Джо Байден підтвердив «тверду підтримку суверенітету України». США будуть діяти рішуче, — Олег Бєлоколос

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден підтвердив «тверду підтримку суверенітету України», що є продовженням стратегічного курсу американської зовнішньої політики.
Так оцінив телефонну розмову президента США Джо Байдена з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, яка відбулася 26 січня, голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член політради Політичної партії «Сила і Честь» Олег Бєлоколос у коментарі виданню «Телеграф».
Які ж висновки можна зробити з офіційних повідомлень за підсумками бесіди?
«Перш за все, слід зазначити, що офіційні повідомлення про цю розмову мають відмінності в багатьох аспектах. Але головне, на що слід звернути увагу, так це на фразу в прес-релізі Білого дому. У ній йдеться, що Сполучені Штати рішуче будуть діяти у відстоюванні своїх національних інтересів у відповідь на дії Росії, які завдають шкоди нам або нашим союзникам. Очевидно, найближчим часом ми побачимо, що ця фраза конкретно має на увазі», — відзначає експерт.
Олег Бєлоколос зазначає, що Росії, схоже, вдалося втягнути США в термінові переговори щодо продовження двостороннього Договору про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь 2010 року, відомого як СНО-3. Його дія закінчується 5 лютого цього року.
«Особливо цинічно це виглядало з боку Росії, яка проголошує себе» відповідальною за підтримання безпеки та стабільності у світі «, але в 2014 році віроломно напала на свого сусіда, незаконно анексувавши частину його території, — підкреслює Бєлоколос. — Слід згадати різного роду експертів, в тому числі і деяких західних, які в ці дні навперебій стверджують, що «продовження СНО-3 не повинно розглядатися як поступка Росії». Вони ж підкреслюють, що «договір потрібен обом сторонам» і що нібито «новий договір про СНО піде на користь не тільки США і Росії, але і всьому світу».
Але чи так це насправді?
Олег Бєлоколос нагадав, що раніше американські експерти дотримувалися думки про те, що даний найважливіший договір за 10 років сильно застарів і потребує суттєвого удосконалення.
«Невже нинішній Вашингтон все-таки дасть згоду на продовження СНО-3 на цілих п’ять років без якихось попередніх умов, як це безрезультатно пропонувала Москва минулого Адміністрації США в попередні роки?», — завдається питанням експерт.
За його словами, президент США Джо Байден підтвердив «тверду підтримку суверенітету України», що є продовженням стратегічного курсу американської зовнішньої політики, в тому числі відображеного в відомій «Кримській декларації» від 25 липня 2018 року.
свіжі новини
Це переклад інтерв’ю генерала Ігоря Смешка, яке він дав кореспондентові французького «Le Figaro» Лорі Мандевиль дев’ять років тому, 20 березня 2014 року. Впевнені, що багато тез ...
21.03.2023«Дві України». Так назвав коментар на своїй персональній фейсбук-сторінці заступник Голови Політичної партії «Сила і Честь» Олександр Мирний додавши, що «довго не ...
08.03.2023У розпорядженні Кремля не лишилося інструментів для гри на міжнародному рівні
04.03.2023Дуже радий, що число однодумців зростає, зазначив на своїй персональній фейсбук-сторінці Ігор Смешко. «Нагадаю, що національна ідея України, як її бачу, сформульована декілька років тому у ...
03.03.2023