоди для РФ. Згадаймо, що Росія хотіла продовжити його. Адже воно було вигідне Росії. Дозволяло їм здійснювати інспекції в США, які на сьогодні мають набагато більше технічних можливостей, щоб перевірити, що відбувається в ядерних сховищах Росії.

 У стратегічному відношенні це програш для Росії. Вона сама себе викрила і вкотре показала себе безвідповідальною. Країною, якій не можна довіряти у серйозних питаннях. Як можна довіряти людям, які сьогодні підписали договір, а за півтора року говорять про те, що «нам не подобається, ми не виконуватимемо частину угоди». Такий «цирк на дроті».

— У плані миру від Китаю є кілька пунктів, де вони заявляють, що для них ядерна безпека має важливу роль. Як Пекін відреагує на такий шантаж Путіна?

— У Китаю свої інтереси. За гаслом «за мир у всьому світі» він нарощує свій власний ядерний потенціал. Справжню кількість ядерних боєзарядів, носіїв та взагалі, що відбувається у Китаї, мало хто знає. Називаються різні цифри: 200, 300 одиниць.

 Є думки, що Китай хоче в найближчі 7-10 років наростити свій ядерний потенціал до 1000 одиниць. Це все мало порівняно з гаслами про «світ у всьому світі» і таке інше. Усі чудово розуміють, що керівництво Китаю обрало шлях, якщо не конфронтації, то активного суперництва зі США. Намагається використати війну Росії з Україною на свою користь. Сьогодні у світі мало хто вірить словам, які не підкріплені справами. В Україні та світі скептично сприйняли цей план Китаю, який ви згадали.

 

свіжі новини

НЕ ПОЧУТЕ ВЧАСНО! Ігор СМЕШКО: Агресія, яку вчинила Росія, наздожене цю країну і, можливо, призведе до її розпаду

Це переклад інтерв’ю генерала Ігоря Смешка, яке він дав кореспондентові французького «Le Figaro» Лорі Мандевиль дев’ять років тому, 20 березня 2014 року. Впевнені, що багато тез ...

21.03.2023
Олександр Мирний: Сьогодні ми живемо у двох Українах. Одна стікає кров’ю, інша відпочиває в Монако та Ніцці…

«Дві України». Так назвав коментар на своїй персональній фейсбук-сторінці заступник Голови Політичної партії «Сила і Честь» Олександр Мирний додавши, що «довго не ...

08.03.2023
Олег Бєлоколос: Путін вистрілив собі в ногу

У розпорядженні Кремля не лишилося інструментів для гри на міжнародному рівні

04.03.2023
Ігор Смешко: Втілення в життя національної ідеї України — це реалізація трьох законів побудови демократії

Дуже радий, що число однодумців зростає, зазначив на своїй персональній фейсбук-сторінці Ігор Смешко. «Нагадаю, що національна ідея України, як її бачу, сформульована декілька років тому у ...

03.03.2023
Усі новини