Ігор Смешко: Ми повинні мати програму “перенавчання” світу щодо історії України для розвінчування російських міфів

«…В США є багато людей, які поділяють деякі заяви путіна про Україну: “росіяни, українці, вони всі однакові, чи не так? Їхні мови в основному однакові, чи не так? Чи не з Київської Русі почалася росія?”. І цими категоріями розмірковують сьогодні навіть науковці та професори. На це звертає увагу Голова Політичної партії «Сила і Честь» Ігор Смешко у дописі на своїй фейсбук-сторінці.
“Отже, ще один урок, винесений з цієї трагічної війни, полягає в тому, що ми разом, за допомогою насамперед українських науковців, повинні мати програму “перенавчання” світу щодо історії України, щоб ці міфи нарешті були розвіяні…».
Ігор Смешко нагадує, що програма «перенавчання» світу щодо історії України розпочата давно з “Нарисів з історії України”. Але, на жаль, такий підхід не підтримано “до цього часу владою: перекладом і розповсюдженням цих “Нарисів” по світу…”.
Довідково. Як раніше повідомлялося, в лютому 2021 року у світ вийшла книга українського військового, політичного і державного діяча, Голови Політичної партії “Сила і Честь”, кандидата у Президенти України, Надзвичайного і Повноважного Посла України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, доктора технічних наук, професора, генерал — полковника Ігоря Смешка “НАРИСИ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ”.
Пропонуючи своє бачення того, як сформулювати національну ідею України, автор акцентує увагу на першоджерелах духовності та державності України:
– ким є українці за своїм походженням, культурою і прагненням подальшого розвитку – європейці чи євразійці? З яких найдавніших часів на території сучасної України з’явилися елементи європейської цивілізації?
– Коли на українську землю прийшло християнство? Яке місце в історії Європи займає Київська Русь?
– Як Московія (а за нею і Російська імперія, і Російська Федерація) вкрала історію Київської Русі та чи з Херсонеса насправді Москва отримала християнство? І як еволюційний демократичний процес розвитку української державності кілька разів переривався у часі – у 17 і 20 століттях (а також у 12-13 століттях – Київської Русі)?
– І головне: які причини втрати державності і який висновок мають зробити українці, аби знову не втратити державу?
Книга є в онлайн, а також у друкованому вигляді 📖👉 https://bit.ly/2JkwGER
свіжі новини
8 травня минає два роки з дня, коли у запеклому бою під Бахмутом героїчно загинув солдат Збройних сил України Максим Вадимович Максименко — боєць із позивним «Аякс», в.о. командира бойової групи ...
08.05.2025“Ніхто не народжується хорошим громадянином, жодна країна не народжується демократичною. Ці процеси продовжують розвиватися протягом всього життя” (Кофі Аннан, 1938-2018 рр.) ...
04.05.2025З глибоким сумом повідомляємо, що 30 квітня 2025 року після тяжкої хвороби відійшов у вічність наш однопартієць САЄНКО Олександр Андрійович. Ветеран Збройних сил, активний громадянин, справжній ...
01.05.2025Подається на розгляд країн-членів ООН, країн-гарантів безпеки України згідно з Будапештським Меморандумом, міжнародних організацій, країн-партнерів НАТО і ЄС, а також Уряду Сполучених Штатів ...
24.04.2025