Долучитися до партії Підтримати фінансово
26.02.2023

Олег Бєлоколос: “Питання – наскільки щирим є Китай” або що ховається за його мирним планом

thumb

На днях Китай опублікував так званий “мирний план” щодо врегулювання війни, яку Росія розв’язала проти України. Судячи з цього, Пекін хоче показати себе всесвітнім миротворцем. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів дипломат, голова правління “Майдан закордонних справ”, член Політради політичної партії “Сила і Честь” Олег Бєлоколос.

“Цей план спрямований, щоб позитивно вплинути на роль Китаю. Пекін хоче показати себе всесвітнім миротворцем. КНР є членом Ради Безпеки ООН. Тобто має опікуватися миром у світі. Останнім часом на адресу Китаю зростає критика, тому що він нічого не робить для вирішення війни в Україні. І зараз так хоче зіграти для свого іміджу”, – говорить Бєлоколос.
Це спроба заявити на весь світ, що Китай опікується безпекою, додає дипломат.

“Люди у світі не стануть вчитуватися у кожний пункт цього плану. І для них це виглядатиме так, ніби Китай дійсно хоче сприяти миру. Але якщо прочитати ці пункти – то вже перший з них викликає питання. Бо випливає, що Росія має забратися з території України. А знаючи яку позицію займає Москва – цього не буде. Тут немає серйозного підходу. Це пропагандистський крок на тлі нової допомоги США – що насправді є реальною допомогою”, – каже Бєлоколос.

Китай мав би почати з того, що країна-член Ради Безпеки почала агресію проти свого сусіда і грубо порушила статут ООН. Могли навіть не називати напряму Росію, пояснює дипломат.

“Вони цього не кажуть. І тут питання – наскільки щирим є Китай. У цієї країни є важелі впливу. Насамперед на агресора. КНР має приєднатися щодо міжнародних санкцій і показати Росії, що агресію треба закінчувати. Натомість купує нафту і газ, іншу сировину. Фактично надаючи ресурси для продовження війни. Таких кроків наразі не видно і з їх плану це не випливає”, – додає Бєлоколос.

свіжі новини

З Днем Незалежності рідна Україна!

Низький уклін нашим воїнам за мужність та героїзм у боротьбі за Незалежність та Суверенітет України, за нашу Свободу, Мир та Демократичне Майбутнє! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА! Download Premium ...

24.08.2023
З Днем народження пане генерале!

Шановний Ігорю Петровичу, пане Генерале! Вітаємо вас з нагоди Вашого Дня Народження! Нехай Ваша тверда воля і бойовий дух ведуть Вас до нових перемог. Ваші порядність, відданість справі і ...

17.08.2023
Усі новини