Ігор Смешко: «Контент для протидії інформаційній війні давно є. Але держава не використовує його»
![thumb](https://sylaichest.org/wp-content/uploads/2025/02/smeshko_dopis_1.jpg)
Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, генерал-полковник Ігор Смешко прокоментував допис ексглави Адміністрації Президента України Дмитра Шимківа (з 9.07.2014 до 31.08.2018), який розповів про дискусію у Гарвардській бізнес-школі, де йому довелося спростовувати російські наративи перед міжнародною аудиторією.
Дмитро Шимків зазначив, що під час лекції у Гарвардській бізнес-школі переважна більшість аудиторії транслювала російські наративи про Україну. Йому довелося спростовувати міфи про «failed state», «громадянську війну» та навіть «печеньки на Майдані».
«Через 20 хвилин обговорення мене починає розривати на шматки, трусить, тиск піднімається, ледь стримую гнів… Майже вся аудиторія говорить російськими наративами», — написав Шимків.
Коментуючи цей допис, Ігор Смешко зазначив:
“Одна з прикмет нашого суспільства — нетерпимість до фаховості і успіху інших. Преференції — власний піар, а не справа. До проблем у веденні інформаційної боротьби привертаю увагу з 2005 року.
Але, дійсно, мабуть, «немає Пророка у власній Батьківщині». Навіть колишні високопосадовці «відкривають для себе Америку» там, де вона стояла вже сотні років. Контент для протидії в інформаційній війні давно є.
Справа в тому, що донести його у потрібний час та в потрібні місця за кордоном може тільки держава. Але ті, хто відповідає за цей напрям роботи, не роблять цього. Для прикладу, на презентації цієї книги болгарською мовою в парламенті Болгарії наш посол відмовився від запрошення керівництва парламенту і не прийшов.”
На завершення допису Ігор Смешко надав посилання на окремі повідомлення, які торкаються питань застосування російським агресором інформаційної пропаганди як зброї, а також необхідності використання Україною інформації та контрпропаганди як четвертої складової державної сили поряд з економікою, армією та дипломатією.
Зокрема, він навів приклад реалізації приватного багатомовного проєкту «Нариси з історії України» — видання, яке сьогодні доступне не тільки англійською, французькою та болгарською мовами, а й мовою агресора — російською, що розширює коло читачів у світі.
Крім цього, Ігор Смешко нагадав про тези своєї статті «Фейкова історія є важливою зброєю у спробі Володимира Путіна знищити Україну» у виданні Atlantic Council від 5 грудня 2023 року, де зазначається:
“Використання Кремлем фальшивих історичних наративів, які делегітимізують Україну, є ключовим елементом ширшої кампанії Росії зі знищення української держави та нації. Як такий, він заслуговує набагато більшої міжнародної уваги, ніж отримує зараз.”
Ще одне посилання у коментарі було торкалося питання цілеспрямованого знищення Науково-дослідного інституту українознавства МОН України і реакції Політичної партії “Сила і Честь” яка направила лист Міністру освіти і науки України Шкарлету С.М. У листі, зокрема містилося прохання особистої участі міністра “у якнайшвидшій ліквідації прояву дивної політики нищення українознавства під час війни, що демонстративно підриває основи національної безпеки і оборони держави та, де-факто, цілеспрямовано веде до знищення важливої наукової установи у системі освіти, якою вже три десятиліття є Науково-дослідний інститут українознавства МОН України!”.
Пресслужба Консервативно-демократичної політичної партії “Сила і Честь”
свіжі новини
Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, генерал-полковник Ігор Смешко прокоментував допис ексглави Адміністрації Президента України Дмитра Шимківа (з 9.07.2014 до 31.08.2018), який ...
05.02.2025Європа, яка зацікавлена в безпеці своїх громадян, повинна якомога швидше розпочати розробку сценаріїв розпаду Московської колоніальної імперії – сучасної Росії. Про це заявив 11 січня 2025 року ...
25.01.20258 січня 2025 року Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ...
21.01.2025· “За ідеологічними поглядами – я переконаний консерватор. Це та ідеологія, яка й будувала усі сучасні демократії світу.” 1 грудня 2021 року · “Консерватори та ліберали мають ...
20.01.2025