Макаренко: Ми не просто втратили час, ми втратили митницю. Сьогодні цієї служби як державного інституту немає

Триває відверте мародерство її матеріально-технічної бази, рівень соціального захисту митників не гідний їхньої реальної діяльності. Про це заявив екс-очільник Державної митної служби, десятий номер у виборчому списку партії «Сила і Честь» Анатолій Макаренко в інтерв’ю виданню «Гордон».
«У 2010 році експерти Всесвітньої митної організації оцінили ДМСУ як одну з найдинамічніших митниць серед митниць країн Східної Європи, яка швидко розвивається. Нас ставили нарівні з Угорщиною, Польщею, Румунією, нам давали гарні гранти, із нами працювали серйозні експерти, у нас була значна матеріально-технічна база. Але до 2012 року все зупинилося», — сказав Макаренко.
За його словами, останній міжнародний пункт пропуску «Ягодин» побудували у 2008–2010 роках і більше взагалі нічого не робили. «Грошей, які виділив Євросоюз на обладнання інших пунктів пропуску, ми не освоїли, і їх відкликали. Відома скандальна ситуація. Після 2015-го знищили підрозділи, які займалися міжнародною митною співпрацею. Набрали «завгоспів», із якими наші партнери просто не змогли знайти спільної мови», — зазначив екс-керівник митниці.
На думку Анатолія Макаренка, це сталося після того, як у 2013 році митну службу ліквідували як окрему вертикаль — вона увійшла в Міністерство доходів і зборів. «Відтоді й донині триває деградація митної справи. У 2014 році короткий період часу я очолював митний напрям у правонаступнику Міністерства доходів – у Фіскальній службі. Це були найскладніші місяці війни на сході країни. Оцінив ситуацію і запропонував РНБО американський варіант розвитку – об’єднання митної та прикордонної адміністрацій. Американці після «чорного» 11 вересня 2001 року в такий спосіб створили потужне відомство не фіскального характеру, а таке, що охороняє національну безпеку країни. На жаль, мою пропозицію відхилили», — підкреслив кандидат від партії «Сила і Честь».
Анатолій Макаренко також згадав в інтерв’ю про введення механізму «провокації хабаря». «Такий «механізм» на митниці вже введено – це нікчемне грошове утримання її співробітників. Не може начальник відділу митного оформлення із 20-річним стажем мати зарплату 7500 грн і ходити по воді, як Ісус Христос. Не треба брехати самим собі. Держава жебрацьким грошовим утриманням та знищенням статусу митниці сама продукує корупцію в ній. Держава, віддаючи митницю під контроль силових структур, сама множить ці корупційні вертикалі», — підсумував екс-очільник митниці.
свіжі новини
Це переклад інтерв’ю генерала Ігоря Смешка, яке він дав кореспондентові французького «Le Figaro» Лорі Мандевиль дев’ять років тому, 20 березня 2014 року. Впевнені, що багато тез ...
21.03.2023«Дві України». Так назвав коментар на своїй персональній фейсбук-сторінці заступник Голови Політичної партії «Сила і Честь» Олександр Мирний додавши, що «довго не ...
08.03.2023У розпорядженні Кремля не лишилося інструментів для гри на міжнародному рівні
04.03.2023Дуже радий, що число однодумців зростає, зазначив на своїй персональній фейсбук-сторінці Ігор Смешко. «Нагадаю, що національна ідея України, як її бачу, сформульована декілька років тому у ...
03.03.2023