Долучитися до партії Підтримати фінансово
28.07.2021

Фракція «Сила і Честь» Житомирської облради підготувала звернення до Кабміну та парламенту щодо пенсійного забезпечення, осіб звільнених з військової служби, та ветеранів силових структур

thumb

Голова фракції Політичної партії  “Сила і Честь» в Житомирській облраді Володимир Кропивницький підготував звернення до Кабінету міністрів та Верховна Рада України щодо пенсійного забезпечення, осіб звільнених з військової служби, та ветеранів силових структур.

Відповідний проект рішення сесії з цього питання оприлюднено 27 липня на сайті облради та включено до порядку денного чергової сесії, яка запланована на 29 липня. В проекті також зазначається, перше – схвалити текст звернення та друге – доручити голові Житомирської обласної ради підписати звернення.

У самому ж Зверненні, зокрема, зазначається наступне:

В умовах військової агресії проти України, з метою дотримання підвищених гарантій соціальної захищеності військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, виникла нагальна потреба у вирішенні питання щодо їх пенсійного забезпечення.

Відповідно до частини 3 ст. 51 «Строки перерахунку призначених пенсій» Закону, перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень та премій у розмірах, встановлених законодавством), не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та (або) державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсій, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строку.

Відповідно до частини 2 статті 55 Закону, виплата пенсії за минулий час, нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмежень будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Постанова Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб», зокрема, додаток №5, відновлює схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу національних військових формувань України, відповідно до якої посадові оклади та оклади за військовим званням встановлюються, виходячи з розміру мінімального прожиткового мінімуму.

Оскільки вказана постанова набрала чинності з 1 березня 2018 року, то у всіх без винятку осіб, звільнених з військової служби, є підстави для перерахунку їх пенсій, призначених згідно із Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, у зв’язку зі зміною розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.

Статтею 22 Закону України «Про міліцію», прийнятого Верховною Радою України 20 грудня 1990 року, передбачено 50% знижка на оплату житлової площі та комунальних послуг міліціонерам та членам їх сімей. На сьогодні ця норма не дотримується, хоча й не втратила чинність.

Натомість, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі», замість надання пільг передбачено монетизацію коштів.

Безготівкову форму пільги можуть отримати пільговики, які мають банківські картки. На разі не у кожному населеному пункті, тим паче у селах, є банкомати або відділення банківських установ, щоб отримати таку пільгу.

Законом України від 09.04.1992 №2262-ХІІ передбачено, що перерахунок призначених пенсій у зв’язку із збільшенням грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Перерахунок призначених пенсій у зв’язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, повинні сприяти соціальному захисту вказаних категорій пенсіонерів.

Враховуючи вищевикладене та з метою вирішення ситуації, яка склалася, надаємо наступні пропозиції:

  • Внести зміни у ст. 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у частині здійснення перерахунку пенсій у  зв’язку зі змінами грошового забезпечення.
  • Розглянути законодавчі ініціативи з визначення механізму пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб,  прийняти відповідні постанови з цих питань.
  • Внести відповідні зміни у Державний бюджет України на 2021 рік у частині збільшення видатків на фінансове забезпечення виплат підвищених пенсій.
  • Переглянути постанову Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 у частині порядку надання пільг без грошової компенсації на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу”.

Як повідомлялося раніше, Голова Політичної партії “Сила і Честь”, ексголова СБУ, начальник Головного управління розвідки Міноборони України, ексзаступник Ради національної безпеки і оборони України Ігор Смешко неодноразово заявляв про необхідність негайного розв’язання питання соціального захисту військовослужбовців, особливо, тих хто воює сьогодні за Україну, а також військових пенсіонерів, які захищали державу, а зараз залишилися фактично з мізерними пенсіями.

Пресслужба Політичної партії “Сила і Честь”.

свіжі новини

Ігор СМЕШКО: Якщо влада Києва не здатна захистити ІСТОРІЮ і ДУШУ КИЄВА – маєте піти у відставку

“Якщо влада Києва не здатна захистити ІСТОРІЮ і ДУШУ КИЄВА, маєте піти у відставку. Звільнити місце тим, хто здатний це зробити…А велосипедні доріжки і зміна бруківки під час війни у ...

22.07.2024
«Нариси з історії України» за авторством Ігоря Смешка вже доступні французькою мовою на Amazon.fr

Рік тому, у травні 2023 року в Києві президент Центру стратегічних досліджень та аналізу у Києві Ігор Смешко презентував своє двомовне (українською та англійською мовами) видання «Нариси з ...

16.07.2024
Ігор СМЕШКО: “Я мрію про …”

З інформаційного бюлетеня Всеукраїнської громадської організації “Сила і Честь”, жовтень 2010 року: “…Я мрію про мою Батьківщину — Україну, честь і гідність якої будуть загальновизнаними у ...

03.07.2024
“Нариси з історії України” авторства Ігоря Смешка представлено на стендах “Друкарського двору Олега Федорова” Мистецького книжкового арсеналу

30 травня в Києві стартував XII Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” – наймасштабніша щорічна літературна подія року, яка об’єднала понад 100 видавництв та 5 книгарень. ...

01.06.2024
Усі новини