Настав час Істини: зовнішня політика України має бути проактивною і наступальною

Сьогодні розпочався візит в Україну Державного секретаря США Ентоні Блінкена. Подія дійсно непересічна, адже у період пандемії міждержавні візити узагалі відбувається доволі нечасто, а тут йдеться про перший візит до нашої країни високопосадового представника Адміністрації президента Байдена, та ще й на тлі нещодавнього загострення відносин між Києвом та Москвою, спричиненого значною концентрацією російських військ біля кордонів України.
Безсумнівно, українська сторона має повною мірою скористатися цією особливою нагодою і донести до представників офіційного Вашингтону найбільш важливі для України ключові питання. Так, відповідно до положень Хартії про особливе партнерство між Україною та США від 19 грудня 2008 року ми розраховуємо на дійсно партнерське ставлення з боку Сполучених Штатів у контексті стримування Росії. Зокрема, у цьому важливому двосторонньому документі серед іншого зазначено, що “Партнерство в галузі оборони та безпеки між Україною та Сполученими Штатами Америки є вигідним як для обох країн, так і для регіону”. Тож нам в Україні хотілось би дізнатися, яку конкретну оборонну допомогу в разі нападу агресора могли б оперативно надати США.
Очевидно, слід також нагадати про Будапештський меморандум 1994 року, згідно з яким Україна добровільно позбулася ядерної зброї і зробила тим самим вагомий внесок у безпеку насамперед США, а також Європи та усього світу.
Ймовірно, слід також згадати й те, що дванадцять років тому, внаслідок відомих подій у дипломатичній історії американсько-російських стосунків, які згодом отримали назву “перезавантаження”, Україна фактично опинилася у неформальній зоні впливу Росії. І тут, мабуть, навіть не варто пояснювати, до чого усе це призвело на початку 2014 року.
Тож увагу представників американської делегації слід привернути до небезпеки встановлення будь-яких сфер впливу у Східній Європі, до чого так прагне Москва. Запобігти ж цьому доволі швидко можна, надавши Україні статус основного союзника США поза НАТО, що має сприяти поглибленню українсько-американського партнерства у критично важливій сьогодні для нас військово-технічній сфері.
Політична партія «Сила і Честь» фактично першою в Україні порушила це надважливе питання для зміцнення обороноздатності нашої держави.
І у Києва наразі є усі підстави для просування цього питання, адже явно невипадково Державний секретар США Ентоні Блінкен у своїй промові “Зовнішня політика для американського народу” 3 березня цього року серед іншого наголосив на потребі надати нового імпульсу зв’язкам із союзниками та партнерами. Про бажання Сполучених Штатів активізувати двостороннє стратегічне партнерство йшлося і під час розмови президентів США та України 2 квітня.
Про це йдеться й у заяві Державного департаменту США напередодні цього візиту Ентоні Блінкена в Україну: “Сполучені Штати рішуче підтримують зусилля України з досягнення її євроатлантичних прагнень та побудови процвітаючого, безпечного і демократичного майбутнього для всіх українців”.
Джерело: https://blogs.pravda.com.ua/authors/smeshko/60937eaa7fcd2/
#Смешко #СилаіЧесть #Україна #Smeshko #Ukraine
свіжі новини
8 травня минає два роки з дня, коли у запеклому бою під Бахмутом героїчно загинув солдат Збройних сил України Максим Вадимович Максименко — боєць із позивним «Аякс», в.о. командира бойової групи ...
08.05.2025“Ніхто не народжується хорошим громадянином, жодна країна не народжується демократичною. Ці процеси продовжують розвиватися протягом всього життя” (Кофі Аннан, 1938-2018 рр.) ...
04.05.2025З глибоким сумом повідомляємо, що 30 квітня 2025 року після тяжкої хвороби відійшов у вічність наш однопартієць САЄНКО Олександр Андрійович. Ветеран Збройних сил, активний громадянин, справжній ...
01.05.2025Подається на розгляд країн-членів ООН, країн-гарантів безпеки України згідно з Будапештським Меморандумом, міжнародних організацій, країн-партнерів НАТО і ЄС, а також Уряду Сполучених Штатів ...
24.04.2025