Долучитися до партії Підтримати фінансово
26.02.2023

Олег Бєлоколос: «Питання – наскільки щирим є Китай» або що ховається за його мирним планом

thumb

На днях Китай опублікував так званий «мирний план» щодо врегулювання війни, яку Росія розв’язала проти України. Судячи з цього, Пекін хоче показати себе всесвітнім миротворцем. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів дипломат, голова правління «Майдан закордонних справ», член Політради політичної партії «Сила і Честь» Олег Бєлоколос.

«Цей план спрямований, щоб позитивно вплинути на роль Китаю. Пекін хоче показати себе всесвітнім миротворцем. КНР є членом Ради Безпеки ООН. Тобто має опікуватися миром у світі. Останнім часом на адресу Китаю зростає критика, тому що він нічого не робить для вирішення війни в Україні. І зараз так хоче зіграти для свого іміджу», – говорить Бєлоколос.
Це спроба заявити на весь світ, що Китай опікується безпекою, додає дипломат.

«Люди у світі не стануть вчитуватися у кожний пункт цього плану. І для них це виглядатиме так, ніби Китай дійсно хоче сприяти миру. Але якщо прочитати ці пункти – то вже перший з них викликає питання. Бо випливає, що Росія має забратися з території України. А знаючи яку позицію займає Москва – цього не буде. Тут немає серйозного підходу. Це пропагандистський крок на тлі нової допомоги США – що насправді є реальною допомогою», – каже Бєлоколос.

Китай мав би почати з того, що країна-член Ради Безпеки почала агресію проти свого сусіда і грубо порушила статут ООН. Могли навіть не називати напряму Росію, пояснює дипломат.

«Вони цього не кажуть. І тут питання – наскільки щирим є Китай. У цієї країни є важелі впливу. Насамперед на агресора. КНР має приєднатися щодо міжнародних санкцій і показати Росії, що агресію треба закінчувати. Натомість купує нафту і газ, іншу сировину. Фактично надаючи ресурси для продовження війни. Таких кроків наразі не видно і з їх плану це не випливає», – додає Бєлоколос.

свіжі новини

НЕ ПОЧУТЕ ВЧАСНО! Ігор СМЕШКО: Агресія, яку вчинила Росія, наздожене цю країну і, можливо, призведе до її розпаду

Це переклад інтерв’ю генерала Ігоря Смешка, яке він дав кореспондентові французького «Le Figaro» Лорі Мандевиль дев’ять років тому, 20 березня 2014 року. Впевнені, що багато тез ...

21.03.2023
Олександр Мирний: Сьогодні ми живемо у двох Українах. Одна стікає кров’ю, інша відпочиває в Монако та Ніцці…

«Дві України». Так назвав коментар на своїй персональній фейсбук-сторінці заступник Голови Політичної партії «Сила і Честь» Олександр Мирний додавши, що «довго не ...

08.03.2023
Олег Бєлоколос: Путін вистрілив собі в ногу

У розпорядженні Кремля не лишилося інструментів для гри на міжнародному рівні

04.03.2023
Ігор Смешко: Втілення в життя національної ідеї України — це реалізація трьох законів побудови демократії

Дуже радий, що число однодумців зростає, зазначив на своїй персональній фейсбук-сторінці Ігор Смешко. «Нагадаю, що національна ідея України, як її бачу, сформульована декілька років тому у ...

03.03.2023
Усі новини