Долучитися до партії Підтримати фінансово
28.01.2021

Джо Байден підтвердив «тверду підтримку суверенітету України». США будуть діяти рішуче, — Олег Бєлоколос

thumb

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден підтвердив «тверду підтримку суверенітету України», що є продовженням стратегічного курсу американської зовнішньої політики.

Так оцінив телефонну розмову президента США Джо Байдена з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, яка відбулася 26 січня, голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член політради Політичної партії «Сила і Честь» Олег Бєлоколос у коментарі виданню «Телеграф».

Які ж висновки можна зробити з офіційних повідомлень за підсумками бесіди?

«Перш за все, слід зазначити, що офіційні повідомлення про цю розмову мають відмінності в багатьох аспектах. Але головне, на що слід звернути увагу, так це на фразу в прес-релізі Білого дому. У ній йдеться, що Сполучені Штати рішуче будуть діяти у відстоюванні своїх національних інтересів у відповідь на дії Росії, які завдають шкоди нам або нашим союзникам. Очевидно, найближчим часом ми побачимо, що ця фраза конкретно має на увазі», — відзначає експерт.

Олег Бєлоколос зазначає, що Росії, схоже, вдалося втягнути США в термінові переговори щодо продовження двостороннього Договору про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь 2010 року, відомого як СНО-3. Його дія закінчується 5 лютого цього року.

«Особливо цинічно це виглядало з боку Росії, яка проголошує себе» відповідальною за підтримання безпеки та стабільності у світі «, але в 2014 році віроломно напала на свого сусіда, незаконно анексувавши частину його території, — підкреслює Бєлоколос. — Слід згадати різного роду експертів, в тому числі і деяких західних, які в ці дні навперебій стверджують, що «продовження СНО-3 не повинно розглядатися як поступка Росії». Вони ж підкреслюють, що «договір потрібен обом сторонам» і що нібито «новий договір про СНО піде на користь не тільки США і Росії, але і всьому світу».

Але чи так це насправді?

Олег Бєлоколос нагадав, що раніше американські експерти дотримувалися думки про те, що даний найважливіший договір за 10 років сильно застарів і потребує суттєвого удосконалення.
«Невже нинішній Вашингтон все-таки дасть згоду на продовження СНО-3 на цілих п’ять років без якихось попередніх умов, як це безрезультатно пропонувала Москва минулого Адміністрації США в попередні роки?», — завдається питанням експерт.

За його словами, президент США Джо Байден підтвердив «тверду підтримку суверенітету України», що є продовженням стратегічного курсу американської зовнішньої політики, в тому числі відображеного в відомій «Кримській декларації» від 25 липня 2018 року.

свіжі новини

Ігор Смешко: У нас є об’єктивні показники, які наближають нас до можливого третього Майдану (відео)

В Україні може відбутися третій Майдан. Про це заявив Голова Політичної партії «Сила і Честь», ексголова СБУ, ексначальник Головного управління розвідки Міноборони України, ексзаступник ...

02.03.2021
Не брати та навіть не друзі. Чому «мирне співіснування» з Росією неможливе

Цими днями в Москві на офіційному рівні вголос було сказано те, про що, починаючи з 2014 року, у різних інтерпретаціях, але майже постійно, говорилося у кремлівських коридорах влади. Фактично, ...

26.02.2021
Так захищати агресора може тільки людина, яка сподівається на додатковий паспорт чи на «парашут» — Смешко жорстко відповів Шуфричу

«Несторе Івановичу, Ви зараз зайвий раз довели, що під час війни, під час агресії проти України, а це факт визнаний Міжнародним судом в Гаазі, що не може бути в парламенті України партії, ...

26.02.2021
Північний потік-2 або нездоланний поріг — чи домовляться США і Німеччина?

Магістральний газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море, відомий під назвою «Північний потік-2» (СП-2), внаслідок жорсткої позиції республіканської Адміністрації вже у ...

23.02.2021
Усі новини