Джо Байден підтвердив «тверду підтримку суверенітету України». США будуть діяти рішуче, — Олег Бєлоколос

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден підтвердив «тверду підтримку суверенітету України», що є продовженням стратегічного курсу американської зовнішньої політики.
Так оцінив телефонну розмову президента США Джо Байдена з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, яка відбулася 26 січня, голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член політради Політичної партії «Сила і Честь» Олег Бєлоколос у коментарі виданню «Телеграф».
Які ж висновки можна зробити з офіційних повідомлень за підсумками бесіди?
«Перш за все, слід зазначити, що офіційні повідомлення про цю розмову мають відмінності в багатьох аспектах. Але головне, на що слід звернути увагу, так це на фразу в прес-релізі Білого дому. У ній йдеться, що Сполучені Штати рішуче будуть діяти у відстоюванні своїх національних інтересів у відповідь на дії Росії, які завдають шкоди нам або нашим союзникам. Очевидно, найближчим часом ми побачимо, що ця фраза конкретно має на увазі», — відзначає експерт.
Олег Бєлоколос зазначає, що Росії, схоже, вдалося втягнути США в термінові переговори щодо продовження двостороннього Договору про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь 2010 року, відомого як СНО-3. Його дія закінчується 5 лютого цього року.
«Особливо цинічно це виглядало з боку Росії, яка проголошує себе» відповідальною за підтримання безпеки та стабільності у світі «, але в 2014 році віроломно напала на свого сусіда, незаконно анексувавши частину його території, — підкреслює Бєлоколос. — Слід згадати різного роду експертів, в тому числі і деяких західних, які в ці дні навперебій стверджують, що «продовження СНО-3 не повинно розглядатися як поступка Росії». Вони ж підкреслюють, що «договір потрібен обом сторонам» і що нібито «новий договір про СНО піде на користь не тільки США і Росії, але і всьому світу».
Але чи так це насправді?
Олег Бєлоколос нагадав, що раніше американські експерти дотримувалися думки про те, що даний найважливіший договір за 10 років сильно застарів і потребує суттєвого удосконалення.
«Невже нинішній Вашингтон все-таки дасть згоду на продовження СНО-3 на цілих п’ять років без якихось попередніх умов, як це безрезультатно пропонувала Москва минулого Адміністрації США в попередні роки?», — завдається питанням експерт.
За його словами, президент США Джо Байден підтвердив «тверду підтримку суверенітету України», що є продовженням стратегічного курсу американської зовнішньої політики, в тому числі відображеного в відомій «Кримській декларації» від 25 липня 2018 року.
свіжі новини
Голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член Політради парії «Сила і Честь» Олег Бєлоколос наголошує, що білоруський режим вже давно і системно діє ...
28.06.2022З усього серця зичимо міцного здоров’я, щастя, добра, Перемоги та миру!
28.06.2022Ви рятуєте найцінніше — людські життя та своєю невтомною професійною роботою повертаєте здоров’я хворим, робите нас сильними та повертаєте волю до життя. Шановні наші бійці медичного ...
19.06.2022Вчора, 15 червня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося третє засідання контактної групи з питань оборони України. Учасники — міністри оборони майже 50-ти країн, які підтримують Україну ...
16.06.2022