Не брати та навіть не друзі. Чому “мирне співіснування” з Росією неможливе

Цими днями в Москві на офіційному рівні вголос було сказано те, про що, починаючи з 2014 року, у різних інтерпретаціях, але майже постійно, говорилося у кремлівських коридорах влади. Фактично, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю медіахолдингу РБК 19 лютого цього року, назвавши Україну недружньою державою, недвозначно озвучив сьогоднішню позицію Москви щодо Києва.
Ба більше, нещодавно в Росії Україну також публічно і на найвищому політичному рівні назвали “геополітичним проектом” Заходу. Здається, більш ніж відверта заява, що не залишає жодних сумнівів у справжньому ставленні російської влади до нашої держави.
Сьогодні в Росії нас вважають своїм ворогом
Не є великим секретом, що у перекладі з дипломатичної мови, “недружня” означає “ворожа”. Тобто, сьогодні в Росії нас вважають своїм ворогом, діють і діятимуть відповідно.
Тож, мабуть, і для нас настав час нарешті позбутися ілюзій стосовно вірогідності досягнення сталого переговорного компромісу. Ба більше, навіть якихось сподівань на можливість якогось “мирного співіснування с Росією”. Щонайменше – в осяжній перспективі.
На що ж очікувати Україні у світлі цих останніх подій?
Слід враховувати високу ймовірність ескалації ситуації на Сході
Звичайно, слід враховувати високу ймовірність ескалації ситуації на Сході. Не виключені й різного роду провокації на російсько-українському кордоні.
Не важко передбачати й активізацію проросійської “п’ятої колони” в Україні.
Досить передбачуваним є різного роду російський економічний шантаж – на жаль, упродовж останніх років було зроблено явно недостатньо для кардинального зменшення нашої залежності від Росії.
Високою є вірогідність підступних і потужних кібератак
Високою є вірогідність підступних і потужних кібератак на нашу критичну інфраструктуру та органи державної влади.
Абсолютно прогнозованою є чергова брудна компанія зі спроб дискредитації України на міжнародній арені щодо начебто “утисків свободи слова”. Для цього, безсумнівно, будуть залучені усі наявні інструменти російського інформаційного впливу. Очевидно, будуть залучатися й відомі кремлівські клеврети та давні симпатики Росії за кордоном.
Слід обов’язково брати до уваги і варіанти прямої військової конфронтації
На тлі суттєвого зростання градусу російської антизахідної риторики (що часом переходить у явну істерику), слід обов’язково брати до уваги і варіанти прямої військової конфронтації. Останнє готується Кремлем вже певний час: прискорена роздача російських паспортів мешканцям ОРДЛО має створити такий бажаний для “гарячих голів” у Москві привід для можливого нападу – захист так званих “співвітчизників”.
А це означає, що нам, в Україні, слід вже сьогодні ретельно і належним чином готуватися до практично усіх вищенаведених сценаріїв.
Олег Бєлоколос, голова правління “Майдан закордонних справ”, член політради партії “Сила і честь”
Джерело: УНІАН
#СилаіЧесть #Україна
свіжі новини
“Демократія – це не даність і не природний стан суспільства, це Система, що вимагає постійної підтримки та дисципліни. Свобода існує лише там, де її підтримують сильні інституції та правові ...
17.03.2025Вітаємо шановного Андрія Павловича БАРАНОВА, Голову Полтавської обласної організації Консервативно-демократичної політичної партії “Сила і Честь”! Прийміть наші щирі вітання з нагоди ...
15.03.202512–14 березня 2025 року у Лондоні триває міжнародний книжковий ярмарок The London Book Fair – один із найважливіших заходів у світовій видавничій галузі. Щороку він об’єднує видавців, ...
12.03.2025Учора, 6 березня 2025 року, прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні запропонувала надати Україні гарантії безпеки НАТО без фактичного вступу країни до військового альянсу. Про це Дж. Мелоні ...
08.03.2025