Долучитися до партії Підтримати фінансово
29.05.2024

Джорж Волошин: Ігор Смешко “Нарисами з історії України”спростовує путінську пропаганду про російсько-українське братерство.

thumb

Голова Служби Безпеки та Захисту Цивільного Персоналу в Адміністраціях Президентів США Р. Рейгана і Дж. Буша, ст., а також Асоційований Директор Федерального Агентства з Управління у Надзвичайних Ситуаціях США Джорж (Юрій) Волошин опублікував відгук на книгу “Нариси з історії України” Президента Центру стратегічних та аналітичних досліджень, генерал-полковника Ігоря Смешка.

Відгук було оприлюднено в англомовному “Українському тижневику” українсько-американської громади у США.

Далі йде переклад відгуку українською:

«Нариси з історії України» спростовують путінську пропаганду про російсько-українське братерство

Попри наполегливість Путіна довести, що України не існує, і блюзнірську Кирилову «триєдину» аналогію «єдиного народу», факт полягає в тому, що з’являється все більше чудових книг та історичних трактатів, які демонструють марність їхніх зусиль.

Однак є одна книга, яка спростовує всі твердження Путіна та його пропагандистів. Це книга генерал-полковника Ігоря Смешка під назвою «Нариси з історії України», яка має лежати на журнальному столику та книжковій полиці кожної української родини. Я мав честь рецензувати її разом з ерцгерцогом Карлом Габсбургом-Лотаринзьким, який є онуком останнього австро-угорського імператора.

Ця коротка книга на сто сторінок запрошує читача у захопливу та багато в чому невідому подорож Україною від зорі європейської цивілізації до наших днів. Вона руйнує міф про українсько-російське «братерство» та «спільну історію» та викликає бурхливі реакції та звинувачення з боку «істориків» у найпопулярніших російських телепрограмах.

У серії нарисів про ключові періоди, події та особистості української історії пан Смешко підтверджує свою тезу про те, що Україна, на відміну від Росії, була не лише дуже раннім бенефіціаром європейської цивілізації, але й одним із її творців і будівничих. Те, як Росія (тоді відома як Владимиро-Суздальське князівство) пограбувала Київську Русь ще в 12 столітті та продовжувала робити це в різні часи, її було б більш доречно розглядати як основного антагоніста цієї цивілізації. Путін і його численні попередники при владі донині безперервно звинувачують її та прагнуть її знищення та заміни на, так званий, «Русский мир» (російською мовою — ред.)

Особистий досвід пана Смешка – він має ступінь доктора технічних наук і є професором системного аналізу – можна відстежити в його аналогії про те, що цивілізації, як і архітектурні конструкції, побудовані на фундаменті у формі ключових періодів у їхній історії, які він називає «стовпами».

Стовпи Європи складаються з еллінського та римського періодів, за якими слідує християнство та вплив епохи Відродження та Французької революції. Потім він простежує вплив і взаємодію кожного з цих періодів на перших мешканців України, включно з міграційними племенами, які оселилися на цій території протягом різних періодів і залишили свій слід перед тим, як переїхати до постійних європейських «домівок». За словами пана Смешка, «українці більше, ніж більшість інших, можуть сміливо стверджувати, що вони нащадки споконвічних багатоетнічних європейців».

Його нариси наповнені маловідомими, але дуже ілюстративними фрагментами, наприклад, один нарис розглядає причину, чому багато європейських королівських родин прийняли ім’я «Філіп» як бажане для своїх нащадків; чому одна з книг Карла Маркса була заборонена в СРСР; абсолютно неправдиві історичні твердження Путіна, які відзначають «сакральне значення» Криму для Росії; або найперша європейська конституція, яка не тільки визнавала права громадян, але й запроваджувала принцип поділу влади.

Хоча Симона Петлюру багато хто вважає «героєм» української республіки початку 20 століття, пан Смешко пояснює, чому справжня заслуга належить майже забутому «гетьману», який під час свого короткого восьмимісячного перебування при владі зумів відновити економіку свого народу та стабілізувати його фінансову систему, запровадив національну валюту, відновив українські школи та університети, відтворив Національну академію наук, заснував Національний архів і бібліотеку.

Дуже цікавим для тих, хто стежить за сучасними тенденціями та дослідженнями етнічних складових націй, було б дізнатися про ідентичність германських племен, які осідали в Україні протягом століть, а потім, у 5 столітті, заснували одне з двох великих готських королівств у Західній Римській імперії.

Враховуючи надзвичайний та унікальний досвід пана Смешка, його бачення забезпечення майбутнього України як могутньої, демократичної, успішної та незалежної європейської держави є особливо цікавим. Він багато подорожував, спостерігав за різними суспільствами, спілкувався з деякими найповажнішими істориками та державними діячами світу та досліджував багато прихованих куточків минулого України. Його ідеї та поради, які містяться в кінці книги, мають неоціненне значення для створення власної «архітектури» української держави.

«Нариси з історії України» тепер доступні на платформі Amazon у форматах Kindle, м’якій та твердій палітурці. Книга є двомовним виданням: українською та англійською мовами.

Джорж (Юрій) Волошин, Голова Служби Безпеки і Захисту Цивільного Персоналу в Адміністраціях Президентів США Р. Рейгана і Дж. Буша, ст., а також Асоційований Директор Федерального Агентства з Управління у Надзвичайних Ситуаціях США (FEMA) – політична посада члена Уряду, яка затверджується у Конгресі США; Генеральний Інспектор Органу з Банківського Регулювання (FHFB)

Оригінал публікації The Ukrainian Weekly англійською мовою:

https://subscription.ukrweekly.com/2024/05/essays-on-the-history-of-ukraine-shatters-putin-propaganda-on-russo-ukrainian-fraternity/

«Український тижневик» був заснований у 1933 році, щоб служити українсько-американській громаді та функціонувати як засіб передачі хвилювань цієї громади широкій громадськості в Сполучених Штатах. Це офіційне англомовне видання Української Національної Асоціації.

Довідково. Ігор Смешко – Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, один із засновників і другий керівник Головного управління розвідки Міноборони України, колишній Перший заступник і виконувач обов’язків Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, тричі Голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор, Надзвичайний і Повноважний Посол України, генерал-полковник. Вільно володіє англійською, німецькою та французькою мовами.

 

Замовити та придбати двомовну (українською та англійською мовами) книгу можна за посиланням:  https://sbook.com.ua/uk/home/1027-narisi-z-istoriyi-ukrayini.html

Також є можливість придбати окремі англомовну та україномовну версії на авторитетному інтернет-сервісі Amazon: https://www.amazon.com/stores/Ihor-Smeshko/author/B0CM94VXQQ?ref=ap_rdr&isDramIntegrated=true&shoppingPortalEnabled=true

 

Пресслужба Політичної партії “Сила і Честь”.

 

свіжі новини

Олександр Мирний про мобілізацію: Хочете повернути черги біля ТЦК?

Тоді зробіть очевидні речі: Перестаньте розкрадати армію і країну. Приберіть самодурів-командирів, для яких солдати лише “расходнік”. Не дозволяйте посилати на безглузді штурми, без прикриття з ...

23.12.2024
«Консервативний діалог без «Сили і Честі»: Випадковість чи політичний сигнал?»

18 грудня відома підприємиця та членкиня Ради Women’s Aid International Яна Матвійчук у своєму блозі на «Українській правді» опублікувала матеріал під назвою «Консерватори України та США ...

22.12.2024
Ігор Смешко про соцопитування: Чому зникає демократія в Україні під час війни та за що борються Герої України?

24 лютого 2022 року Україна стала об’єктом повномасштабної агресії авторитарної держави. В цій історичній битві за свободу і незалежність український народ знайшов підтримку з боку демократичного ...

03.12.2024
Політик, якого бояться: чому Ігор Смешко поза соціологічними рейтингами?

Сьогодні оприлюднено перше соціологічне дослідження з 24 лютого 2022 року, в якому намагалися продемонструвати електоральні схильності українців під час великої війни. Дослідження провів центр ...

28.11.2024
Усі новини