Долучитися до партії Підтримати фінансово
08.08.2021

Корнеліус Граніг: Євген Марчук – це людина, яка змінила ситуацію

thumb

Генеральний директор представництва компанії «Сіменс» в Україні, Лицар Ордена Святого Георгія Будинку Габсбурґів-Лотрингенів пан Корнеліус Граніг в статті англомовного видання “Kyivpost» поділився своїми спогадами про зустріч у квітні 2018 року з Євгеном Марчуком.

Переклад українською мовою.

Корнеліус Граніг: Євген Марчук – це людина, яка змінила ситуацію

Багато українських політиків дотримуються певного кліше: це, як правило, чоловіки, одягнені у дорогі дизайнерські костюми, яких супроводжують охоронці, молоді жінки та сумнівні ділові особи. Молодий державний службовець, який згодом став членом уряду після Євромайдану, сказав мені кілька років тому, що його мрією було їздити колоною з «мінімум» 10 автомобілів і мерехтливими синіми вогнями, і щоб вулиці на його шляху перекривалися, аби він міг оминати пробки. Його план передбачав стати пізніше олігархом – зразок для наслідування включав атрибути політиків, доповнені великими грошима, які збираються з людей в одній з найбідніших країн Європи.

Позитивним винятком із цього стереотипу став Євген Марчук. Він не мав нічого спільного з корумпованими політиками та їхнім тіньовим оточенням, але був харизматичним державним діячем і скромним слугою українського народу.


Пам’ятаю один день у квітні 2018 року, коли зустрів його у Відні. Він чекав мене у фойє готелю середнього класу в центрі міста, доброзичливо посміхаючись оточуючим людям, у супроводі свого друга генерала Ігоря Смешка, який сьогодні є перспективним кандидатом у президенти України і головою партії «Сила і честь». Ми направлялися разом на зустріч із Карлом Габсбургом, онуком останнього австро-угорського імператора, австрійським мрійником, який підтримує миротворчі ініціативи в усьому світі.


Генерал Марчук розповів про своє бачення миру у Східній Європі і складну ситуацію в Україні. Він був стурбований станом справ у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях, оскільки очікував набагато більшого прогресу в дискусіях, у яких він брав участь протягом кількох років. На той час колишньому генералу Служби безпеки України було вже 77 років, але він, як і раніше, віддано служив своїй країні найкращим чином.

Народився у 1941 році, був одним із перших офіцерів високого рангу, які підтримали незалежність України після розпаду Радянського Союзу. У 1991 році став першим керівником Служби безпеки України, наступниці радянського КДБ. Пізніше – міністром оборони. А в 1995 році протягом року очолював уряд. В подальшому був депутатом Верховної Ради, секретарем Ради національної безпеки і оборони, а потім у 2003 році знову став міністром оборони. Він працював з президентами України Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком, а у 2015 році президент Петро Порошенко призначив його спеціальним посланником для представництва України на переговорах у Мінську.

У цей сонячний день квітня 2018 року, коли ми з генералом Марчуком йшли вулицями Відня, він уже страждав від таких проблем зі здоров’ям, що ми не могли іти швидко. Він з усмішкою прокоментував цю обставину: «Як і в мирному діалозі, іноді важко рухатися вперед навіть маленькими кроками. Але все одно важливо рухатися, оскільки рано чи пізно ви досягнете своєї мети», – сказав він мені і генералу Смешку.

Коли ми ввечері повернулися до його готелю, він був щасливий знову побачити дружину Ларису, ніби вони тільки вчора закохалися. Він наполіг на тому, щоб випити по склянці вина, аби відсвяткувати чудовий день, і залишив нас з усмішкою на обличчі.

Я завжди пам’ятатиму Євгена Марчука з його добрим і скромним ставленням, гострим розумом та чудовим баченням, і я прощаюся, дорогий друже. Ви дійсно змінили ситуацію!

Оригінал: https://www.kyivpost.com/article/opinion/op-ed/cornelius-granig-yevhen-marchuk-is-the-man-who-made-a-difference.html?fbclid=IwAR2gpr7Efd3o4JATF2sYXA2fZjkmqt2RznFkiU-YsxUVKlkbiO_hSxDwYyM

свіжі новини

Програючи суто у військовому плані, росіяни намагаються нав’язати нам квазімир, квазіперемир’я, — Олег Бєлоколос

Так прокоментував переформатування стратегії Росії по відношенню до війни в Україні Голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член політради партії «Сила ...

02.12.2022
Вступ України до НАТО відбувається вже зараз, — Олег Бєлоколос

Потрібно сформувати лише політичне рішення

25.11.2022
Він, відволікаючи на себе ворожу авіацію у повітряному бою захистив небо, а його донька написала зворушливий вірш-присвяту

Старша донька Героя України полковника Олександра Оксанченка Ганна написала вірш-присвяту відомому військовому льотчику, який загинув у перші дні війни в повітряному бою, відволікаючи на себе ...

21.11.2022
Олег Бєлоколос: Саміт G20 чітко продемонстрував, що поглиблення ізоляції країни-агресора набирає хід

Голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член Політради партії «Сила та Честь» Олег Бєлоколос, коментуючи виданню Comments.ua перші підсумки саміту ...

16.11.2022
Усі новини