Олег Бєлоколос: Невже в деяких європейців під впливом примітивної російської демагогії раптом геть щезла історична пам’ять?
“Це не питання боротьби за Данциг чи боротьби за Польщу. Ми боремося, щоб врятувати увесь світ від чуми нацистської тиранії й захистити все те, що дороге людству”, – саме так пояснив позицію уряду Вінстон Черчилль під час виступу у Парламенті 3 вересня 1939 року з приводу вступу Британії у війну з нацистською Німеччиною.
Як відомо, питання Данцигу (сучасний Гданськ) і так званого “Данцигського коридору” було буквально вкинуто Німеччиною у тогочасний міжнародний порядок денний і поруч із гучною нацистською пропагандою, сповненою брехливими твердженнями щодо начебто утисків німецької меншини, активно використовувалося як тиск на Польщу задля її залякування та примушення до капітуляції.
До речі, саме з початку 1939 року німецька агентура у Франції одночасно й дуже активно фінансувала розповсюдження брошурки на базі резонансної статті французького політика Марселя Деа “Pourquoi mourir pour Dantzig?” – “Навіщо вмирати за Данциг?”, в якій стверджувалося, що Німеччина має законні інтереси у Данцигу, а Франції абсолютно не треба вступати у війну за Польщу.
Невже в деяких європейців під впливом примітивної російської демагогії раптом геть щезла історична пам’ять?
Сьогодні в Європі, так само як й наприкінці 1930-х років, не бракує тих, хто вірить або вдає, що вірить, у сучасну російську пропаганду і стверджує, що: “Росія має законні інтереси щодо своєї безпеки”, “Навіщо нам воювати за Україну, яка не є членом НАТО?”. При цьому, виглядає так, що вони абсолютно не переймаються доволі простими питаннями на кшталт: членами яких оборонних союзів зі США були Британія, Франція, Бельгія та інші європейські країни напередодні двох світових війн? Чому Америка була змушена двічі вступати у війну у XX сторіччі, фактично рятуючи Європу від неї самої? Між тим, у цьому контексті не може не виникнути питання: невже в деяких європейців під впливом примітивної російської демагогії раптом геть щезла історична пам’ять?
Утім, на Заході безумовно вистачає й тих, хто розуміє усю серйозність ситуації і велику загрозу європейській безпеці, яка невіддільна від безпеки України, з боку агресивної Росії.
Вочевидь, є й ті, хто добре усвідомлює, що під час січневих переговорів між США та їхніми союзниками і Російською Федерацією йтиметься не про якісь химерні гарантії, що вимагає Росія, і навіть не про майбутнє суто України, а про те, що Захід має насамперед захистити себе і свої цінності. Адже, якщо Захід поступиться перед Росію, вже дуже скоро він, ймовірно, зіткнеться з вимогами з боку Китаю та інших країн, що мають власні геополітичні амбіції.
Якщо Захід поступиться перед Росію, вже дуже скоро він зіткнеться з вимогами з боку Китаю та інших країн, що мають власні геополітичні амбіції
Як же далі може за одним зі сценаріїв розгортатися ситуація в міжнародних відносинах добре відомо з історії дипломатії часів Другої світової війни. Як також добре відомо скільки сил, жертв і ресурсів коштувало Заходу захистити власні цінності та відбудувати й відновити Європу на принципах демократії.
Голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член Політради парії «Сила та Честь» Олег Бєлоколос.
Джерело: Gazeta.ua
свіжі новини
Сьогодні оприлюднено перше соціологічне дослідження з 24 лютого 2022 року, в якому намагалися продемонструвати електоральні схильності українців під час великої війни. Дослідження провів центр ...
28.11.202420 листопада у Полтаві відбулася важлива подія — відкриття першої інформаційної таблички в рамках проєкту «Стріткод». Вона встановлена на вулиці, яка нещодавно отримала назву на честь загиблого ...
22.11.2024ЗАЯВА Консервативно-демократичної Політичної партії «Сила і Честь» Консервативно-демократична політична партія «Сила і Честь» вважає за необхідне звернути Вашу увагу на серйозну загрозу, яку несе ...
20.11.2024Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу Ігор Смешко наголошує, що державний контроль над стратегічними об’єктами є необхідною складовою для збереження економічної суверенності ...
14.11.2024