Долучитися до партії Підтримати фінансово
27.06.2019

Кабміну треба знижувати тарифи на газ, а не ухвалювати популістські рішення по тарифах на опалення

thumb

Ольга Романюк, партія «Сила і Честь», екс-заступниця міністра ЖКГ, колишній член Нацкомісії з регулювання комунальних послуг.

На своєму засіданні 26 червня, Кабінет міністрів України встановив граничний рівень тарифів на опалення на рівні 1400 грн за 1 гігакалорію (або 35,21 грн/м2 для будинків без лічильників). Міністри мотивували своє рішення тим, що за однакових умов по областях України тарифи дуже різняться.

Вкрай шокована рішенням уряду щодо встановлення граничного тарифу на теплову енергію. Це рішення свідчить про повну відсутність здорового глузду і відверте нехтування законодавчими вимогами. Хочу нагадати вам, панове Гройсман та пане Петренко, що:

— граничні ціни апріорі не можуть бути економічно обґрунтованими, адже ви їх штучно обмежуєте!
— тариф не можна «пропонувати» (як зазначає пан Петренко у своїй промові), його потрібно ВИЗНАЧАТИ згідно з вимогами чинних Порядків ціноутворення (один з яких, до речі, нагадую, затверджений Постановою КМУ №869 від 01.06.2011 року)
— ціна на газ є дійсно приблизно однаковою (тут ви праві), а ось умови господарювання суттєво відрізняються по різних підприємствах і цим не можна нехтувати!

Дуже дивно, що цю постанову КМУ сьогодні представив міністр юстиції, а не профільний міністр… Коли це в нашій країні міністерство юстиції опікувалося питаннями тарифоутворення? Чи не є це свідченням перевищення повноважень? Чи не означає це, що профільне міністерство (Мінрегіон), розуміючись на ситуації, ніколи не підтримає такий необдуманий, злочинний, популістський крок? Адже кожен фахівець галузі насправді розуміє, що це шлях до подальшого занепаду вкрай зруйнованої сфери централізованого теплопостачання, або ж навіть остаточного її знищення…

Встановивши граничні тарифи, Ви, пане Гройсман, тим самим вчергове загнали підприємства у глухий кут. Пояснення просте. Газ і електроенергію підприємства змушені оплатити (інакше «відріжуть»), податки державі також змушені сплатити (це обов’язок). А на все інше коштів не вистачить, на жаль. І насамперед не вистачить коштів на оплату праці тих, хто у вкрай критичних, майже нестерпних умовах суцільних обмежень продовжує працювати, аби забезпечити населення тепловою енергією. Де ж тут справедливість? Де турбота про власний народ? Чи ви вважаєте працівників теплопостачальних підприємств не громадянами України?

Ми підтримуємо ваш намір знизити тарифи. Так, це – надзавдання в сучасних умовах. Але для цього є реальний і абсолютно безболісний для населення шлях: поверніть, будь-ласка, ціну на газ до рівня, яка існувала хоча би у вересні 2018 року. Завдяки цьому тариф на теплову енергію відразу зменшиться на 15-20%. Такий крок був би простим і зрозумілим для кожного, а головне – справедливим!

свіжі новини

Олег Бєлоколос: Білоруський режим давно системно діє як повноцінний військово-політичний союзник РФ

Голова правління неурядової організації «Майдан закордонних справ», член Політради парії «Сила і Честь» Олег Бєлоколос наголошує, що білоруський режим вже давно і системно діє ...

28.06.2022
Шановні друзі! Прийміть щирі вітання з визначним державним святом – Днем Конституції України!

З усього серця зичимо міцного здоров’я, щастя, добра, Перемоги та миру!

28.06.2022
Дорогі медичні працівники України!

Ви рятуєте найцінніше — людські життя та своєю невтомною професійною роботою повертаєте здоров’я хворим, робите нас сильними та повертаєте волю до життя. Шановні наші бійці медичного ...

19.06.2022
Олександр Мусієнко: Структури «Рамштайну» працюють і у всіх є розуміння, що Україну зараз потрібно підтримувати

Вчора, 15 червня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося третє засідання контактної групи з питань оборони України. Учасники — міністри оборони майже 50-ти країн, які підтримують Україну ...

16.06.2022
Усі новини